anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

mama kuby - Basia

profile.country.en_GB.title
mamakuby
Poszukiwacz

mama kuby - Basia

Witam i proszę o opinie znawców i sympatyków fotografii. To jedna z pierwszych moich serii. Cały czas czytam, podpatruję, przeglądam, jednym słowem - uczę się.
Pozdrawiam

1 004 ODPOW. 1 004
profile.country.en_GB.title
Michal.
Poszukiwacz

w 9 jest zafarb niebieski - poczytać o WB ;)

profile.country.PL.title
Tomek69N
Poszukiwacz

Ładne są Twoje konwersje :thumbsup: Z tymi szydełkowatymi i białymi motywami to jak napisał powyżej docent stopczyk naprawdę spore wyzwanie wbrew pozorom.

profile.country.en_GB.title
mamakuby
Poszukiwacz

w 9 jest zafarb niebieski - poczytać o WB ;)


Prawdę mowiąc i czytałam o temperaturach barwowych i nawet nauczyłam się ustawiać dla niezdefiniowanych warunków. Ale mój problem polega chyba na tym, że nie mam jeszcze na tyle wprawnego oka, by ogarnąć wszystkie aspekty zdjęcia na raz. No i przyznaję użyłam presetu z jakiegoś gotowego zestawu ppresetów w Lightroomie, bo mi się spodobał efekt (a o balansie już nie pomyślałam;))

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

No i przyznaję użyłam presetu z jakiegoś gotowego zestawu ppresetów w Lightroomie, bo mi się spodobał efekt (a o balansie już nie pomyślałam;))


hehe
cwanie i bardzo dobrze :smileythumbsup:
podoba mi się ten brąz&biel na Twoich fotach. Co do balansu bieli, to prosta sprawa jeśli robisz w RAWach. Podam Ci kilka linków do wytłumaczenia co do czego służy w Lightroomie:
1 | 2 | 3
Masz bardzo dobre narzędzia i jeszcze lepszy temat do ćwiczeń. No i łączysz przyjemne z pożytecznym: bo bawisz sie fotografią przy okazji rejestrując dzieciństwo Kuby :smileythumbsup:

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.en_GB.title
mamakuby
Poszukiwacz

A owszem, zapisuję w RAWach, bo mam większe pole do manewru przy obróbce (zwłaszcza nieszczęsnego WB, którego zawsze zapomnę ustawić przed zrobieniem zdjęcia). Dziękuję za linki - doczytam, dokształcę się...
A obiekt owszem bardzo wdzięczny, no i co najważniejsze, dosyć cierpliwy...

profile.country.pl_PL.title
doslav.
Poszukiwacz


A obiekt owszem bardzo wdzięczny, no i co najważniejsze, dosyć cierpliwy...


Szczęściara :smileyhappy:

profile.country.en_GB.title
mamakuby
Poszukiwacz

No i zaczęliśmy świąteczny cykl z Kubusiem;) Pod choinką znajdę własnoręcznie zapakowaną stałkę 50mm f1,8 i dopiero się zacznie zabawa. A tymczasem...

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Jakie sympatyczne :c4
Mogłabyś wydrukować i wysyłać jako kartkę świąteczną, zamiast takiej z aniołkami :c2
(Sama też się załapałaś na fotce ;))

------------------------------
fotoamator
profile.country.pl_PL.title
Bertone.
Poszukiwacz

Fajniusie to ostatnie :c4

__________"Niewiele rzeczy przybliża świat tak, jak czyni to fotografia. Dzięki niej odległe miejsca i ludzie stają się bliscy, a nasze życie bogatsze"__________
profile.country.en_GB.title
mamakuby
Poszukiwacz

Kolejna porcyjka i tym razem zapytam... Czy taka obróbka może się podobać? Mi osobiście przypadła do gustu ta jasność, ale nie wiem czy bardziej obeznanym nie wydadzą się za jasne... Proszę o opinie.