anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Soundbar HT-ZF9 chwilowo zanika dźwięk

profile.country.PL.title
mikulski.d
Użytkownik

Soundbar HT-ZF9 chwilowo zanika dźwięk

Mam problem od niedawna z zestawem HT-ZF9 wraz z tylnymi głośnikami. W trakcie pracy chwilowo zanika dźwięk ale nie całkowicie tylko staje się słabszy. Trwa to sekundę, ale ma się wrażenie jakby listwa na ułamek chwili traciła moc. TO samo dotyczy tylnych głośników, trafia do nich jakby wyrwany z kontekstu  sygnał.

Listwa używana jest jako do codziennego oglądania tv więc na bardzo  niskich głośnościach. 

Czy ktoś spotkał się z problemem ?? Pokój mam 20m i po zakupie kilka miesięcy temu problemu nie było. 

118 ODPOW. 118
profile.country.PL.title
SebastianSonic
Poszukiwacz

I subwoofer normalnie gra? U mnie po takiej próbie przestał się odzywać jakby czekał na połączenie z listwą.

 

Ale dzięki za info jutro spróbuję tak jak mówisz.

profile.country.PL.title
lewar81
Poszukiwacz

U mnie dIala bardzo ladnie na systemie dts 2.5

Czasem jak gorszy dźwięk to musze zmienic system na pcm ale to wina słabego źródła dźwięku np z filmów AVI.

U mnie ustawienia wireless speaker settings:

Link mode: Manualna

RF Channel: On

Wireless playback quality: Connecticut

Jak wchodzę w software Verizon to pokazuje subwoofer: not connected a jest podłączony bo łupie aż miło i ani na chwilę nie przerywa.

Kolor diody suba

20210607_103325.jpg

 

profile.country.PL.title
lewar81
Poszukiwacz

@SebastianSonic 
próbowałeś mój sposób ? Działa u Ciebie ? Przymierzam się aby dokupić satelitki ale boję się że nie uda mi sie ich sparować aby nie było konfliktu że sub na kablu, a satelitki po wifi. Ewentualnie bede musiał zakupić 10m przewody minijack i połączyć... tylko czy to nie za daleko jak na tak cienki kabel.?

profile.country.PL.title
SebastianSonic
Poszukiwacz

@lewar81 

Sorry byłem na urlopie i nie widziałem Twojej wiadomości.

 

Na dniach dam znać czy Twój sposób się u mnie sprawdził, na chwilę obecną jedyna poprawa i to na kilka godzin to jeśli w trakcie pracy zestawu wyciągnę kabel zasilający z listwy i ponownie podłącze.

 

Obecnie mam wszystko podłączone (sub i satelitki) po kablu ale wszędzie pali się zielone światło czyli wg mnie komunikacja bezprzewodowa ma pierwszeństwo i nic się nie zmieniło ponieważ dalej tnie i urywa dźwięk.

profile.country.PL.title
lewar81
Poszukiwacz

Znalazłem rozwiązanie. Jak podłączysz suba i świeci się na zielono to wyjmij wtyczkę ale tylko od suba. Belka ma być podłączona. Po minucie podłącz suba i dioda przejdzie na pomarańczowo i koniec z przerywaniem. 

Satelitki pewnie analogicznie jeśli mają zasilanie 

profile.country.PL.title
Koowall
Użytkownik

U mnie sub po podłączeniu świeci na jasno zielony kolor i jak wejdę w ustawienia wireless to tylko satelitki teraz mają status Connected, a sub nie co jest chyba oczywiste bo jest po kablu.

0E28D4B2-12EB-4A78-94F9-91068837E9EA.jpeg

9B54032B-6CC5-4907-8D9E-416A6E4C26A7.jpeg

profile.country.PL.title
lewar81
Poszukiwacz

Mialem podobnie mimo podłączenia mini jack i nadal trochę zrywał. Dopiero jak dioda led przeszła w tryb programowania czyli pomarańczowy to całkowicie inaczej gra. Zrób test wyciągając kabel zasilający od suba I po minucie wlacz do kontaktu ponownie. Belka ciągle włączona. Mi po takim zabiegu przechodzi z zielonego na pomarańczowy led. Oczywiście kabel mini jack podłączony w oba ustrojstwa.

profile.country.PL.title
SebastianSonic
Poszukiwacz

@lewar81 

Zrobiłem tak jak powiedziałeś.

W trakcie grania muzyki odłączyłem kabel zasilający z suba (sub oraz satelitki ciągle były podłączone mini jackiem), muzyka przestała grać, nagle po ok. 30 sekundach pojawił się dźwięk ale tylko w satelitkach.

 

Poczekałem jeszcze chwilę i podłączyłem subwoofer, dźwięk od razu się pojawił (wszędzie) a dioda w subie zapaliła się na bursztynowo.

 

Na chwilę obecną gra, różnicy w jakości dźwięku nie zauważyłem.

Satelitki na razie nie ruszam, zobaczę czy taka konfiguracja coś zmieni.

 

Dam znać jak coś się zmieni.

 

PS. Ostatnio zauważyłem kolejną przypadłość naszego zestawu, mianowicie po jakimś czasie użytkowania dźwięk robi się super stłumiony i płaski (ale go nie urywa), pomaga jedynie wyłączenie i włączenie całego zestawu.

Edit: Dzień następny. Dziś ponownie dźwięk został stłumiony i musiałem wyłączyć i włączyć cały zestaw, oprócz tego na razie nic nie zrywa ale to zdecydowanie za wcześnie na świętowanie.

Edit 2: Ok, po dwóch tygodniach testowania stwierdzam, że test się powiódł. 

Ani razu nie miałem zaniku dźwięku jaki występował wcześniej, natomiast miałem i mam anomalię związane ze stłumionym dźwiękiem.

Jest to zdecydowanie rzadsze i mniej uciążliwe niż wcześniejszy problem.

 

Dziś postanowiłem zabrać się za tylne satelitki i po odłączeniu napięcia i odczekaniu ok 1min diody zapaliły się na bursztynowo i na razie wszystko działa.

 

Ponownie zdam relację po jakimś czasie.

profile.country.PL.title
tannerPL
Poszukiwacz

Wiem, ze tak wyświetlają aplikacje, a jednak radą serwisantów przełączyłem wszystkie urządzenia w mieszkaniu na 5G i w końcu, po wielu testach mogę powiedzieć, że problem zniknął. Obejrzałem już wiele filmów na netflix/hbo (wcześniej bas rwał oglądając właśnie treści internetowe, nie dało się obejrzeć całego filmu bez problemu; nigdy nie występował oglądając TV), grałem dużo na ps4 (tu też do tej pory bardzo często rwało) i już mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że bas jest stabilny.