anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Ustawienia strefy twórczej

Misiek025
Początkujący

Ustawienia strefy twórczej

Witam.

Pewnie pytanie będzie też się tyczyć innych aparatów, ale czy w A700 macie może jakieś sprawdzone ustawienia strefy twórczej np. vivid +1 kontrast +1 ostrość itp. Na jakich ustawieniach najwięcej fotek robicie? Do tej pory bawiłem się w RAWACH, więc strefa nic nie wnosiła, ale coś leniwy się zrobiłem i wolałbym bez zbędnej obróbki robić w JPG. A ewentualnie perełki doprawić w RAWie.

34 ODPOW. 34
profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Misiek025 napisał(a):


Pewnie pytanie będzie też się tyczyć innych aparatów, ale czy w A700 macie może jakieś sprawdzone ustawienia strefy twórczej np. vivid +1 kontrast +1 ostrość itp. Na jakich ustawieniach najwięcej fotek robicie?



Co prawda nie mam A700 ale moze moje zdanie do czegos Ci sie przyda. Ja robie glownie w jpg (lub gdy wiem, ze "trudne warunki" to przelaczam sie na RAW+jpg), ustawiona mam strefe tworcza na vivid a w niej kontrast +1 i ostrosc +2.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Optymalne ustawienia dla A700, tzw. COMBO

nasycenie +1
ostrość +3 (+2)
jasność-2
Zone Matching -1
przy redukcji wysokich ISO na Wysoka
DRO+

Edit:
Oczywiście Firmware w A700 musi być w wersji v.4

profile.country.pl_PL.title
Lars..
Początkujący

A są takie "combo" dla innych modeli lustrzanek? Jeśli tak, to podajcie, może innym się przyda.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Lars napisał(a):

A są takie "combo" dla innych modeli lustrzanek? Jeśli tak, to podajcie, może innym się przyda.


Nie słyszałem. Ale ja stosuję w A850 i też wydaje się być lepiej.

profile.country.GB.title
Krzysztof-----
Nowicjusz

Nie wszystkie dysponują parametrem "jasność".

Misiek025
Początkujący

Czyli

Lajam napisał(a):

jasność-2



A dałbyś radę mi wytłumaczyć dlaczego zmniejszamy ten parametr?

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Misiek025 napisał(a):


A dałbyś radę mi wytłumaczyć dlaczego zmniejszamy ten parametr?


Szczerze, to nie interesuje mnie to.

Jest dość pokaźny wątek na forum dpreview gdzie pewien człowiek analizował krzywe szumów przy różnych ustawieniach i wyszło mu, że przy takim jest najkorzystniej w końcowym JPG-u jaki wypluwa aparat. Mnie to wystarczy do szczęścia. :c20

Misiek025
Początkujący

Hej.

A mógłbyś mi pomóc z jednym problemem w użytkowaniu A700.

Zdarza mi się zdjęcia prześwietlać tzn na aparacie wydają mi się za ciemne i kolejne zdjęcia koryguje na + ekspozycją lub błyskiem. Już na samym kompie okazuje się to pierwsze jest ok a kolejne prześwietlone. Na aparacie mam ustawione maksymalne podświetlenie LCD

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Używaj histogramu do oceny zdjęć.

Poza tym możliwe, że Twój monitor jest źle ustawiony.