anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Fotki by Tyber - A390

Tyber-----
Początkujący

Fotki by Tyber - A390

Cześć.

Jako, że jestem dopiero zaczynającym przygodę ze zdjęciami człowiekiem to zakładam swoją galerię po to abyście mi pomogli dobrać odpowiednie parametry aparatu do zdjęć.
Posiadam aparat Sony Alfa390 ze standardowym obiektywem 3.5-3.6/18-55 SAM

30 ODPOW. 30
profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

Prośba o zmniejszenie fot, tak by były zgodne z Zasady wstawiania zdjęć do Foto Galerii Forum Sony

Zdjęcia bez auta - takie tam pstryki testowe, w dodatku ten z pustym placem leciii.
Autko - ciekawe i chętnie zobaczę więcej jego zdjęć w ciekawszej scenerii.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Po pierwsze widzę, że jesteś ze śląska - masz szczęście. Często organizujemy wspólne spotkania. A nic tak nie edukuje, jak rozmowa i wspólne fotografowanie. Tu więcej info >>

Po drugie: masz brudną matrycę. Jak czyścić tutaj >>

Po trzecie, zapoznaj się z zasadami wstawiania zdjęć >>. Wstawianie zdjęć powyżej 800px stwarza problem dla osób, które przeglądają galerię. Nie każdy korzysta z monitora o wysokiej rozdzielczości, więc żeby zobaczyć zdjęcie musi przewijać i przewijać (o czym wspomniał Sadam) ;)


A co do samych kadrów:
1. krzywo i mam wrażenie, że ważniejsza dla Ciebie była kostka brukowa (która jest lepiej naświetlona niż Dębowe Tarasy).

2. Nie gniewaj się, ale sam obiekt mnie nie powala, a w fotografii motoryzacyjnej jest to ważny element.

3.Nie wiem co jest tematem zdjęcia. Chyba gwiazdki z latarni. Jeśli tak, to można to lepiej wyeksponować (tak, by nie było chaosu w kadrze). No i temat wierz mi nie porywa. Za pół roku sam do tego dojdziesz.

4. patrz opis do zdjęcia nr2

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
Tyber-----
Początkujący

kris napisał(a):

Po drugie: masz brudną matrycę.

Nie wiem jakim cudem to zobaczyłeś ale to prawda jest toszkę zabrudzona. Ale niestety nie mam takiego zaopatrzenia aby ją wyczyścić po za patyczkami.

kris napisał(a):

Po pierwsze widzę, że jesteś ze śląska - masz szczęście. Często organizujemy wspólne spotkania. A nic tak nie edukuje, jak rozmowa i wspólne fotografowanie

Ooo jest szansa, że skorzystam :)

kris napisał(a):

Wstawianie zdjęć powyżej 800px stwarza problem dla osób, które przeglądają galerię. Nie każdy korzysta z monitora o wysokiej rozdzielczości, więc żeby zobaczyć zdjęcie musi przewijać i przewijać (o czym wspomniał Sadam)

Ok poprawię z tym, że zdjęcia będą nie wyraźne :/. Jeżeli ktoś może to niech mi edytuje zdjęcia w rozmiary jakie powinny być bo jak ja robie na 400x300 to mam bardzo małe

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Tyber napisał(a):

Jeżeli ktoś może to niech mi edytuje zdjęcia w rozmiary jakie powinny być bo jak ja robie na 400x300 to mam bardzo małe


Proszę jeszcze raz (może Ci umknęło) - zasady wstawiania zdjęć - tam znajdziesz również informację o rozmiarach w pikselach.
https://www.forum.sony.pl/viewtopic.php?f=192&t=2390

Tyber-----
Początkujący

Lajam - czytałem dokładnie. Tutaj jest opisane jak dodawać zdjęcia do załączników a ja wiem jak się to robi ;) znam się troszkę na tym bo mam swoje forum. Ale nie umiem pomniejszać zdjęć do odpowiednich wymiarów. Bo jak pomniejszę to one są bardzo małe i nie wyraźne a nie tak jak u was w załącznikach. Więc powiedzcie mi w jakich programach je pomniejszacie i wyostrzacie.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Tyber napisał(a):

Lajam - czytałem dokładnie. Tutaj jest opisane jak dodawać zdjęcia do załączników a ja wiem jak się to robi ;) znam się troszkę na tym bo mam swoje forum. Ale nie umiem pomniejszać zdjęć do odpowiednich wymiarów. Bo jak pomniejszę to one są bardzo małe i nie wyraźne a nie tak jak u was w załącznikach. Więc powiedzcie mi w jakich programach je pomniejszacie i wyostrzacie.


wszystko w tym temacie: Zmniejszanie zdjęć...

a tutaj instrukcja masowej zmiany: Zmiana rozdzielczości

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Tyber napisał(a):

kris napisał(a):

Po drugie: masz brudną matrycę.

Nie wiem jakim cudem to zobaczyłeś ale to prawda jest toszkę zabrudzona. Ale niestety nie mam takiego zaopatrzenia aby ją wyczyścić po za patyczkami.



Brudną matrycę widać na zdjęciach, szczególnie na jasnych, jednolitych powierzchniach (np. na niebie) przy wykonywaniu zdjęć przy przymkniętej przysłonie w postaci ciemnych plamek. Im mocniej przymykasz przysłonę tym plamki stają się ciemniejsze i ostrzejsze, przy jasnych i otwartych obiektywach można nie zauważyć brudnej matrycy.

Tyber napisał(a):

kris napisał(a):

Wstawianie zdjęć powyżej 800px stwarza problem dla osób, które przeglądają galerię. Nie każdy korzysta z monitora o wysokiej rozdzielczości, więc żeby zobaczyć zdjęcie musi przewijać i przewijać (o czym wspomniał Sadam)

Ok poprawię z tym, że zdjęcia będą nie wyraźne :/. Jeżeli ktoś może to niech mi edytuje zdjęcia w rozmiary jakie powinny być bo jak ja robie na 400x300 to mam bardzo małe



Nie wiem, jak zmniejszone zdjęcie może być niewyraźne. Owszem, będzie małe, szczególnie gdy używasz monitora pracującego z grafiką ustawioną na dużą rozdzielczość (np. full HD - 1920x1080 lub podobne) to faktycznie, zdjęcia będą zajmowały 1/3 ekranu. Ale taka rozdzielczość nie jest standardem w tej chwili. Najpopularniejszą rozdzielczością jest chyba 1024x768 lub zbliżone (bo monitory i wyświetlacze laptopów mają teraz coraz bardziej porąbane proporcje). Zakładając paski przeglądarki zdjęcie o dłuższym boku 800 pixeli powinno zmieścić się bez przewijania na ekranie (przy zdjęciach pionowych trzeba lekuchno poruszyć paskiem przewijania).
A jak zmniejszyć? Najprostszą metodą jest zastosowanie jakiejś freeware'owej przeglądarki i np. jej wsadowej konwersji. Praktycznie wszystkie popularne przeglądarki to umożliwiają (IrfanView, FastStone Viewer, XnViewer itp.). Wybierasz w nich zdjęcia, które mają być zmniejszone, wybierasz przekształcenie zwane "skalowaniem", "zmianą rozmiaru" lub podobnie, w odpowiednie okno wpisujesz wielkość obrazka docelowego w pixelach i zaznaczasz opcje "zachowaj proporcje", dodatkowo wybierasz opcje wyostrzania i dajesz jakąś niewielką wartość (ponieważ każdy program ma inaczej skalowane wyostrzanie musisz poeksperymentować), wskazujesz katalog docelowy, gdzie mają znaleźć się zmniejszone pliki i naciskasz "Start", "OK", "Apply" lub inny przycisk uruchamiający konwersję. Po chwili w katalogu docelowym masz zdjęcia w wielkości forumowej i ludzie się cieszą i oceniają. Jeżeli chcesz dokładniej pokazać jakieś niuanse na zdjęciu to umieszczasz zdjęcie dowolnej wielkości na jakimś zewnętrznym serwerze, gdzie każdy może wejść i zobaczyć zdjęcie i wklejasz link do zdjęcia (fajnie jeszcze gdy przy takim zdjęciu dopiszesz np. "Uwaga, duże zdjęcie" lub "Zdjęcie waży 5 MB"). Wtedy osoby korzystające z łącz np GSM mogą odpuścić sobie ściąganie takiego zdjęcia.
O, i tak mniej więcej to wygląda (sorry, że w Twoim albumie ale akurat tu pojawił się ten problem).

Edit: I znowu kris szybszy, muszę się nauczyć szybciej pisać. :(

Tyber-----
Początkujący

Już wiem o co chodzi ;).
Mój 1-wszy post i 1-wsze zdjęcia są zaktualizowane. Możecie oceniać.

profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

To jeszcze tylko jedna uwaga - po zmniejszeniu zdjęć trzeba je delikatnie wyostrzyć.