anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Jakie są Wasze opinie na temat Soundbarów do telewizora ?

profile.country.PL.title
Darom-82.
Poszukiwacz

Jakie są Wasze opinie na temat Soundbarów do telewizora ?

W czerwcu pojawią się nowe Soundbary Sony HT - S2000. Zastanawiam się nad zakupem tego Soundbara. 

Napewno wiele osób korzysta z Soundbarów i może mogła by się podzielić tutaj swoimi opiniami i odczuciami na temat tych urządzeń.

Czy warto kupować Soundbar do telewizora, który będzie służył jako kino domowe i do słuchania muzyki ? Czy te urządzenia dobrze grają, nie przerywa dźwięku ? Są z nimi jakieś problemy ? 

Czy może lepiej zainwestować w fajny zestaw stereo czyli mam tu na myśli głośniki i subofer ?  Co prawda mieszkam w bloku i mam telewizor Sony. I tak się zastanawiam co sobie kupić, żebym był zadowolony. 

Mam nadzieje, że podzielicie się tutaj swoimi wrażeniami tymi dobrymi jak i tymi złymi na temat Soundbarów, suboferów i głośniczków małych marki Sony. 🙂

23 ODPOW. 23
profile.country.PL.title
Darom-82.
Poszukiwacz

@SpawNiaK82 Dziękuje 🙂

profile.country.PL.title
mati_luk
Użytkownik

A masz teraz jakiś sprzęt, żebyś miał punkt odniesienia?

Jak zdecydujesz się na soundbar, to kup w miejscu gdzie łatwo zwrócisz jak Ci się nie spodoba. 

 

Moja opinie jest taka, że soundbar jest to swego rodzaju kompromis i mnie osobiście rozczarowało jak to gra. Na co dzień używam dobrego stereo na kolumnach podłogowych. Chciałem dodać filmom trochę dźwiękowej magii i zakupiłem akurat nie Sony, ale flagowy soundbar Samsunga z bezprzewodowymi tyłami i subwooferem. Po dwóch dniach już był spakowany do oddania. Dźwięk bardzo cienki (mimo próby ustawienia najlepiej jak się dało). Brakowało wypełnienia w środku mimo suba. Poza tym mimo dużej ilości przetworników i trybów mających robić wow, scena z przodu wyraźnie węższa niż tył, co trochę psuło efekt. Do tego 4 głośniki atmos skierowane w sufit -jak dla mnie pic na wodę.

Wróciłem do stereo i może brakuje efektów przestrzennych, ale dźwięk jest po prostu przyjemniejszy, pełniejszy i większy. Jak dla mnie, to szkoda kasy na taki sprzęt. Inne marki na pewno zagrają trochę inaczej, ale ogólnie będzie to dosyć podobne w odbiorze. Wolę stopniowo rozbudować swój sprzęt do dobrego 5.1 i efekt będzie o niebo lepszy.

Jak chcesz sprzęt i do tv i do słuchania muzyki, a jak nie masz za dużo miejsca, to może jakiś zestaw aktywnych głośników?

profile.country.PL.title
Darom-82.
Poszukiwacz

@mati_luk Nie miałem jeszcze żadnego sprzętu w postaci kina domowego do mojego telewizora. Jedynie co to miałem tylko sprzęt Logitech zestaw 2 1 podpięty do mojego komputera ale go sprzedałem. 

 

Jeśli chodzi o zestaw kina domowego do mojego telewizora to mam tylko tyle wolnego miejsca do wykorzystania co widać na tym poniższym zdjęciu. 

 

Dlatego właśnie też myślę o zakupie Soundbara Sony tego nowego S2000. 

096a9e49b6802e878bd9a03ea68d2b1501cf662b.jpeg

 

profile.country.PL.title
mati_luk
Użytkownik

No tak, w tym ustawieniu nie ma innej opcji :slight_smile: Musiałbyś się pozbyć tej pionowej szafki, żeby np. weszły jakieś małe kolumny. Ale zakładam, że nie bardzo masz taką możliwość.

profile.country.PL.title
Darom-82.
Poszukiwacz

@mati_luk No właśnie nie bardzo jak mam się pozbyć tej szafki ze względu tego, że dopiero co te meble kupiłem sobie na mieszkanie. 

Ledwo kupiłem i już będę się pozbywał. - Bez sensu. A nie myślałem wtedy o zestawie kina domowego do mojego telewizora.

 

Niedawno też pewne osoby poleciły mi zestaw głośników z subooferem marki Klipsh. To to jest zestaw 5.1 tej marki. Powiedzieli mi, że to zagra mi lepiej niż soundbar. Żebym sobie lepiej kupił ten zestaw Klipsh.

profile.country.PL.title
mati_luk
Użytkownik

Ten zestaw Klipscha jest aktywny, czy wymaga jeszcze amplitunera? No myślę, że spokojnie zagra dobre kilka razy lepiej niż soundbar.

Ale najlepiej sprawdzić we własnych warunkach. Proponowałbym Ci tak jak napisałem wcześniej - kup w dobrym sklepie soundbara jeśli chcesz przetestować. Jak Ci się nie spodoba, to zwrócisz. W popularnych elektro marketach nie ma z tym problemu.

profile.country.PL.title
Darom-82.
Poszukiwacz

@mati_luk Głośniczki Klipsh jako tylne  takie: https://atmosferadzwieku.com/pl/p/Klipsch-R-41M/294

Ale mówili mi, żebym wziął sobie ten zestaw: 

https://atmosferadzwieku.com/pl/p/Klipsch-Reference-Theater-Pack-5.1-R-100SW/739

I do tego wzmacniacz np. ONKYO TX-SR494-B, Sony STR-DH790, Denon AVC-S660H. 

 

profile.country.PL.title
SonyESaudio
Użytkownik

Chcesz dobre audio w stereo jaki w kinie kup kolumny 5.1 klipsch i do tego ta-an1000 od Sony. Amplitunery od Sony są jedne z nielicznych, które grają również bardzo dobrze w stereo. Taki zestaw napewno cię nie rozczaruje. 

profile.country.PL.title
Darom-82.
Poszukiwacz

@SonyESaudio Jakie kolumny 5.1 Klipsh masz konkretnie na myśli? Jeśli możesz to prosiłbym o linka do nich.

profile.country.PL.title
SonyESaudio
Użytkownik

Zależy od budżetu kolumny plus sub 5.1 to koszt ok 6 tyś w górę, ale jak dla Ciebie po komputerowych pierdółkach wystarczy taki setup w przestępnej cenie https://allegro.pl/oferta/klipsch-theater-pack-r-120sw-subwoofer-zestaw-5-1-11178802343