anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

małe pytanko (Brudna matryca)

profile.country.PL.title
_Artek_
Użytkownik

małe pytanko (Brudna matryca)

wynikiem czego jest takie "coś jak tu na górze zdjęcia kurzu czy może zarysowania obiektywu bo matryca jest raczej czysta(obiektywu nie zdejmowałem od nowości no narzazie mam tylko jeden :nauseated_face: ) a mam to prawie na każdym zdjęciu:( nawet po wyczyszczeniu mikrofibrą) a i czy macie jakiś sposób na sprawdzenie czy obiektyw jest czysty niektórzy kierują obirktyw na duży strumień światła ale nie trzeba być dobrym fotografem żeby wiedzieć że to zabójstwo

56 ODPOW. 56
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

ale są czarne punkty a wy co o tym myślicie??


te czarne punkty były też na poprzednim zdjęciu ;)

więc możesz jeszcze przedmuchać - ew. jak to nie pomoże, to trze będzie na "mokro" czyścić :smileytwisted:

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
_Artek_
Użytkownik

a może to być wpływ pogiętej kartki??

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

nie.
i nie wiem jaki to miałoby mieć wpływ na brud na matrycy :?

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
_Artek_
Użytkownik

dobra wyczyściłem ten najgorszy narazie nie mam kasy na zestaw czyszczący ale jak będę miał wyczyszczę na mokro ważne ze pierwszy raz już mam za sobą :nauseated_face: wielkie dzięki wszystkim którzy poświęcili cały dzień żeby mi pomóc jesteście wielcy nie wiem co sie kupuje fotografom zamiast piwa więc jak do mnie wpadniecie Macie wszyscy po browarze Dzięki

Creatoor
Początkujący

nie wiem co sie kupuje fotografom zamiast piwa


Fotografom kupuje się DUŻO piwa... A myślisz, że my na trzeźwo czyścimy matryce :smileyhappy:

profile.country.en_GB.title
gnembon
Początkujący

wielkość gruchy też ma znaczenie. Te fotograficzne są małe i drogie. Są też do uszu - wielkości fotograficznych, ale ja mam (i polecam) te do lewatywy. Są duże i mogą wytworzyć silny strumień powietrza który do tej pory zdmuchiwał wszelkie nieczystości. No można mieć ją za pinć zeta ;-)
(WARNING: niektóre sa z talkiem, który trzeba wyczyścić, a potem gruchę osuszyć. no i nie może być w niej ani grama wilgoci po takim przemyciu)

profile.country.PL.title
_Artek_
Użytkownik

na nietrzeźwo też można byle nie po obiedzie i po wódce bo tego bym się nie podją swoją drogą ciekawe czy ktoś byłby w stanie doprowadzić taką matryce do stanu używalności :slight_smile:

profile.country.PL.title
_Artek_
Użytkownik

ja mam taką lewatywową pełen plastik tylko e z dmuchaniem u mnie słabo bo mam ręce słabę gdybym mógł go jakoś położyć i dmuchać dwoma rękoma to byłaby inna bajka ale nie mam pomysłu....

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

No, z taką lewatywową z plastykową końsówką to uważaj, bo ja za mocno ściśniesz to Ci ten plastik w matrycę przy..... Najlepsze sa lewatywowe ale w całości z gumu - nic nie może polecieć :)
A tymi małymi paproszkami się nie przejmuj - wyszły przy przysłonie f/32, więc przy normalnym foceniu nie będzie ich widać (nie powinno się przymykać więcej niż do f/16).
A kiedyś, jak urosną to sobie na mokro zmyjesz.

------------------------------
fotoamator
profile.country.PL.title
_Artek_
Użytkownik

uważam trzymam aparat w górze a gruche na dole wiec nic według powszechnie znanych praw fizyki to końcówka raczej do góry nie poleci a (a jak poleci to to opatentuje i będzie mnie stać ma A 900 a nawet coś lepszego :slight_smile: