anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Dylemat...

profile.country.pl_PL.title
Szalewa
Początkujący

Dylemat...

Wiem że może głupie pytanie zadam, ale mam dylemat. Robię zdjęcia w weekend na zlocie motoryzacyjnym, będę robił zdjęcia samochodów i dziewczyn przy nich(modelek). Mam aktualnie sony 350, lampę zewnętrzną kit i tamrona 70-200 2.8. Piszę to po to bo mam dylemat co kupić. Że będzie to wszystko w nocy no i zdjęcia samochodów zastanawiam się nad kupnem sony 35 1.8 albo pilota radiowego do lampy zewnętrznej.
Obiektyw koszt 830zł plusy bo naturalne światło, ale jak będzie bardzo ciemno to du...
Radiówka koszt koło 280zł plus można pobawić się oświetlenie, nie przeszkadzają ciemności, minut światło lampy. Co byście poradzili?

16 ODPOW. 16
profile.country.pl_PL.title
Quartz.
Użytkownik

Z wysokim ISO to u siebie nie poszalejesz chyba... ja obstawiałbym 35/1.8, bo przyda Ci się nie tylko na zlot, ale także "na potem".

Tyle że w kompletnej ciemności nie poszalejesz - kto normalny zlot w nocy robi ?

Żeby coś sensownego z oświetleniem samochodu wykombinować, to musisz robić po kilka klatek i później w PS składać - jedną lampą nie obskoczysz auta, żeby to sensownie wyglądało.

Więc próbuj może ze statywem + 35 @ 1.8 + ISO 800/1600 (później odszumisz ewentualnie).

Tylko pamiętaj, ja się średnio znam i nie traktuj tej wypowiedzi jako pewnik :c20

profile.country.pl_PL.title
EDO-----
Poszukiwacz

Statyw ;)

profile.country.pl_PL.title
Szalewa
Początkujący

Jeśli chodzi o zdjęcia samochodów to masz racje EDO statyw wystarczy i nie ma problemu, ale przy modelkach to średnio ;)
ISO 800 jeszcze może by dało radę, ale przy 1600 już raczej nie :)
a co do lampy to myślałem żeby jeszcze dokupić softbox albo coś w tym stylu :)

a co do zlotu jest on organizowany przez moich przyjaciół, nazywa się:
Nocny Mocny Spot Aut Wszystkich Marek Volume IV ta edycja odbywa się w Rzgowie, o 20stej start, swoją drogą jak ktoś chce to niech wpada :)

hmm... znalazłem dużo tańszy zestaw radiowy na dwie lampy nawet (2 lampę mogę pożyczyć od kumpla), co sądzicie o tym produkcie:
http://allegro.pl/zestaw-wyzwalacza-pt-nadajnik-2-odbiorniki-lodz-i2635003640.html

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Szalewa napisał(a):

hmm... znalazłem dużo tańszy zestaw radiowy na dwie lampy nawet (2 lampę mogę pożyczyć od kumpla), co sądzicie o tym produkcie:
http://allegro.pl/zestaw-wyzwalacza-pt-nadajnik-2-odbiorniki-lodz-i2635003640.html


Zapytam wprost - błyskałeś kiedyś w ten sposób?

Tak czytam to co piszesz i odnoszę wrażenie, że nie bardzo masz pojęcie nawet jak ta impreza będzie wyglądać, a jeszcze chcesz bez większego sensu wydać pieniądze.

Moim zdaniem nie ma najmnieszego sensu pakować się w takie rozwiązania bez choćby krzty doświadczenia z błyskiem. Poza tym...nikt z nas nie wie na jaki efekt liczysz, więc próba oceny czegokolwiek jest trochę bez sensu.

Ja bym nic nie kupował. Zabrałbym po prostu to co mam i robił zdjęcia na ile potrafię, kombinując z ustawieniami. Po imprezie będziesz w stanie rzeczywiście ocenić czego Ci zabrakło, czy dużej mocy lampy, czy jasnego obiektywu.

profile.country.pl_PL.title
Szalewa
Początkujący

jeśli chodzi o błyskanie lampą zewnętrzną radiową masz racje nie miałem doświadczenia, a jeśli chodzi o takie zdjęcia to już nie raz byłem na takim zlocie i jeśli chodzi o zdjęcia samochodów robiłem tamronem + statyw + dłuższy czas naświetlania, z takimi zdjęciami nie ma problemu, chodzi mi tu bardziej o zdjęcia z modelkami bo wiadomo że osoba przez pół minuty nie ustanie nieruchomo. Robię zdjęcia na tych zlotach już 4 raz, wcześniejsze edycje odbywały się w miejscach które dobrze znałem (teraz niestety w Rzgowie) i skupiały się głównie na robieniu zdjęć samochodom a teraz chce pokusić się na coś więcej

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

a moje pytanie brzmi: co chcesz osiągnąć? Jakie zdjęcia?

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.pl_PL.title
Szalewa
Początkujący

chce zrobić zdjęcia takie typowo modelka + samochód, czyli modelka w samochodzie na fotelu, przed maską samochodu, modelka siedzi przy feldze, modelka udaje że coś robi w silniku, takiego typu zdjęcia

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Nie, nie. Nie chodzi o "scenariusz", a raczej o pokazanie zdjęć, na których jest "efekt" do którego zmierzasz. Bo teraz błądzimy po omacku w Twoim opisie i liście życzeń ;)

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.pl_PL.title
Szalewa
Początkujący

wolałbym uzyskać ciepłe kolory i rzeczywiste, jak najbardziej naturalne i wolałbym korzystać z światła z latarni czy czegoś takiego, ale trudno mi powiedzieć co zastane na miejscu