anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Karty pamięci

dyniek
Początkujący

Karty pamięci

Witam, po raz pierwszy, jako soon-to-be właściciel a350.
Zastanawiam się nad rodzajem kart, jakich Wy używacie w swoich alfach?
Czy ktoś używa kingstonów ultimate x266 albo sandisków extreme IV? Alfa to łyknie/wykorzysta? Jednak zapis w granicy 30mb a 10mb to jest różnica wydaje mi się..

A tak z innej beczki, metoda rejestracji na to forum mnie zszokowała musze przyznać. Przysyłanie hasła otwartym tekstem w mailu?? Masakra z punktu widzenia informatyka...

31 ODPOW. 31
dyniek
Początkujący

No i nabyłem dziś San Diska Extreme III 8gb (no i do kompletu jeszcze nabyłem a300, ale nie o tym topic przecież ;-) ). Poprzednio w kompaktach używałem max 2gb, ale jak widzę, to to 8gb wcale nie jest tak bezpieczną granicą jak mi się wydawało.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

A testował ktoś SONY x300 vs Extreme IV


Obie karty są bardzo szybkie, obsługują UDMA.
Różnica w zapisie w aparacie i przy odczycie na kompie raczej niedostrzegalna "na oko" ;)

Niewątpliwą zaletą CF Sony jest znikoma wręcz ilość podróbek, czego o SanDisku powiedzieć nie można i kupując "okazyjnie" SanDiska można się nieźle naciąć. Sam mam 4GB Sony UDMAx300 i jestem bardzo zadowolony :)

Creatoor
Początkujący

dyniek napisał(a):

No i nabyłem dziś San Diska Extreme III 8gb. Poprzednio w kompaktach używałem max 2gb, ale jak widzę, to to 8gb wcale nie jest tak bezpieczną granicą jak mi się wydawało.


Akurat tutaj im większy nie znaczy lepszy... znaczy się większa.. karta oczywiście. Na 8-ce da się więcej co prawda zapisać, ale groźba utraty danych jest większa. Większość zawodowych fotografów używa kart 2 i 4 GB. Ma to szczególne znaczenie jeśli robi się zdjęcia w RAW-ach.

dyniek
Początkujący

Ale jak rozumiem to wynika z tego, że jak karta padnie, to na 2 czy 4 stracę mniej zdjęć niż na 8, tak? Bo chyba nie chodzi o to, że akurat większe karty od 4 są bardziej awaryjne, przecież technologia wytwarzania jest identyczna.

Creatoor
Początkujący

Dokładnie tak, nie mam tutaj na myśli zawodności lub wad.

OsiRis-----
Początkujący

CF vs MS Pro Duo mnie to wsadzili w SC i jako tako działa przez topic zainteresowałem się transferem (a że rozglądam się za dodatkową kartą) szukam czegoś - i jak to w życiu bywa -znowu się szczypię z portfelem :nauseated_face:

najpierw zasięgnąłem info co mogę wsadzić do Alfy 300
Gniazdo Compact Flash typu I / II /
MicroDrive.
Memory Stick Duo / MS Pro Duo /MS-PRO HG z oferowanym oddzielnie adapterem

o co biega z danymi opisami na kartach
-tak więc...
x66
x133
x266
MB/Mb
Wyjaśnienie:
x133
ten mnożnik dotyczy się testu pliku danych o wartości 150 kB
czyli 133x150kB* = ~ 20 MB

* l aboratoryjna wartość - info zdobyte na jednej ze stron producenta kart.
oraz podchwytliwe
MB
Mb
tutaj mówimy o 1 MegaBajcie który zawiera 8 Megabit ( a szybkość transferu mierzymy w Mb/s)

20MB*8Mb = 160Mb / dzielimy to przez szybkość łącza i mamy transfer na sekundę

i szukanie dziury w całym

a teraz zestaw pytań
Jeżeli producent wymienia gniazda I/II to zakup III/IV będzie uzasadniony?
Ma ktoś kartę klasy I/II i mógłby dać info po ilu fotkach jakości RAW w trybie program, zdjęcia seryjne -aparat się zacina przy zapisie do pamięci?

info dla adminów słowo laboratoryjna nie jest przekleństwem
l a b o r a t o r y j n a <-- o ten wyraz chodzi

dyniek
Początkujący

Ale o ile się nie mylę, to nie ma na rynku kart CF III a tym bardziej IV. Ten np. sandisc extreme III i IV (jeżeli o nie chodzi) to CF typu II. Przy moim sprzęcie i sandisc'u Extr III, raw w serii idzie jak burza, nie zauważyłem zwolnień, ale jako świeży posiadacz i laik (póki co), dokładniejszych danych nie podam ;-)

OsiRis-----
Początkujący

czyli byłaby to kolejna opisowa zmyła

nabyłem dziś extreme III
w porównaniu z ms pro duo robi o 2 zdjęcia więcej w serii.
czyli na msproduo 3 zdjęcia pauza na zapis i dalej seria...
na extreme III 4-5 zdjęć pauza na zapis i dalej seria...

ps na extreme III - 10 lat gwarancji
na extreme IV i V - 30 lat gwarancji :o

profile.country.en_GB.title
Michal.
Poszukiwacz

OsiRis napisał(a):


info dla adminów słowo nie jest przekleństwem
l a b o r a t o r y j n a <-- o ten wyraz chodzi


ale zawiera ry.j co automat uznaje za przekleństwo :P
Zajrzyj na shoutbox'a tam jest dużo o "przekleństwach" ;)

OsiRis-----
Początkujący

Nie sądzisz chyba że ... :slight_smile:
to należy ten wyraz wykluczyć a algorytm jakoś poprawić. bo laboratoryina nie jest to samo co "ry.j"
ale to temat kart a nie algorytmów forum
a co do shutbox'a można by przecież takie okienko zaimplementować - darmowe fora to mają to płatne tym bardziej ...