anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

opinie - A580

jedwab-----
Początkujący

opinie - A580

Witam,
co sądzicie o tym zestawie : DSLR A580 +
- DT 18-55mm , 55-200 mm
- 50mm 1.8 lub 35mm 1.8,

czy lepiej zastanowić się nad innym ( tańszym? ) korpusem ( porównywalnym z a580 ) + w/w obiektywy?

Zdjęcia :
- w pomieszczeniu,
- dzieci,
- natura.

Pozdrawiam

11 ODPOW. 11
TMiN-----
Początkujący

jeśli cie stać na a580 to nie schodź niżej. Ta puszka to spory skok do przodu w stosunku do tańszych modeli. Co do szkieł to tego 55-200 znam jedynie z opisów ale stałki mam obie i szczerze polecam szczególnie 35mm/1,8

a i przywitaj się w odpowiednim dziale :thumbsup:

jedwab-----
Początkujący

a i przywitaj się w odpowiednim dziale :thumbsup:

no ale gdzie ? :? Jestem zielona w szukanie " odpowedzniego działu " :c3

więc przywitam sie tutaj :thumbsup:

:c37 witam wszystkich miłośników :c56 . Ale również :c37 tym, co chwalą sobie innych producentów.

Pozdrawiam :c10

profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

jedwab napisał(a):

Witam,
co sądzicie o tym zestawie : DSLR A580 +
- DT 18-55mm , 55-200 mm
- 50mm 1.8 lub 35mm 1.8,


Witam również :c37
Zestaw bardzo dobry ale na początek gromadzenia sprzętów, zwłaszcza teraz w okresie zimowym kiedy światła mamy strasznie mało zamiast 50/1,8 i 35/1,8 wolałbym kupić lampę HVL 42, a obiektywy dokupić w późniejszym terminie.
Takie jest moje zdanie.

jedwab napisał(a):

przywitam sie tutaj :thumbsup:


Witamy się tu viewtopic.php?f=200&t=34&start=1040

profile.country.en_PL.title
zlybanan
Początkujący

jedwab napisał(a):


Zdjęcia :
- w pomieszczeniu,
- dzieci,
- natura.



pomyśl o A55 :smileygeek:

w pomieszczeniu gdzie często jest mniej światła
taki wizjer jak w A55 szybko uwydatni swoje zalety - jest większy i gdy brakuje światła robi się jaśniejszy dzięki czemu znacznie łatwiej w nim kadrować

dzieci z reguły są bardzo ruchliwe i tu przyjdzie z pomocą śledzący AF w A55 oraz ultra szybkie zdjęcia seryjne z aktywnym fokusem i pomiarem ekspozycji

duży elektroniczny wizjer z podglądem głębi lepiej sprawdzi się również w przypadku biedronek na łące

celuj w A55 i zostanie jeszcze parę groszy na jakąś jasną stałkę np 35 mm :smileythumbsup:

nie wspominając, że dzięki AF w trybie video będziesz mogła uwiecznić je na krótkich filmach z płytka głębią ostrości :c44

profile.country.GB.title
Pit-----
Nowicjusz

Jak widzisz każdy ma swoje zdanie, ja też kiedyś zaczynałem kompletować sprzęt jaki z czasem stał mi się potrzebny. Na początek śmiało można polecić 18-55 i 55-200 obydwa jak na kitowe obiektywy bardzo dobrze się sprawdzają dla amatora. Ja po pewnym okresie urzytkowania dokupiłem 50 F1,7 Minolty gdyby wtedy była 35 F1,8 dostępna pewnie bym ją wybrał (obecnie mam zamiar ją dokupić), lampa tak na prawdę potrzebna jest tylko w określonych przypadkach i żadko się z niej korzysta (jedynie w pomieszczeniach, przy słabym świetle itp.), Sony a580 ma świetne ISO, 1600 to żaden problem dla niego, więc wystarczy je odpowiednio dobrać można wiele zaoszczędzić na czasie ekspozycji.
Osobiście polecałbym kupić zestaw 18-55 i 55-200 i ewentualnie do portretów 35 i napewno będziesz zadowolona. Przynajmniej na półtora roku amatorskich zdjęć taki zestaw powinien wystarczyć.

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Pit napisał(a):

ewentualnie do portretów 35 i na pewno będziesz zadowolona.

Chyba miałeś na myśli 85? ;)

------------------------------
fotoamator
profile.country.GB.title
Pit-----
Nowicjusz

Tadeusz napisał(a):

Pit napisał(a):

ewentualnie do portretów 35 i na pewno będziesz zadowolona.

Chyba miałeś na myśli 85? ;)



Tak 85tke, dodatkowo polecam 135tke2.8 Minolty - z tego obiektywu jestem ogromnie zadowolony - poprosu miażdży tło.

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Pit napisał(a):

dodatkowo polecam 135tke2.8 Minolty - z tego obiektywu jestem ogromnie zadowolony - po prostu miażdży tło.

To chyba nie widziałeś ZA 135/1.8 w akcji... :D

------------------------------
fotoamator
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Tadeusz napisał(a):

Pit napisał(a):

dodatkowo polecam 135tke2.8 Minolty - z tego obiektywu jestem ogromnie zadowolony - po prostu miażdży tło.

To chyba nie widziałeś ZA 135/1.8 w akcji... :D


jeżeli 135 2.8 miażdży tło, to ja nie wiem co robi cajsik.....hmm....fatality ?

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer