anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Problem z Adapterem kart do Alfy 100

4271-----
Początkujący

Problem z Adapterem kart do Alfy 100

Witam, jestem nowym użytkownikiem forum i niestety od pewnej awarii mego aparatu zaczynam być członkiem waszego forum.

A więc, aparat mi nie spadł, był dobrze przechowywany, awaria wystąpiła z dnia na dzień.

Kiedy włączam aparat bez adaptera karty aparat chodzi bez zarzutów, mogę robić zdjęcia ( oczywiście bez zapisu bo nie ma włożonej karty ni adapetra - grafika poniżej )
http://i00.twenga.com/fotografia/adapter-kart-pamieci/sony-memory-stick-duo-adaptor-for-compactflash-slot-ad-mscf1-p_371114b.png

Natomiast kiedy włożę Memosry Stick Duo Adaptor (oryginalny SONY) wraz z kartą PRO Dou 4GB, wtedy aparat się zawiesza, lampka w prawym górnym rogu zaczyna się świecić na czerwono i nie można już nic zrobić. Nawet jak przesunę suwak POWER na off ( wył. aparatu ) to dalej jest zawieszony, ekran się świeci itd, żeby wyłączyć trzeba wyciągnąć baterię, albo adapter wraz z kartą.

Wkładałem ojca kartę wraz z jego adapterem z alfy 350 i na przemian z moją i nic nie trybi, natomiast u ojca chodzi i mój adapter z kartą.

Pomóżcie , piszę bo dostałem info że jest takie forum i że mogę gdzieś podać numer. swojego aparatu i pobrać gdzieś darmowo soft.

PLEASE HELP ME :D

4 ODPOW. 4
profile.country.en_PL.title
tompacan
Nowicjusz

Zajrzyj w gniazdo karty (w aparacie) czy przypadkiem nie masz pogiętych pinów.

4271-----
Początkujący

może to będzie, to coś tam jest wygięte, ale za cholerę nie wiem czym mam odgiąć tego pina :D

jakiś pomysł .. ? nóż ? :D obadamy czy to to.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Ja miałem problem z pinami w czytniku i poradziłem sobie małym cienkim wkrętakiem płaskim, aczkolwiek było łatwo bo czytnik nie jest tak głęboki jak slot CF w aparacie.

profile.country.en_PL.title
tompacan
Nowicjusz

Igła lekarska o odpowiedniej średnicy.
Kup w aptece 0,6 i 0,8 któraś spasuje.