anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Soundbar HT-ZF9 chwilowo zanika dźwięk

profile.country.PL.title
mikulski.d
Użytkownik

Soundbar HT-ZF9 chwilowo zanika dźwięk

Mam problem od niedawna z zestawem HT-ZF9 wraz z tylnymi głośnikami. W trakcie pracy chwilowo zanika dźwięk ale nie całkowicie tylko staje się słabszy. Trwa to sekundę, ale ma się wrażenie jakby listwa na ułamek chwili traciła moc. TO samo dotyczy tylnych głośników, trafia do nich jakby wyrwany z kontekstu  sygnał.

Listwa używana jest jako do codziennego oglądania tv więc na bardzo  niskich głośnościach. 

Czy ktoś spotkał się z problemem ?? Pokój mam 20m i po zakupie kilka miesięcy temu problemu nie było. 

118 ODPOW. 118
profile.country.PL.title
Koowall
Użytkownik

Kupiłem kabel Lanberg jak poniżej, wydatek żaden a śmiga aż miło :slight_smile:

CB8BED8E-29E7-45F2-A8C3-A20ED17BAEF9.png

profile.country.PL.title
lewar81
Poszukiwacz

Musiałeś odkręcać jakieś zaślepki aby dostać się do gniazda ?

profile.country.PL.title
Koowall
Użytkownik

Nie nie, są dwie zaślepki przyklejone i trzeba je po prostu podważyć czymś i tyle :slight_smile:

323F0475-B797-4667-89E5-4DAC28FB8477.jpeg

D85E7F5B-0D51-4CB1-AAD1-9C1C4703F019.jpeg

profile.country.PL.title
SebastianSonic
Poszukiwacz

Czy oprócz podłączenia przewodu zmieniłeś jakieś ustawienia?

Mam podłączony subwoofer i tylne satelitki a i tak dźwięk urywa jak urywało....

profile.country.PL.title
rafuls
Poszukiwacz

Chciałbym dodać od siebie komentarz do tego przerywania dźwięku. SONY dało ciała i teraz nie ma pojęcia jak to naprawić bo za każdym razem po kolejnej już aktualizacji coś jest nie tak i działa jak wielka loteria. Mam pełen zestaw wraz z satelitami i w gadanie bzdur że to od wifi problem już się wyleczyłem. Kupiłem ten sprzęt jakiś czas po premierze mieszkając w bloku i gdy zaczęło mi przerywać zacząłem wierzyć że to zbyt duża ilość sieci WIFI itd, itp.  Po przeprowadzce do domu gdzie mam tylko swoją siec, problem nadal jest obecny, nawet pogorszył się. Trafia sie jak loteria kompletnie nieprzewidywalnie czy będzie grało dobrze czy też nie. Co z tego że dzwięk tego sprzetu jest fajny skoro SONY nie umie sobie poradzić z kolejnymi updatami i nie ma klucza do połączenia pomiędzy własnymi sprzetami bo cały czas przerywa. Jest to irytujące. Po tym wszystkim jestem pierwszym który nie poleca tego sprzetu sony bo to jest szajs. I pewnie kupię inna listwę, innej firmy. Nie po to kupujesz coś bezprzewodowego by potem wymyślać połączenie kablowe. ostatnie kilka miesięcy działało prawie ok a od jakiegoś czasu znowu nieprzewidywalnie i do d... Nie polecam tego sprzętu nikomu! Z mojej praktyki napisze tylko że jedynie reset pomagał w odzyskaniu pełnego połączenia ale i tak do jakiegoś czasu, tylko.  

profile.country.PL.title
lewar81
Poszukiwacz

Wydaje mi się ze problem zażegnalem.

To oczywiście półśrodek, ale w końcu dzwiek jest bez przerywania. Połączyłem listwę kablem minijack minijack i zrobiłem restart listwy i suba. Bez restartu dalej szarpało. 

Teraz sub kiedy działa ma pomarańczowa diodę zamiast zielonej, a według instrukcji pomarańczowa świeci gdy się aktualizuje. W każdym.razie problem.wyeliminowany a jeden dobrze ukryty kabel mi nie przeszkadza.

profile.country.PL.title
tannerPL
Poszukiwacz

Oddałem do naprawy pogwarancyjnej do serwisu Sony w Warszawie. Facet nie był zdziwiony, mówił, że to znany problem tego modelu, że ludzie z tym przychodzą i każą im testować aż do wykrycia wady. Do tej pory nie udalo im sie jeszcze w serwisie potwierdzic tej wady... Tak samo moj zestaw czeka na mnie do odbioru po niewykrytym problemie. 

Jedyne co jeszcze chce sprobowac w domu to przełączyć wszystkie urzadzenia, zeby sie łaczyły z routerem na 5GHz, bo belka z subem ponoc sie łączy na 2,4 GHz.

profile.country.PL.title
SebastianSonic
Poszukiwacz

W jaki sposób zresetowałeś suba i listwę?

U mnie pomimo podłączenia wszystkiego kablem (dwa tylne satelitki też) wszystko świeci się na zielono.

profile.country.PL.title
lewar81
Poszukiwacz

Wyjąłem wtyczkę z kontaktu na kilka minut..chyba nawet tylko w subie i później włączyłem na podpiętym kablu. Od tamtej pory dioda pomarańczowa się świeci

profile.country.PL.title
lewar81
Poszukiwacz

Belka z subem komunikuje się na 5G

Screenshot_20210606-215002_Wifi Analyzer.jpg