anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Parę moich fotek ;)

krystian------
Początkujący

Parę moich fotek ;)

Poniżej zamieszczam kilka moich fotek ;d Mam jeszcze kilka... set xd Później może kilka powrzucam
Czekam na opinie ;)

P.S.
Fotki robione Olympusem SP-570uz

19 ODPOW. 19
profile.country.PL.title
Rafiki.
Doradca

Tommygun napisał(a):

1 temat fatalnie dobrany, technicznie słabo, co to w ogóle jest, kwiat bez płatków? Dlaczego akurat ten, brak ostrości, kadr kiepski, jakość techniczna bardzo niska, komórkowo.

2 Bałagan, nieciekawa sytuacja, brak kompensacji i źle naświetlone.

3 co autor miał na myśli? Kiepskie, nieciekawe nocne zdjęcie z tematem kompletnie bez sensu. No chyba, że o ćwiczenie doboru ekspozycji chodziło ale po co to pokazywać?



Tommy tutaj często publikują bardzo początkujący fotoamatorzy.
Generalnie masz rację co do zdjęć, tylko że cenniejsza była by krytyka typu
- to źle, lepiej zrób tak i tak niż tylko "wszystko zrobiłeś fatalnie"

krystian------
Początkujący

Tommy tutaj często publikują bardzo początkujący fotoamatorzy.
Generalnie masz rację co do zdjęć, tylko że cenniejsza była by krytyka typu
- to źle, lepiej zrób tak i tak niż tylko "wszystko zrobiłeś fatalnie"



w pełni się zgadzam (;

I dorzucam jeszcze fotkę ;]

krystian------
Początkujący

tak dla odświerzenia galerii ;D
taka pogoda, nie chce się wychodzić z domu więc szukam pomysłu i robie fotki w domu, potem edytuję w Lightroomie ^^
Oto jedna z nich, czekam na krytykę ; )

Tommygun------
Początkujący

Jak ja zaczynałem, to do dzisiaj pamiętam wiele uwag, które zapamiętałem i dzięki temu staram się nie powtarzać błędów, mam nadzieję, że Krystian nie ma za złe, że nie głaskałem, w każdym razie nie chciałem aby to jakoś źle wyszło.
Krystian - dwie ostatnie zdecydowanie lepsze, na przedostatniej podoba mi się zabieg z zimną tonacją, ciekawe street photo, troche brakuje ostrości, bo sądzac po skrzydłach ptaków, to czas naświetlania był stosunkowo długi ale to też dodaje innego smaczku a na ostatnim fajny pomysł z żabkami. Mozna było spróbować z najprostszym sposobem - kup duży kawałek brystolu, np. biały i czarny, jakoś to zaczep i baw się w tak najprościej zaaranżowanym studio, bo pomysł masz fajny, wystarczy nawet wbdowana lampa, byle z jakimś dyfuzorem dla równomiernego rozproszenia światła.
Ze wczesniejszych, HDRów jakoś nie za bardzo lubię ale fajnie sobie z tym poeksperymentować, najfajniej dla mnie to później nałozyć jakieś gradienty i przekonwertować do czerni i bieli a bańka ciekawa, zastanawiam się jakby to było spróbować wykroić tak, aby zostawić w kadrze tylko część z bańką i budynkiem w tle.

krystian------
Początkujący

Oczywiście, że nie mam za złe Twojej krytyki ;d ale porównując tą wypowiedź i poprzednią to ta jest o wiele bardziej pomocna ;)
Z brystolami to całkiem fajny pomysł, nie wiem czemu sam wcześniej nie wpadłem, w weekend jak będę miał trochę czasu to sie przelece do papierniczego ;]
Co do przedostatniej fotki to mogłem dać krótszy czas naświetlania i w RAW zapisać, ale nie pomyślałem ^^ A co do bańki, to udało mi się trochę wykadrować, chociaż tamta była już kadrowana z innego zdjęcia ;) Oto efekty, nie wiem na ile dobre

P.S
Do mojego Olympusa z wbudowaną lampą to dyfuzora raczej nie kupię, bo po prostu nie ma, ale za to znalazłem instrukcję do dyfuzora domowej roboty, się pobawię ;d

Tommygun------
Początkujący

No mozna się pobawić, generalnie zachowałbym umieszczenie bańki w kadrze, na oryginale umieściłeś bańke w mocnym punkcie, teraz to z kolei umknęło i wyszło, że coś kosztem czegoś. Mozna by nieco zbliżyć i wyprostować piony, z próbą zachowania mocnego punktu, może bardziej w pionie, na pewno można coś z kadru jeszcze wycisnąć ;)

krystian------
Początkujący

coś w pionie mi się nie podobało, ale chyba udało mi się zachować mocny punkt.
Dorzucam jeszcze zdjęcie

krystian------
Początkujący

Dla odświerzenia tematu, dwie dzisiejsze fotki ;D

krystian------
Początkujący

Proszę o krytykę :D

krystian------
Początkujący

Wrzucam jeszcze jedno zdjęcie. W edytorze tylko przyciąłem, wyostrzyłem i filtr nałożyłem.
Proszę o opinię i krytykę ; )