anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony A7-III - nietypowa widoczność w eksploratorze Windows

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
tomasz_cz
Poszukiwacz

Sony A7-III - nietypowa widoczność w eksploratorze Windows

Witajcie,

Podłączam aparat do komputera przez micro USB by zgrać zdjęcia i filmy a tu niespodzianka. Dotychczas zawsze widziałem go w eksploratorze jako jedno urządzenie o nazwie albo "SONY A7 III" albo "ILCE-7m3" czy coś w tym stylu i z ikonką aparatu. Dziś podłączam aparat i w eksploratorze widzę trzy dyski wymienne (ikonki dysków wymiennych) o nazwach:


Dysk USB

z folderami DCIM i PRIVATE, gdzie:
\DCIM\100MSDCF\ - tu są zdjęcia
\PRIVATE\M4ROOT\CLIP\ - tu są filmy

 

Dysk USB

Ten dysk jest niedostępny. Nie mogę wejść w jego zawartość.

 

pmhome

z folderami: INFO i LICENSE

 

Poprzednio nie mogłem kasować zdjęć z poziomu eksploratora Windows a tylko z poziomu aparatu. Obecnie mogę kasować pliki z poziomu eksploratora. 

Jaka jest tego przyczyna i co robić by przywrócić poprzedni stan? Zaznaczam, że nic nie zmieniałem w konfiguracji PC (Windows 10) ani w aparacie.

 

 

 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
tomasz_cz
Poszukiwacz

Cześć,

Miałem ustawione:

Setup4 > USB Connection = Mass Storage

i to powodowało zmianę. Chyba musiałem niechcąco to przestawić. 

Setup4 > USB Connection = Auto

Sprawia że znów widzę ILCE-7M3 w eksploratorze. Czy w tym trybie jest możliwość kasowanie plików w eksploratorze?

 

Z jakiego powodu polecasz zgrywanie zdjęć bezpośrednio z karty, a nie przez kabel USB?

 

A w ogóle jest  możliwość aby zgrać zdjęcia z aparatu np. po Wifi?

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

4 ODPOW. 4
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Cześć!

 

Jakie masz ustawienia połączenia USB w aparacie?

 

Zmieniałeś może slot karty?

 

Połączenie MTP: Nawiązanie połączenia MTP między opisywanym produktem, komputerem i innymi urządzeniami USB. Komputery z systemem Windows 7, Windows 8.1 lub Windows 10 są podłączane w trybie MTP i można korzystać z ich specjalnych funkcji.

  • Karta pamięci w gnieździe karty pamięci 1 stanowi lokalizację docelową dla tego połączenia.

 

 

Generalnie, wszystko wyświetla Ci się poprawnie, czyli tak jak byś po prostu korzystał z czytnika kart SD. Nie bardzo widzę korzyści poprzedniego stanu...usuwanie plików bezpośrednio z karty jest bezpieczniejsze niż w aparacie. W ogóle polecam zgrywanie zdjęć bezpośrednio z karty, a nie przez kabel USB. 

 

 

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
tomasz_cz
Poszukiwacz

Cześć,

Miałem ustawione:

Setup4 > USB Connection = Mass Storage

i to powodowało zmianę. Chyba musiałem niechcąco to przestawić. 

Setup4 > USB Connection = Auto

Sprawia że znów widzę ILCE-7M3 w eksploratorze. Czy w tym trybie jest możliwość kasowanie plików w eksploratorze?

 

Z jakiego powodu polecasz zgrywanie zdjęć bezpośrednio z karty, a nie przez kabel USB?

 

A w ogóle jest  możliwość aby zgrać zdjęcia z aparatu np. po Wifi?

profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Cześć, na pierwsze pytanie ci nie odpowiem bo nie używam w ten sposób aparatu.
Natomiast jeśli chodzi o drugie, czyli o zgrywanie bezpośrednio z karty, to jest to znacznie szybszy proces, chyba że będziesz korzystał z USB 3.1, wtedy jeśli nie masz wbudowanego czytnika nie zauważysz różnicy.

Wg specyfikacji można przesłać do komputera, ale nie miałem okazji tego przetestować. Jak to zrobić opisano w przewodniku pomocniczym – link.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert


@tomasz_cz  napisał(a):

 

Z jakiego powodu polecasz zgrywanie zdjęć bezpośrednio z karty, a nie przez kabel USB?

 

A w ogóle jest  możliwość aby zgrać zdjęcia z aparatu np. po Wifi?


Ad1. Takie wnioski można wysunąć obserwując porady od osób zajmujących odzyskiwaniem danych. Kasowanie w aparacie może spowodować błędy. 

 

Ad2. Tak, można ale nie polecam bo trwa to długo.