anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Jaki obiektyw do Carl Zeiss do nowej sony A77 ?

lanmar
Początkujący

Jaki obiektyw do Carl Zeiss do nowej sony A77 ?

Mam od lat Sony DSC-R1 (z legendarnym obiektywem Zeissaz *T :)) - pracuję generalnie we wnętrzach i na obiektach i z aparatu jestem bardzo zadowolony, lecz czas płynie i chciałbym coś dokupić (oprócz jeszcze jednej R1 :)) a mianowicie najnowsza sony A77 i tu pytanie , jaki obiektyw Zeissa bym był tak zadowolony jak z R1 ? :) z góry dziękuję za pełne i kompetentne odpowiedzi. Poniżej fotki z R1 takie jakie lubię robić i chciałbym robić np A77 z obiektywem Zeissa. Pozdrawiam.

16 ODPOW. 16
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Witaj,

Naturalnym odpowiednikiem R1-kowego obiektywu jest Sony 16-80/3.5-4.5 ZA Vario Sonnar.

Dość ciekawą alternatywą wydaje się być nowa konstrukcja Sony 16-50/2.8 ewentualnie bardzo zbliżony optycznie i konstrukcyjnie do Zeissa - Sony 16-105/3.5-5.6, od którego Zeiss wypada lepiej praktycznie tylko w zakresie korygowania aberracji.

PS.
Jeśli chodzi o zdjęcia jakie zamieściłeś poniżej, nie trzeba do tego aż tak drogich konstrukcji jak Zeiss, wystarczy najprostszy Sony 18-55/3.5-5.6 :)

lanmar
Początkujący

Dziękuję za odpowiedź, czy mogę prosić o jej rozwiniecie biorąc pod uwagę fakt że fotografuję głównie obiekty, restauracje, hotele, ciemne wnętrza restauracji i pokoje, z oświetleniem świec itd. zależy mi na zdjęciach ciepłych, nastrojowych oddających piękno obiektu. raczej kupię a77 i chciałbym też zdecydowanie do wykonywania opisanych powyżej zdjęć obiektyw Zeissa, co polecasz ?

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Barwy na zdjęciach to głównie sprawa ustawienia balansu bieli a nie obiektywu.

Jeśli koniecznie musi być Zeiss to wyboru specjalnie nie masz:
- 16-80/3.5-4.5
- 16-35/2.8 ZA SSM
- 24-70/2.8 ZA SSM

Z wymienionych obeiktywów najlepszy do wnętrz będzie 16-35/2.8.
To genialny obiektyw, ale kosztuje :c73

lanmar
Początkujący

hej
Kurcze lemol cena mnie zabiła :) nie no zdecydowanie za dużo :( jak na moje możliwości.
Myślałem o obiektywie w granicach 3000-4000. Kompletnie nie zależy mi na zoomie, obiektyw będzie wykorzystywany do fotografii obiektów, wnętrz i powiedzmy plenerów ale jak najszerszych bez zbliżeń - to chyba 16-80/3.5-4.5 bo nic nowego jaśniejszego a w tej cenie Zeiss raczej nie wypuścił ??

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

No obiektywu Zeissa nie było jaśniejszego, ale przy fotografii wnętrz to specjalnie znaczenia nie ma bo aparat zazwyczaj jest na statywie i można sobie spokojnie zaczekać :)

16-80 to świetne szkło.

lanmar
Początkujący

Dziękuje :) lepiej się kupuje z jakimś wsparciem :):):) ja się bardzo przywiązuję do sprzętu, to może dziwne ale tak jest, jak już coś kupię to tak to długo męczę aż znam każda możliwość i funkcjonalność, lubię udoskonalać i doprowadzać coś do perfekcji :) jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.

profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

Sorki, że się wtrącę - ale czemu skreśliłeś SAl1650F28? Czyli obiektyw będący na wyposażeniu A77VQ. Moim zdaniem do przedstawionych potrzeb jest idealnie dopasowany.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

sadam napisał(a):

Sorki, że się wtrącę - ale czemu skreśliłeś SAl1650F28? Czyli obiektyw będący na wyposażeniu A77VQ. Moim zdaniem do przedstawionych potrzeb jest idealnie dopasowany.


ja też tak uważam. Nie wiem po co się rzucać na markę. I kupować wyłącznie markę. Mówię to jako świadomy posiadacz Zeissa 135mm. Jakbym to ja miał wybierać CZ 16-80mm vs SAL 16-50 2.8 to wybrałbym 16-50, z uwagi na światło (które może się przydać, a zawsze lepiej jest mieć z czego przymykać, niż nie mieć), uszczelnienia (po co korpus uszczelniony, jak szkło nie będzie?), świetne wykonanie (imho lepsze niż małego karolka).

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
lanmar
Początkujący

Hmmm :) skreślić nie skreśliłem pytam i szukam bo wydać koło 9000 zł jest łatwo , ale być zadowolonym z zakupu to już insza inszość :)

Obecnie wydaje mi się że zestawienie:
1. Sony Alpha 77
2. Sony 16-80mm SAL1680Z f/3.5-4.5 obiektyw Carl Zeiss Vario-Sonnar T * DT

jest najlepsze w tej cenie, ale ale mogę się mylić ... i dlatego pytam i drążę
A miałem R1 z Zaissem i byłem bardzo zadowolony ...
Będę wdzięczny za każda radę ...