anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Soundbar HT-ZF9 chwilowo zanika dźwięk

profile.country.PL.title
mikulski.d
Użytkownik

Soundbar HT-ZF9 chwilowo zanika dźwięk

Mam problem od niedawna z zestawem HT-ZF9 wraz z tylnymi głośnikami. W trakcie pracy chwilowo zanika dźwięk ale nie całkowicie tylko staje się słabszy. Trwa to sekundę, ale ma się wrażenie jakby listwa na ułamek chwili traciła moc. TO samo dotyczy tylnych głośników, trafia do nich jakby wyrwany z kontekstu  sygnał.

Listwa używana jest jako do codziennego oglądania tv więc na bardzo  niskich głośnościach. 

Czy ktoś spotkał się z problemem ?? Pokój mam 20m i po zakupie kilka miesięcy temu problemu nie było. 

118 ODPOW. 118
profile.country.PL.title
mikulski.d
Użytkownik

Nie mam filmików. Ale było tak samo.
profile.country.PL.title
Lumbagoo
Doradca

Na stronie supportu Sony jest aktualizacja oprogramowania dla HT-ZF9 z Sierpnia 2019, warto pobrać jeżeli nie była instalowana.

profile.country.PL.title
Koowall
Użytkownik

Mam wszystko up to date , także to nie będzie wina braku updejtu, ale właśnie jakaś jego wina, bo kiedyś to nie występowało .

profile.country.PL.title
WafluTs
Poszukiwacz

Czy udało Wam się rozwiazac problem? Uzytkuje sounbar z dodatkowumi glosnikami od miesiaca a od tygodnia mam problem, ze zanika mi dzwiek na listwie na bocznych glosnikach na ok 1 sek i tak co jakis czas. Przy ogladaniu jest to irytujace.

Myslalem ze to moze cos u mnie nie tak ale skoro widze ze problem kie dotyczy tylko mnie to moze cos aktualizacja wniosla nie tak jak powinno byc (?). Dajcie znac czy reklamowaliscie czy moze wymysliliscie cos madrzejszego ?

profile.country.PL.title
mikulski.d
Użytkownik

po prostu trzeba reklamować, aktualizacja nie może mieć wpływu na zanik
dźwięku skoro bez dokonywania jej nagle zaczął się problem.
Problem może pojawić się dopiero jeśli zrobimy aktualizację i nagle pojawi
się problem.
Chyba że sony robi aktualizację softu właśnie pod tym kątem w co nie chcę
mi się wierzyć.
Skoro kupuje sprzęt nie robię żadnych aktualizacji i wszystko działa do
czasu to oznacza że problem jest ze sprzętem !!
profile.country.PL.title
WafluTs
Poszukiwacz

To jest problem tak jak pisali wcześniej rozłączania subwoffera z listwą i przez to na listwie milkną boczne głośniki. Czy Panowie którzy mieli z tym też problem jakoś mogą podzielić się co dali zrobili. J

 

mikulski.d pisał, że przemeblował pokój pomogło na dużej? Mam oddalony subwoffer 100 cm od listwy więc słabo to wygląda aby były problemy na takiej odległości.
profile.country.PL.title
mikulski.d
Użytkownik

Ja nie dokonywałem żadnych aktualizacji pyzatymi, które się włączyły przy 1 uruchomieniu sprzętu czyli maj 2019.

Początkowo sprzęt subwoofer był około 1 metra obok stolika rtv. Problemu nie było.

Gdy zrobiłem przemeblowanie i subwoofer wylądował 1,5m po lewej stronie listwy zaczął się problem.

W tej sytuacji między tymi urządzeniami była wysoka szafka a w niej drukarka laserowa.Dźwięk zanikał ciągle. Co ciekawe nawet tylne głośniki zanikały.

Przełożyłem subwoofer z powrotem na prawa stronę, gdzie żadnej szafki nie ma i problem od razu zniknął. Do tej pory się nie pojawił.

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Użytkowałem przez miesiąc HT-ZF9 razem z głośnikami tylnymi bez żadnych problemów. Jedyne co przychodzi mi do głowy to zakłócenia z urządzeń zewnętrznych pracujących na tej samej częstotliwości o czym pisałem już wcześniej. Proponuję zmienić ustawienia kanały RF z On na Off zgodnie z instrukcją.

Dodatkowo zapytam support co mają do powiedzenia w tym temacie.

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
Koowall
Użytkownik

U mnie pomogło jak narazie przestawienie wszystkich urządzeń w domu z pasma 2.4GHz na 5GHz.

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Skonsultowałem sprawę  supportem. Najlepszym rozwiązaniem jest zgłoszenie sprawy do pomocy technicznej Sony. Jak widać problem dotyczy większej liczby użytkowników, dlatego im więcej zgłoszeń tym większa szansa, że temat zostanie poważnie potraktowany przez Sony. Czy ktoś z Was może potwierdzić, że problem pojawił się po ostatniej aktualizacji?

 

Pozdrawiam