anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Czy ktoś ma: "Przewodnik pomocniczy" do DSC HX60/DSCHX60V?

ROZWIĄZANE
honey0104
Nowicjusz

Czy ktoś ma: "Przewodnik pomocniczy" do DSC HX60/DSCHX60V?

Dzień dobry,

 

jestem nową posiadaczką aparatu SONY DSC HX60 i mam wielką prośbę:

 

jeżeli ktoś z Was ma instrukcję internetową dostępną pod adresem http://pdf.crse.com/manuals/4529924521/PL/index.html

 

w formacie PDF bardzo proszę o udostępnienie.

 

Kontaktowałam się z Działem Obsługi Klienta SONY i otrzymałam odpowiedź, że nie są w stanie dać tej instrukcji w PDF!!! To jakaś masakra. Chcę sobie to wydrukować, żeby nie ślęczeć przed ekranem z aparatem jak go obsłużyć.

 

Bardzo proszę o pomoc.

 

Dziękuję i pozdrawiam.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Witaj,

 

Niestety te przewodniki są niedostępne w formie jednego dokumentu PDF, niemniej każdy z interesujących Cię rozdziałów możesz bez najmniejszego problemu wydrukować. Zajmie to chwilę czasu, ale będziesz miała wszystko na papierze, czyli tak jak chcesz :slight_smile:

 

Wystarczy tylko kliknąć na opcję "drukuj" i gotowe. :slight_smile:

 

hxpomoc.jpg

 

Mam nadzieję, że podzielisz się z nami swoimi zdjęciami z tego aparatu!

To bardzo fajny sprzęt.

 

Pozdrowienia,

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

4 ODPOW. 4
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Witaj,

 

Niestety te przewodniki są niedostępne w formie jednego dokumentu PDF, niemniej każdy z interesujących Cię rozdziałów możesz bez najmniejszego problemu wydrukować. Zajmie to chwilę czasu, ale będziesz miała wszystko na papierze, czyli tak jak chcesz :slight_smile:

 

Wystarczy tylko kliknąć na opcję "drukuj" i gotowe. :slight_smile:

 

hxpomoc.jpg

 

Mam nadzieję, że podzielisz się z nami swoimi zdjęciami z tego aparatu!

To bardzo fajny sprzęt.

 

Pozdrowienia,

honey0104
Nowicjusz

Witaj Lajam!

 

Dziękuję Ci za odpowiedź.

Wiem, że można to wydrukować właśnie tak jak mówisz, kartka po kartce, link po linku, ale to bardzo niewygodne, chociażby z tego względu, że każda strona zawiera kolejną podstronę itd.

Nie sądziłam, że będzie problem z uzyskaniem całościowej instrukcji w jednym pliku PDF.

 

Mało tego, producent, który nie dołącza do produktu instrukcji papierowej, powinien uznać za absolutne minimum i standard publikowanie na swoich stronach instrukcji właśnie w PDF.

 

Tym bardziej, że widzę, że SONY publikuje różne PDF-y.

 

I skrócony opis, który jest w pudełku w wersji papierowej umieli dać na stronie również w PDF! A pełnej instrukcji, której "na papierze" nie ma, PDF-a nie ma...

 

Mam nadzieję, że ktoś od nich zacznie myśleć.

 

Pozdrawiam!

 

 

 

 

 

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Cóż, prawdę mówiąc wpisujesz się w ten niewielki procent ludzi, którzy instrukcję w ogóle chcą przeczytać. Doskonale Cię rozumiem bowiem sam wolę mieć wszystko w małej książeczce.

 

Nie bardzo jednak chce mi się wierzyć, że w pudełku nie znalazłaś instrukcji obsługi. Owszem nie jest to ten sam poradnik co dostępny w iManualu na stronie, ale TAKA KSIĄŻECZKA powinna być w zestawie.

 

W każdym HX-ie jaki miałem (a były to HX9/HX10/HX20/HX30/HX50) instrukcja była.

 

Pozdrawiam,

 

 

honey0104
Nowicjusz

Dokładnie tak, ta skrócona instrukcja w kilkunastu językach owszem jest w pudełku.

I właśnie w niej napisane jest, że na stronie internetowej pomocy technicznej SONY dostępna jest pełna, szczegółowa instrukcja obsługi aparatu (poniżej zrzut ekranu).

 

Przewodnik pomocniczy.JPG

 

Czy tak ciężko jest utworzyć plik PDF i jako taki udostępnić go np. na górze/dole strony obok tej instrukcji internetowej? Ja nie mówię, żeby tej internetowej instrukcji nie było. Niech ona sobie jest. Ale niech technicy dają również plik do pobrania w formacie PDF. I każdy użytkownik będzie zadowolony.

Uważam, że to dzisiaj absolutny standard i niejako minimum, które każdy producent zapewnia swoim odbiorcom.

Może i ja się doczekam?

 

Pozdrawiam!