anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Gdzie te luźne rozmowy...

profile.country.PL.title
Arturro10
Użytkownik

Gdzie te luźne rozmowy...

Trochę dawno mnie tu nie było z różnych przyczyn, tak jak to w zyciu u kazdego bywa.

    Przeglądam forum i nie wierzę co tu się porobiło, luźne rozmowy były poprostu luźne o pierdołach, o spotkaniach, o plenerach, i tematach nie koniecznie związanych z fotografią. A teraz patrzę i w oczach się miesza, wszedzie pytania, problemy itp. pomimo tego że tak mocno sprecyzowane są poszczególne grupy forum. Masz problem z aparatem, pisz w aparatach, masz problem z obiektywem pisz w obiektywach itd. a teraz jest wszystko wszędzie. Szkoda że tak się stało z tym forum, może to faktycznie dlatego że ludzie są uzależnieni od innych portali społecznościowych a wujek google wie wszystko.  Ostatni wpis o plenerze sony jest chyba z 2015 roku :scream: a do dodanego zdjęcia jeden komentarz :frowning2: nie widzę nic o śląskich spotkania - czyżby się to wszystko rozpadło?

Czasami włączam zdjęcia z plenerów i wspominam rodzinie (pomimo tego że jestem młody) jak to fajnie było na takich zjazdach ludzi, którzy są dumni z tego że robią zdjęcia aparatami Sony, że mogli się spotkać w swoim ulubionym gronie, że widzieli się z ludzmi których znają z forum, że można było wysłuchać opowieści i porad ludzi którzy zawodowo fotografują. Mi osobiście tego brakuje, chociaż minęło już sporo czasu. 

Myślę że to wszystko co było raczej nie wróci do stanu pierwotnego - a szkoda. Oko cieszy to że co niektórzy, których znam mocniej lub słabiej nadal tu zaglądają i dadzą dobrą radę, skomentują zdjęcie.

Takie moje dzisiejsze rozterki po przejrzeniu części forum. Smutna rzeczywistość 

Tagi (4)
11 ODPOW. 11
profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Hej, forum się troche pozmieniało od czasów gdy Sony organizowało plenery...pojawiły się też inne media, które przejeły wiele funkcji takich miejsc jak nasze forum. W tej chwili forum po wielu zmianach przestało być miejscem dla lokalnej społeczności, a stało się kombajnem, który składa sie na strone Sony, katalog produktów i jak słusznie zauważyłeś dział skarg i zażaleń głównie związanych z androidem w TV...

 

Ale może dawne wróci, staramy się wrzucać recenzje sprzętów, pomagamy jak możemy i liczymy, że chociaż część osób nie poprzesta na jednym poście i zostanie tutaj na dłużej :wink:

profile.country.PL.title
Arturro10
Użytkownik

Szkoda że tak się stało, z tego co pamiętam dużo osób odeszło gdy forum zmieniło formę na obecną, bo ludzie byli przyzwyczajeni do starego dobrego, a tu nagle dość drastyczna zmiana. I wydaje mi się że duży wpływ też miała sytuacja że plenery Sony przestały być już powiedzmy szczerze przyjazne dla domowego budżetu, tylko trzeba było zapłacić tyle ile spotkania koncernów konkurencyjnych.  Nie powiem bo tanio nie było, ale widocznie tak miało się stać, ktoś jest u góry i tak zdecydował. Ludzie pozakładali rodziny i może mniej czasu poświęcają "na siedzenie na forum", ale mają za to czas na inne media - dziwne.  Wczoraj wrzuciłem post na "porady foto i wideo", widziało go kilkanaście osób, tak samo jak ten post tutaj, ale nikt z "nowych" nie odpowiedział, nie podpowiedział co i jak zrobić, może też mają alboi mieli taki sam lub podobny problem.  Dostałem odpowiedź od starego forumowicza, który zawsze chętnie dzielił się swoją wiedzą, tak samo jak tutaj Ty pawelszymanski6. Mnie długo nie było, co nie oznacza że nie zaglądałem. Nigdy nie odsunąłem się całkowicie od forum, chociażby oglądając różne porady dotyczące fotografowania, które prowadzi Rafiki i inni.  

  Naprawdę fajnie by było, gdyby stare zainteresowanie forum wróciło.

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Witaj Arturro10.

Tak jak Paweł napisał nastały nowe czasy, wszystko się zmienia - internet też. Nadeszły czasy portalów społecznościowych, które przejęły funkcje jakie do tej pory spełniało forum (ciekawe czy ktoś jeszcze pamięta czasy grup dyskusyjnych). Przecież pierwowzorem dla powstania forum jakie znamy / znaliśmy była właśnie grupa dyskusyjna (było kilka serwerów, dzięki którym można było uczestniczyć w życiu społeczności). Była grupa pl.rec.foto ,w ramach której były podgrupy dotyczące poszczególnych marek. Gdy przyszło nowe rozwiązanie - forum dyskusyjne grupy przestały funkcjonować, ludzie migrowali na poszczególne fora. Teraz przyszedł czas na portale społecznościowe i ludzie tam uciekają (zobacz, że mówi się - nie ma Cię na FB to nie istniejesz). Wiem, że jest społeczność Sony na FB, działają, może nawet spotykają się (nie wiem, nie mam konta na FB).

Co do spotkań, plenerów to właśnie te organizowane przez użytkowników (czasem przy wsparciu firmy) były tymi tanimi. Ale jak nie ma użytkowników to nie ma również i organizacji. Firma organizuje "plenery" ale są to spotkania szkoleniowe, z pewnym programem do zrealizowania, z zaproszonymi wykładowcami no i lokalizacje do najtańszych nie należą - stąd też i cena.

Czasy forum mijają, forum stało się miejscem na naprawy sprzętu i narzekanie na firmę (pseudo kontakt z firmą). Życie towarzyskie zmieniło miejsce ale ludzie też się zmienili bo i czasy nowe nastały.

profile.country.PL.title
Arturro10
Użytkownik

  Ba, nawet kiedyś jadąć do Wrocławia, osoba z którą jechałem zapytała mnie czy mam FB, powiedziałem że nie mam. Po czym stwierdziła że to tak jak bym nie żył :scream: 

  Na chwilę obecną od miesiąca mam FB, ze względu na prowadzenie działalności i niestety jakoś i gdzieś trzeba się reklamować. Jest też społeczność Sony Foto Polska - ludzie wstawiają tam zdjęcia, wpisuja dane exif i na tym się kończy. Pod 90% zdjęć nie ma żadnego komentarza. Czasami trafi się jakieś pytanie, i jest tyle odpowiedz co niestety ostatnimi czasy tutaj. Ja osobiście jeszcze tam nic nie wstawiłem, jakoś nie mogę się do tego zabrać. Muszę jakoś zdezorganizować garfik dnia i zacznę na nowo coś tutaj wrzucać. Czy ktoś będzie komentował czy nie, nie ważne. Przypomnę sobie chociaż stare fajne czasy :smiling: 

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert


@Arturro10  napisał(a):

Jest też społeczność Sony Foto Polska - ludzie wstawiają tam zdjęcia, wpisuja dane exif i na tym się kończy.


To społeczność zupełnie nie związana z forum. Załozyli to ludzie nie znający forum, ani Foto Klubu. Oni nigdy nie zrozumieją fenomenu jaki nam się przytrafił na poprzedniej platformie. Ale FotoKlub istnieje i nadal spotykamy się na plenerach. Chłopaki z Sony też przyjeżdżają :slight_smile: Tyle, że zgadujemy się już na FB bo tak jest po prostu łatwiej. 

profile.country.PL.title
Arturro10
Użytkownik

Dokładnie tak jak piszesz Lajam, to był fenomem, który naprawdę dobrze funkcjonował. Ludzie potrafili się dogadać w każdej sprawie, zawsze byli chętni do pomocy. Zawsze i wszędzie trafiają się zgrzyty mniejsze albo większe, ale zawsze dało się załagodzić sytuację. Poszukam na FB Sony, może się uda i nie ukrywam że fajnie byłoby spotkać się na jakimś plenerze, popatrzec i posłuchać o nowościach. Namawiam moja narzeczoną na taki plener, bo lubi robić zdjęcia ale nie ma jakiegoś dużego doświadczenia. Ale ona mówi że woli pozować, niz fotografować :wink:

 

profile.country.PL.title
Arturro10
Użytkownik

https://www.facebook.com/pg/SonyPolska/community/?ref=page_internal  Lajam, czy to jest oficjalna strona Sony?

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

tak

profile.country.PL.title
Arturro10
Użytkownik

To popatrzę w wolnej chwili, co tam piszą ciekawego. Może doszukam się coś o plenerach :camera: