anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Soundbar HT-ZF9 chwilowo zanika dźwięk

profile.country.PL.title
mikulski.d
Użytkownik

Soundbar HT-ZF9 chwilowo zanika dźwięk

Mam problem od niedawna z zestawem HT-ZF9 wraz z tylnymi głośnikami. W trakcie pracy chwilowo zanika dźwięk ale nie całkowicie tylko staje się słabszy. Trwa to sekundę, ale ma się wrażenie jakby listwa na ułamek chwili traciła moc. TO samo dotyczy tylnych głośników, trafia do nich jakby wyrwany z kontekstu  sygnał.

Listwa używana jest jako do codziennego oglądania tv więc na bardzo  niskich głośnościach. 

Czy ktoś spotkał się z problemem ?? Pokój mam 20m i po zakupie kilka miesięcy temu problemu nie było. 

118 ODPOW. 118
profile.country.PL.title
Tagis1
Poszukiwacz

Niestety wyłączenie EARC nic nie dało. 

Zrobił się z tego badziew.. Rok bez problemów po roku można wywalić do kosza... Częstotliwość zanikania basu co 2_3 sekundy przez okres kilku minut średnio co 20 minut... Sprzęt za 3 tys... Chyba ostatni raz kupuje coś od Sony... 

profile.country.PL.title
tannerPL
Poszukiwacz

Witam,

Problem dotknął także mojego zestawu HT-ZF9. Od czasu do czasu traci połączenie z subwooferem. Zdarza się zupelnie nieregularnie tak jak inni tu opisują. Testowane zarówno na RF on i off. Jest to problem możliwe, że z interferencją częstotliwości, ale zaczynam sie przekonywac ze problem jest głębszy i nie do rozwiązania. Głośnik być może dobiera czasami zły kanał na paśmie (jak rozumiem na paśmie 5GHz). JEDNAK po sprawdzeniu na apce komorkowej hotspot tworzony przez głośnik (nazywa się "SurroundMaster") jest na kompletnie wolnym kanale (a RF jest na off, wiec nie powinien go zmieniać), a mimo to przerywa. 
Problem jest m.in. opisany tutaj: https://www.reddit.com/r/Soundbars/comments/j4is0v/sony_htz9f_subwoofer_cutting_out_solved/

Autor sugeruje zabawę z opcją RF, jednak problem ma sie powtarzac.
Termin mojej gwarancji niestety minął i mam zamiar wyslac glosniki do serwisu z prosba o kosztorys naprawy. 

PYTANIE: Czy komus po wyslaniu do serwisu faktycznie naprawiono głośnik?? Czy ktos wysylal poza gwarancją?

profile.country.PL.title
DanielBe92
Poszukiwacz

Po wielu tygodniach walki chyba jest

ok. 
rf chanel na off i nie ustawiac auto sound. U mnie zostal standard. 
dajcie znac czy Wam pomoglo. 

zaczynam dopuszczac mysl, ze routher ktory stoi miedzy listwa a subuferem robi zaklocenia. 

profile.country.PL.title
lewar81
Poszukiwacz

Witam

 

U mnie to samo... dźwięk do.suba zanika. Szlag mnie trafia. Zmieniam opcje, wyłączam router, zmieniłem ustawienie i lipa. Dźwięk zanika niemal notorycznie.

Daniel napisales aby nie ustawiać auto sound, ale która opcje masz na myśli bo RF ustawiałem w różnych konfiguracjach.

Te osoby co zgłaszały korzystały z rękojmi w sklepie czy gwarancja w serwisie autoryzowanym?

profile.country.PL.title
Koowall
Użytkownik

Nic wam to nie da, sprzęt wróci jak sprawny bo taka jest specyfika pracy po WIFI. Jakby działało po Bluetooth to co innego. Ja sprawę rozwiązałem podłączając sub z belką kablem i teraz nic nie przerywa w końcu :slight_smile:

profile.country.PL.title
lewar81
Poszukiwacz

@Koowall Wielkie dzięki za info, a możesz napisać jakiego kabla użyłeś ?

Przeczytałem wątek i widziałem coś o mini-jack, ale mono czy stereo ? Na logikę mono, ale wolę się upewnić. Może jakimś linkiem zarzucisz :slight_smile:

Wczoraj dopiero odkryłem że jak soundbar dostaje sygnał w formacie DTS 5.2 i połączenie Line zamiast RF to dźwięk petarda, tylko to zanikanie basu powoduje, że zapalenie trzustki i wątroby mi się wdaje :wink:

profile.country.PL.title
DanielBe92
Poszukiwacz

Siemanko, 

ustawienia jednak nic nie dają. 

Wczoraj na 100% rozwiązałem problem. 

 

U mnie routher od internetu stał miedzy listwą a subuferem. 

Przeniosłem go drugiego pokoju i zero przerywania. wychodzi na to ze sygnał zakłócał dźwięk. 

Oddalenie go od tv nic nie dawalo, dopiero jak zmieniłem gniazdko i pomieszczenie. 

 

Powodzonka

profile.country.PL.title
SpawNiaK82
Użytkownik
profile.country.PL.title
lewar81
Poszukiwacz

wczoraj robiłem testy wyłączając router całkowicie i także przerywało. faktycznie u mnie router stoi na linii belka soundbar a subwoofer. Opcja z kablem mnie interesuje, tylko nie wiem który mini jack kupić.

profile.country.PL.title
DanielBe92
Poszukiwacz

Cześć, 

skoro wyłączałeś routher to jak mogłeś sprawdzić np youtube? 

spróbuj z innym pomieszczeniem. Sony pisze, że zakłócenia mogą byc nawet przez lodówkę mikrofalę itp.