anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony BDV-E280 wymiana głośników

profile.country.pl_PL.title
3echo-----
Poszukiwacz

Sony BDV-E280 wymiana głośników

Panowie chciałem zmienić głośniki w swoim zestawie aby to trochę lepiej grało.Wszystko jest ok tylko brak mu wysokich tonów,więc chcę zakupić dwie kolumny na przód jako fronty.Czy ten zestaw ma taką możliwość,aby trochę lepiej grał?Mam na oku parkę Magnatów w cenie do 500zł:
http://www.redcoon.pl/B334901-Magnat-Mo ... Id=skapiec" target="_blank
Czy pasowały by,bo nie wiem czym się mam kierować przy wyborze na co zwrócić uwagę.Inne propozycje mile widziane.

24 ODPOW. 24
profile.country.pl_PL.title
3echo-----
Poszukiwacz

3echo napisał(a):

Co do poprawy dźwięku przez wymianę samych głośników i kabla jestem sceptycznie nastawiony


Czyli twierdzisz ,że dźwięk się raczej nie poprawi?To znaczy,że wzmacniacz nie przeniesie lepszego dźwięku?

spolDon1fhkbr
Początkujący

Może będzie trochę lepszy. Ale raczej jak chcesz coś lepszego to raczej proponuję jeszcze amplituner STR i odtwarzacz BD... Zawsze teraz możesz kupić głośniki, a w przyszłości wymienić amplituner.... Byle głośniki faktycznie były już na tyle dobre, żeby dały radę z STR-em.

profile.country.pl_PL.title
3echo-----
Poszukiwacz

Podpiąłem na próbę kolumienki od innego zestawu zintegrowanego Panasonica.Niestety żadnej różnicy nie ma.Nawet wydaje mi się,że te moje fronty czyściej grają niż te Panasonica.Natomiast u właściciela te Panasy grają lepiej na sprzęcie Panasa.Czyli wychodzi na to,że to wzmacniacz daje taki głuchy dźwięk.Chyba,że kolumny przynajmniej dwudrożne dadzą lepszy efekt.Spróbuję jeszcze na jakiś Magnatach.Co o tym myślicie?

profile.country.pl_PL.title
3echo-----
Poszukiwacz

Panowie i Panie ...ten lub ta co twierdzili,że wymiana głośników nic nie da mieli rację.Najpierw podłączyłem kolumienkę z innego zestawu multimedialnego i ...............nic.Efekt taki sam.Wydaje mi się że te kolumienki z tego zestawu grają co najmniej dobrze,ponieważ podłączając je do zestawu Panasa grały wyśmienicieNiestety to wzmacniacz daje taki dźwięk.Podpiąłęm do niego kolumnę dwudrożną Jamo 28 i niestety nie słychać różnicy.Co z tego,że w środku siedzi S-Master...........chyba tylko z nazwy.Nie jestem zadowolony

profile.country.pl_PL.title
3echo-----
Poszukiwacz

Panowie i Panie ...ten lub ta co twierdzili,że wymiana głośników nic nie da mieli rację.Najpierw podłączyłem kolumienkę z innego zestawu multimedialnego i ...............nic.Efekt taki sam.Wydaje mi się że te kolumienki z mojego zestawu grają co najmniej dobrze,ponieważ podłączając je do zestawu Panasa grały wyśmienicieNiestety to wzmacniacz daje taki dźwięk.Podpiąłęm do niego kolumnę dwudrożną Jamo 28 i niestety nie słychać różnicy.Co z tego,że w środku siedzi S-Master...........chyba tylko z nazwy.Nie jestem zadowolony.Znajomy jak posłuchał koncertu z BD,to wydawało mu się,że idzie w mono,a dźwięk był ustawiony na DTS HD Master.Faktycznie jak kupować to wszystko osobno.Tylko mnie nie stać na to.Na takie rzeczy to trzeba wydać co najmniej 2500zł.W tej cenie to już lepiej odpuścić Sony i rozglądać się za Yamachą lub Denon-em.Jakość nieporównywana.Dziękuję i Pozdrawiam

profile.country.pl_PL.title
@2222008000018053
Początkujący

do 2500zl to tylko serie dg dh i dn czyli podstawę.......na ES nie ma co liczyć dla mnie od sony to tylko ES dźwięk i wykonanie 1 klasa......pewnie jeżeli ktoś chce mieć dźwięk "technicsa" z pod innej nazwy to niech kupuje sprzęt tych firm co wymieniłeś:) dźwięk jest taki w miarę ale wykonanie plastikowe..... z drugiej strony dziwne ja testowałem bdv-e980w z magnatami i jest konkret bas czysty miękki i wogole..........

profile.country.pl_PL.title
3echo-----
Poszukiwacz

SONYES napisał(a):

z drugiej strony dziwne ja testowałem bdv-e980w z magnatami i jest konkret bas czysty miękki i wogole..........


Tu niestety nie ma wielkiej różnicy(przynajmniej na jednej kolumnie).Może modele wyższe mają inne procki.Czymś ta cena musi być udokumentowana.Ja miałem nadzieję,że zestawy te różnią się tylko głośnikami.A tu wbrew pozorom te plasticzki grają całkiem ładnie i czysto.

spolDon1fhkbr
Początkujący

3echo napisał(a):

odpuścić Sony i rozglądać się za Yamachą lub Denon-em.Jakość nieporównywana.Dziękuję i Pozdrawiam



A słyszałeś tego denona w tej cenie? Bo ja słyszałem u jednego znajomego Denona z wyprzedaży MM za chyba 2000zł (przeceniony chyba z 2500) jeszcze bez suba i powiem, że TRAGEDIA!!! BDV Sony potrafi lepiej zagrać. Znajomy był załamany. Przywlekłem do niego suba, ale to nic nie zmieniło. Dźwięk był jak z puszki. Więc to takie powtarzanie stereotypów.

Swoją drogą wziąłeś coś najtańszego z najtańszych, dodatkowo bez możliwości rozbudowy (o tym chyba wiedziałeś przed zakupem?). Więc czemu się dziwisz? Mnie się wydaje, że chociażby E380 chyba lepiej gra.

profile.country.pl_PL.title
@2222008000018053
Początkujący

Don masz racje i tez temu napisałem jeżeli ktoś chce posłuchać "technicsa" to kupuje sprzęt tych marek a o designie nie ma co mówić bo to rzecz gustu ale ze wykonanie plastikowe to warto brać pod uwagę :).....ludzie prawda jest tez taka ze jest nagonka i reklama za reklama zwłaszcza na te dwie firmy o których wspominał 3echo :) czy ktoś z was widział choć raz reklamę ampli od Sony klasy ES bo ja nie :) nie ze bym bronił marki sony i jej sprzętu AV/hi-fi bo sam tez taki posiadam.....tak naprawdę mi to "lata" hehe sprzęt ma grac neutralnie i naturalnie a kupując da5700es słuchałem także konkurencji :) ale sony wygrało ......racja sprzęt który posiada 3echo nie jest wysokich lotów i nie ma co za wiele oczekiwać od niego....

profile.country.pl_PL.title
3echo-----
Poszukiwacz

Przecież ten da5700es to kosztuje ok 10000zł.Trudno,żeby nie grał.Ale jak konkurencja w tym przedziale cenowym?Tu już można myśleć o np.Harman Kardon albo inny sprzęt Hi-end,gdzie moim zdaniem Sony ma nikłe szanse.Nie krytykuję Sony,bo mam wiele sprzętu tej firmy który działa już ponad normę porównując do konkurencji.Dlatego priorytetem była tez niezawodność.Wybierając moje kino w tej cenie nie było lepszej propozycji,ale myślałem,że to będzie co najmniej grało.........a tu klapa.Nie wiem jak konkurencja,ale słyszałem Samsunga HT-D5550 3D i tam ten dźwięk był o niebo lepszy.Fakt,że kosztuje ok 1700zł,ale słyszałem też Sony BDV-E780 w tej cenie i stwierdzam,że ten "Szajsung"przebija Sony dźwiękiem.Może jestem wychowany na dźwięku Technicsa,ale on mi pasuje i chciałbym aby tak grał mój następny sprzęt.