anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Karty pamięci

dyniek
Początkujący

Karty pamięci

Witam, po raz pierwszy, jako soon-to-be właściciel a350.
Zastanawiam się nad rodzajem kart, jakich Wy używacie w swoich alfach?
Czy ktoś używa kingstonów ultimate x266 albo sandisków extreme IV? Alfa to łyknie/wykorzysta? Jednak zapis w granicy 30mb a 10mb to jest różnica wydaje mi się..

A tak z innej beczki, metoda rejestracji na to forum mnie zszokowała musze przyznać. Przysyłanie hasła otwartym tekstem w mailu?? Masakra z punktu widzenia informatyka...

31 ODPOW. 31
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

OsiRis napisał(a):


Jeżeli producent wymienia gniazda I/II to zakup III/IV będzie uzasadniony?
Ma ktoś kartę klasy I/II i mógłby dać info po ilu fotkach jakości RAW w trybie program, zdjęcia -aparat się zacina przy zapisie do pamięci?
i



Kurcze no właśnie Sandisk namieszał strasznie numeracją kart i stąd takie interpretacje nt. typów kart CF. Są 2 typy I i II - różnią się grubością oraz napięciem jakie je zasila. Typ I ma grubość 3,3mm a Typ II jest grubsza, ma 5mm

Natomiast oznaczenia kart Sandiska II, III, IV nie są kolejnymi "typami" kart CF - to podział jakościowy jeśli chodzi o szybkość.

SonyAlphaA300
Początkujący

Ja polecam 4GB karte sonego za 140 zł bardzo szybko działa ;]

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

SonyAlphaA300 napisał(a):

Ja polecam 4GB karte sonego za 140 zł bardzo szybko działa ;]


Czy mógłbyś podać oznaczenie tej karty?
Cena niewiele nam mówi :)

SonyAlphaA300
Początkujący

SanDisc Extreme III (compactFlash®)30mb/s 4GB

profile.country.en_GB.title
gnembon
Początkujący

No to rzeczywiście Sonego :slight_smile:

Ja używam SanDiska 4G i 8G Ultra II -> za tą samą cenę mam 2 razy większą pojemność a 15MB/s nie jest dla mnie odczuwalnym ograniczeniem.

SonyAlphaA300
Początkujący

Sory pomylilo mi sie bo sonego mam w telefonie za duzo juz tych kart wybaczcie :D

OsiRis-----
Początkujący

dobre :nauseated_face:
gnembon też się zatrzymałem nad tą kartą - ale jakoś mnie przekonało extreme III może dlatego że "kasa była szybka" :nauseated_face:
ale różnica jest na +

profile.country.de_DE.title
Sztywny
Początkujący

ja mam SanDisk Extreme III 2 gb i 4gb i nie narzekam teraz szukam jakiejś szybszej karty :) i zastanawiam się nad Sonego jakąs kartą

SonyAlphaA300
Początkujący

EE tam :D te sa chyab wystarczjace smigaja ladnie ;]

profile.country.PL.title
Arturro10
Użytkownik

Pozwolę się dopisać, bo nie będę zaczynał nowego postu skoro tu rozmowa o kartach. Opłaca się zakupić tą kartę za taką cenę: http://www.allegro.pl/item648064040_pro ... 5mb_s.html ??