anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Adapter bagnetowy M42

leszek_krk
Początkujący

Adapter bagnetowy M42

witam!
Czy ktoś używa adaptera bagnetowego M42?Działa to w ogóle do modeli sony?Jak później jest z ostrością i jakie zdjęcia wychodzą?no i rzecz najważniejsza czy nie zniszczy mi to aparatu lub obiektywu?

56 ODPOW. 56
witmann
Początkujący

gnembon napisał(a):

Z tego co słyszałem, to w Alfach M42 ostrzy na nieskończoność bez soczewki w adapterze.


Ostrzy bez problemów.

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Paulincia1989 napisał(a):


A jeśli chodzi o czas naświetlania to można się wprawić po jakimś czasie ,
kwestia ćwiczeń a poza tym lustrzanka cyfrowa to nie analogowa zawsze zdjęcie można zrobić jeszcze raz ;)


To w nikonie nie ma "drabinki" :smileyquestion:

------------------------------
fotoamator
witmann
Początkujący

Tadeusz napisał(a):

To w nikonie nie ma "drabinki" :question:


Jest, ale nie działa światłomierz przy szkłach M42.

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

witmann napisał(a):

Tadeusz napisał(a):

To w nikonie nie ma "drabinki" :question:


Jest, ale nie działa światłomierz przy szkłach M42.


To... chyba się cieszę, że sprzedałem swojego pierwszego AF-a (nikon F-50 bodajże) po 3 miesiącach używania i kupiłem dynaxa 505. Było to z 10 lat temu i już wtedy nie podobało mi się to, jak on (nikon) mierzy światło, szczególnie w trudnych warunkach.

Ale, zawsze można użyć światłomierza zewnętrznego. Jak full manual, to full manual :smileyhappy:

------------------------------
fotoamator
witmann
Początkujący

To znaczy z tym światłomierzem to jest różnie. O ile się nie mylę to "małe" Nikony, czyli D40 i D60 nie mierzą w ogóle, D80, D90 tylko w spocie a od D200 chyba już normalnie. Tak mi się coś o uszy obiło, ale 100% pewności nie mam.

profile.country.pl_PL.title
qcukv62
Początkujący

skoro o adapterach mowa, to co wy na taki wynalazek?

http://www.allegro.pl/item551817290_adapter_odwrotnego_mocowania_sony_alpha_a300_a200.html

40 zł to nie majatek a zawsze to jakieś makro lepsze jest ;] tylko ciekawe co z jakością no i paprochy mogą powpadać do obiektywu ...

wratislavian
Początkujący

nie przekonuja mnie takie wynalazki. jezeli to by bylo dobre rozwiazanie to producenci obiektywow poprostu zaczeli by montowac obiektywy odwrotnie o0
a 'standardowe' konwertery nie sa przeciez takie drogie.

profile.country.pl_PL.title
qcukv62
Początkujący

ale przykładowo taki Raynox to są 2 stówki ... a po co przepłacać :D

a wiadomo, że żaden producent tego nie poleci bo woli, żeby wydawać 4 cyfrową sumke na jego obiektyw ...

profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

Jeśli chcesz stosować to z obiektywami Sony/Minolta to nie masz żadnej możliwości sterowania przysłoną.

profile.country.pl_PL.title
qcukv62
Początkujący

SZFENDAK napisał(a):

Jeśli chcesz stosować to z obiektywami Sony/Minolta to nie masz żadnej możliwości sterowania przysłoną.



to jest raczej oczywiste. ale interesuje mnie czy to w ogóle ma szanse zadziałać, czy aparat nie bedzie wołał, że obiektyw niepodpięty czy coś ... niewiadomo czego się po tym spodziewać, dlatego pytam bo może ktoś już ma cos takiego