anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Zapytanie o aparat NEX-5

profile.country.pl_PL.title
Aivan-----
Początkujący

Zapytanie o aparat NEX-5

Witam wszystkich

Chciałbym dowiedzieć się coś więcej o aparatach SONY :c56 NEX-5, jestem laikiem, jeśli chodzi o sprzęt fotograficzny, jak narazie mam mały aparat kompaktowy, ale chciałbym kupić teraz coś lepszego i wpadła mi w oko, SONY :c56 Nex-5, ale chciałbym zapytać się osób, które się trochę znają na fotografii, bo w Centrum SONY w Szczecinie polecają mi NEX-5 z dwoma obiektywami, chciałbym się zapytać czy to dobre rozwiązanie i czym się różnią te obiektywy i wtedy jaki obiektyw do fotografowania czego używać, aparat ten chcę kupić z zamiarem takim, że teraz z żoną wyjeżdżam na wycieczkę, drugie pytanie, to takie, czy ten aparat ma w ogóle jakiś zoom, a jak ma, to jaki, przepraszam, za takie pytania, ale to będzie mój pierwszy porządny aparat z serii :c56 . Proszę o odpowiedź i z góry bardzo dziękuję

37 ODPOW. 37
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Proponuję trzymać się tematu. To NEX-5 jest tu bohaterem, a nie rozważania na temat patentów. ;)

Gienek322
Początkujący

SZFENDAK napisał(a):


...to spróbuj podpiąć np. do Nikona przez odpowiednią przejściówkę obiektyw Olimpusa, Canona, Minolty i powiedz czy będzie jakiekolwiek potwierdzenie w aparacie o obecności obiektywu,
raczej wątpię


Rzecz w tym, że sony w NEX-ach poszło naprzeciw klientom, skoro umożliwili działanie matrycy bez "elektrycznego" potwierdzania obecności obiektywu. No bo piszesz, że konstrukcja w nikonach potwierdza sobie obecność obiektywu, żeby niby co? W ogóle zadziałał aparat co to fotnięcia? A może tylko mechanizmy przysłon czy ostrościowania?
A przecież są jeszcze tryby ręcznych nastawów na obiektywach i takiego fotkowania.

No i właśnie dziwna ta polityka sony, że z jednej strony umożliwia się kompatybilność sprzętu NEX, a z drugiej strony zaś się to ogranicza, co do tego zoomowania cyfrowego.

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Gienek322 napisał(a):


Rzecz w tym, że sony w NEX-ach poszło naprzeciw klientom, skoro umożliwili działanie matrycy bez "elektrycznego" potwierdzania obecności obiektywu. No bo piszesz, że konstrukcja w nikonach potwierdza sobie obecność obiektywu, żeby niby co? W ogóle zadziałał aparat co to fotnięcia? A może tylko mechanizmy przysłon czy ostrościowania?
A przecież są jeszcze tryby ręcznych nastawów na obiektywach i takiego fotkowania.



Przeczytałem posty Szfendaka i nie znalazłem, że w Nikonie potwierdza sobie obecność obiektywu.
Ale od początku. Sony w NEX-ach nie poszło w tym względzie naprzeciw klientom. Sony tak jak inne firmy umożliwia we wszystkich znanych mi aparatach działanie matrycy (co więcej, działanie aparatu) bez podpiętego obiektywu (a tak właśnie traktowane są obiektywy podpinane przez przejściówki, nie mające styków dla przeniesienia elektroniki lub jakiś mechanicznych popychaczy sygnalizujących obecność obiektywu). Tylko aparat działa wtedy z pewnymi ograniczeniami - nie można sterować przysłoną z poziomu body, nie ma autofokusa, w większości konstrukcji nie ma potwierdzenia nastawienia ostrości. Ale zdjęcie możesz wykonać. Więc Sony postępuje konsekwentnie od początku, od pierwszej swojej wypuszczonej puszki - aparat działa bez "elektrycznego" potwierdzania obecności obiektywu. Możesz więc stosować najprzedziwniejsze konstrukcje tylko z pewnymi ograniczeniami.

Gienek322 napisał(a):

No i właśnie dziwna ta polityka sony, że z jednej strony umożliwia się kompatybilność sprzętu NEX, a z drugiej strony zaś się to ogranicza, co do tego zoomowania cyfrowego.



To nie jest wykładnia Sony to co dalej napiszę, tej nie znam. To są tylko moje luźne przemyślenia.
Obiektyw 16mm jest obiektywem stałoogniskowym. A ludzie są przyzwyczajeni do zoomowania. Więc dano możliwość wykonania tzw. zoomu cyfrowego. Ale po podpięciu obiektywu zmiennoogniskowego mamy już zoom w obiektywie więc zablokowano możliwość stosowania zoomu cyfrowego, który degraduje obraz. Dodatkowo obiektyw typu zoom jest przeważnie gorszy jakościowo (pod względem jakości obrazka) od stałoogniskowego obiektywu więc pogorszenie jakości przy zastosowaniu zoomu cyfrowego jeszcze bardziej obraz zniekształci.

profile.country.pl_PL.title
tomek76k7
Początkujący

Małe pytanko mam okazję kupić tanio (bo za 40zł) pilota sony rmt-835, czy będzie gadał z nex-5

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Jest to pilot do kamery. Nie powinien współpracować z NEXem, ani z DSLR.

------------------------------
fotoamator
profile.country.pl_PL.title
tomek76k7
Początkujący

Tadeusz napisał(a):

Jest to pilot do kamery. Nie powinien współpracować z NEXem, ani z DSLR.


szkoda:((( a który pilot gada z nexem

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

oryginał: RMT-DSLR1

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.pl_PL.title
tomek76k7
Początkujący

dzięki bardzo;)))