anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Najlepszy obiektyw do portretów

profile.country.pl_PL.title
duuchuu
Początkujący

Najlepszy obiektyw do portretów

Witam :c56

Przerzuciłem się na Sonkę, posiadam Aparat Sony :c56 500 i chciałbym dobrac do niego obiektyw do fotografii portretowej, co mi proponujecie?

31 ODPOW. 31
profile.country.pl_PL.title
Szczupic
Użytkownik

Carl Zeiss 85/1,4 albo Carl Zeiss 135/1,8 :c34 w zależności który bardziej podpasuje :c34

___________________________________________________________________ Sony 850 | Minolta Dynax 7 | Sony HVL 42 | Sigma 70-200/2,8 HSM | Sigma 20-40/2,8 | Minolta 100/2,8 | Minolta 85/1,4G | Minolta 50/1,7 | Sony 35/1,4 G
profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Jeśli za drogie, to jest jeszcze SAL 85mm f/2.8

oldguest
Początkujący

A jak nie masz za dużo środków płatniczych i nie odstrasza cię manualne ostrzenie to ja polecam ci: Samyang 85mm f1.4 IF MC https://www.forum.sony.pl/viewtopic.php?f=79&t=8533

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Klasyka do APS-C: 85mm i tu sa 85/1.4 od Minolty i Sony jako te najlepsze, oraz budżetowa 85/2.8 Sony

Do pełnej klatki Zeiss 135/1.8 to najlepsza opcja pod Słońcem - swoiste dzieło sztuki

Oczywiście można używać rownież wszelkiego rodzaju zoomów jak np. 70-200/2.8

Można również z powodzeniem używać jasnych obiektywów o szerszym kącie, ale tutaj trzeba już mieć świadomość że można lekko przerysować np. Twarz jeśli podejdziemy zbyt blisko. Wszystko kwestia wyczucia tak naprawdę. Ważne żeby obiektyw był w miarę jasny.... choć tak po prawdzie można próbować każdym szkłem byle warunki oświetleniowe były dobre:-)

profile.country.GB.title
DariuszG.
Użytkownik

Ja tez rozwazam zakup obiektywu do portretow ale cenna 85-tki troche opozni moj zakup,a co myslicie o Sony DT 50mm f/1.8 SAM

profile.country.pl_PL.title
Quartz.
Użytkownik

Na APS-C 50mm będzie dobrym szkłem, jeśli chodzi o początek z portretami. Do wyboru masz:

Sony 50mm f/1.8
Minolta 50mm f/1.7
Sony 50mm f/1.4
Minolta 50mm f/1.4

Bardziej polecałbym dołożyć kilka stów do 50/1.4. Możesz uzyskać jeszcze fajniejszą głębię ostrości, no i po przymknięciu do 1.8 da lepszy obraz niż 50/1.8 na pełnej dziurze.

W każdym razie, Twój wybór, ale każda 50 będzie OK jeśli chodzi o portret (oczywiście nie samej twarzy, bo już mogą pojawić się przerysowania sylwetki).

Tommygun------
Początkujący

Zasadniczo, to nie ma czegoś takiego jak "najlepszy obiektyw portretowy", bo każdy inaczej i w innych warunkach fotografuje. Nawet stara flinta na dłuższych ogniskowych z otwartą przesłoną nada się do portretu ale to już robią się długie ogniskowe.
Generalnie, im szkiełko jaśniejsze i jednocześnie dłuższe, tym lepiej, bo daje lepsza możliwość kontroli głębi ostrości. Jednocześnie zbyt długie utrudnia pracę przez konieczność oddalania się od portretowanej osoby i czasem mogą być problemy z oświetleniem i utrzymaniem max. czasów naświetlania dających nieporuszone zdjęcia (to już rzecz względna). Przyjmuje się, że 50 mm to minimum ze względu na przerysowania perspektywy jeżeli zbytnio się zbliżymy do obiektu.

Jest jeszcze sigma 85/1.4 z napędem HSM ale to nadal nowość i tak naprawdę chyba nie widziałem aby ktoś na bagnet A chwalił się wynikami z tego szkiełka.

profile.country.GB.title
DariuszG.
Użytkownik

wlasnie przegladalem inne obiektywy o ogniskowej 85 i znalazlem minolte 85 1.4 na KKM sa zdjecia zrobione miedzy innymi przez Krisa czy ktos mial to szkielko w lapkach i jak ono spisuje sie pod wzgledem GO i bokeh (mam nadzieje ze nie zrobilem pomylki i te pojecia to nie to samo.ja nadal zaczynam moja przygode z fotografia )wzgledem do Sony bo cenowo to wielka roznica

profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Jest jeszcze od Sony 85 2.8 i droższy 85 1.4 (Zeiss)