anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Obiektyw Sigma? Jaki kupić?

profile.country.pl_PL.title
druczek
Poszukiwacz

Obiektyw Sigma? Jaki kupić?

Obiektyw Sigma? Jaki kupić?
Posiadam sony :c56 55 i od kilku tygodni poszukuję obiektywu do mojego aparatu.

Prosiłbym was o pomoc w wybraniu dobrego lecz nie drogiego teleobiektywu, zastanawiałem się nad tym:
Sigma
lecz zobaczymy co na ten temat powiecie i jakie obiektywy mi zaproponujecie.

Z góry dzięki za pomoc! ;)

18 ODPOW. 18
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Carlos31 napisał(a):

esli sigma mimo wszystko to sheet

Nie, Sigma nie jest prześcieradłem, ani kartką.. nie wiem, co miałeś na myśli... :c20

Sigma 70-300APO ma dwie wady: dość duży rozrzut jakościowy, chociaż ja z mojej byłem zadowolony. Byłem, bo... no właśnie druga wada ujawniła się już dwa razy - raz zębatki naprawiono mi na gwarancji, a teraz... gwarancja się skończyła i znów się posypały. Więc choć Sigma podoba mi się bardziej, polecam Tamrona.

------------------------------
fotoamator
armalite
Początkujący

Lajam napisał(a):

armalite napisał(a):

Pierwszego nie znam, ale podobno jest cieniuuuuutki....


Nie ma jak wypowiadać sie o obiektywie, którego sie nie zna.....szczególnie w negatywnym kontekście. Akurat wielkich różnicy co do Sigmy APO nie ma. Sigma ma przewagę w zakresie korygowania aberracji, ale to Tamron jest lepszy optycznie (ostrzejszy), a przede wszystkim pozbawiony jest wady, w której króluje Sigma 70-300, a mianowicie bardzo kiepskiej jakości napędu AF.




Jedno akurat o tańszym Tamronie wiem dobrze - to straszna wiertarka. Jak wejdziesz z tym do katedry to zbudzisz wszystkich tam pochowanych. Więc z tym AF pozbawionym wady to może nie szalejmy...

Jeśli już zastanawiasz się między Tamronem USD a Sigmą i akpcetujesz cenę Tamiego - bierz go. Z powodów które napisał wyżej Tadeusz.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

armalite napisał(a):

Jak wejdziesz z tym do katedry to zbudzisz wszystkich tam pochowanych.


Jeśli fotografowanie w katedrach jest głównym przeznaczeniem ciemnego tele-zooma to naturalnie masz rację. :smileythumbsup:

armalite
Początkujący

Nie głównym. Ale jak ptak usłyszy pracę AF (a słyszą) to zapomnij o zrobieniu mu ładnego zdjęcia...

profile.country.en_GB.title
spidzior
Początkujący

Dzieki za podpowiedzi i powaznie zastanowie sie nad tym Tamronem... ps. Tadeuszu ile kosztowala Cie pogwarancyjna naprawa Sigmy jesli mozna zapytac...?

armalite
Początkujący

Ja odpowiem, bo temat jest szerszy...

Otóż. Jest sobie Sigma, która robi obiektywy i sprzedaje je na cały świat udzielając przy okazji gwarancji na cały świat. ALE - Sigma Polska jej nie honoruje. Innymi słowy, przyjmuje na naprawy gwarancyjne jedynie te sztuki, które pochodzą z polskiej dystrybucji. Moja nie pochodziła, bo choć kupiłem ją na Allegro z łódzkiego sklepu (głównie pewnie internetowego), to jednak do Polski przyjechała inaczej niż w kontenerze adresowanym na K-Consult.

Zwróć na to uwagę podczas kupowania. Ja nie wiedziałem, przecierałem więc ścieżkę. Owszem, obiektyw został naprawiony, ale droga była taka - wysyłka z Warszawy do Łodzi, z Łodzi gdzieś, potem skądś do Warszawy via Łódź a zabawa trwała miesiąc. Naprawa gwarancyjna w Sigma Polska to jakieś dwa tygodnie albo krócej.

A niegwarancyjna? Kompletnie nieopłacalna. Co prawda nie drążyłem za bardzo tematu, bo jak usłyszałem cenę to w te pędy zadzwoniłem do sklepu wysyłkowego w którym kupiłem słoik. Bo przez telefon usłyszałem, że wymiana tych cholernych zębatek to około 500-600 zł.
Tak, tak - aż 2/3 ceny nowego szkła... Absurd 😕
Pewnie da się gdzieś u Pana Stasia naprawić taniej, jak mówię - nie drążyłem dalej tematu. Naprawiłem, dozbierałem kilka stówek i wymieniłem na Tamrona USD :)

profile.country.en_GB.title
MichalS-----
Nowicjusz

Dorzucę parę słów - mnie również padła zębatka w Sigmie, na szczęście jeszcze na gwarancji. A co do trybu makro, to pamiętaj, że to jest odwzorowanie 1:2, a nie 1:1, choć oczywiście fajne zdjęcia można robić to musisz być gotowy na to, że w pewnym momencie 1:2 przestanie wystarczać :c20

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Carlos31 napisał(a):

Dzieki z ps. Tadeuszu ile kosztowala Cie pogwarancyjna naprawa Sigmy jesli mozna zapytac...?


No właśnie... nie kosztowała. Szukam jakiegoś taniego sposobu naprawy, ale jeszcze nie znalazłem. Tak, że również chętnie przyjmę namiary na taka możliwość.

------------------------------
fotoamator
profile.country.en_GB.title
spidzior
Początkujący

Kurcze 5-6 stowek to calkiem niemale pieniadze w porownaniu do kupna nowej sigmy..... Tak czy tak dzieki za podpowiedzi, oczywiscie dam znac co zdecydowalem.... pozdr