anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Prosze o poradę.

profile.country.pl_PL.title
petra-----
Początkujący

Prosze o poradę.

Witam.Prosze o szczere doradzenie mi(bez wymadrzania sie i pouczania mnie :slight_smile:

24 ODPOW. 24
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

petra napisał(a):

Lajamie czy uzywasz na codzien @350 ?


:( niestety nie używam A350, moim potrzebom bardziej odpowiadała A700 i taki też aparacik zakupiłem. Oprócz tego mam jeszcze A100 ;)

Ale A350 znam dobrze. To bardzo fajny aparat. :)

kama79
Początkujący

osobiście focę 18-70 również z wielkim powodzeniem portrety,posiadam apha200;)

3022-----
Początkujący

No Lajam widzę, że posiadasz naprawdę dużą wiedzę o fotografii. Bardzo mi miło "przebywać" w takim gronie ;) W moim przypadku ten 55-200 jest trzecim szkiełkiem (macro i 16-105). No i z tych do zdjęć typu portret, 55-200 nadaje się najlepiej. Poczytałem trochę o tym szkiełku 18-70, zobaczyłem kilka zdjęć i faktycznie, wygląda to całkiem nieźle, jak na ten przedział cenowy.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

No Lajam widzę, że posiadasz naprawdę dużą wiedzę o fotografii.


Bez przesadyzmu. Po prostu troszkę dłużej w tym siedzę, choć i tak niedługo ;)

Bardzo mi miło "przebywać" w takim gronie ;) W moim przypadku ten 55-200 jest trzecim szkiełkiem (macro i 16-105). No i z tych do zdjęć typu portret, 55-200 nadaje się najlepiej. Poczytałem trochę o tym szkiełku 18-70, zobaczyłem kilka zdjęć i faktycznie, wygląda to całkiem nieźle, jak na ten przedział cenowy.


mi również miło jeśli to co piszę przydaje się komuś :)
Bo Kit 18-70 nie jest aż taki zły jak go malują. Najczęściej osoby używające go i narzekające na niego mają przeświadczenie, że kupując droższe szkło automatycznie polepszą się ich zdjęcia. Owszem od strony ostrości czy plastyki obrazu na pewno tak, ale kadry nadal są takie same...bo zdjęcie powstaje w głowie ludzika co trzyma aparat. :)

luta-----
Początkujący

Hej!
Jakis czas temu kupilam Sony a350. Chcialam obiektyw 70 lub 55 -300 i w sklepie polecili mi obiektywy firmy Tamron. Pasuja do Sony a kosztuja duzo mniej. Ja jestem bardzo zadowolona i przy zakupie nastepnego obiektywu wybiore rowniez Tamron bo po co wydawac wiecej kasy za nazwe Sony....
pozrawiam....

Znajomy-----
Początkujący

Ja mam ten 18-70 i 55-200. Jeżeli chodzi o zdjęcia portretowe, ogólnie o szkiełko do robienia zdjęć w dziecku, czy w domu to jest lepszy niż 55-200. Ten 55-200 to jest teleobiektyw, robi zdjęcia raczej w powiększeniu i bardziej nadaje się do pracy w plenerze i z pewnej odległości. A z 18-70 z powodzeniem możesz robić zdjęcia w domu, nawet z niedużej odległości. Tylko nie spodziewaj się dużego zoomu..
A tej firmy Tamron nie znam...

Znajomy-----
Początkujący

Lajam napisał(a):

No Lajam widzę, że posiadasz naprawdę dużą wiedzę o fotografii.


Bez przesadyzmu. Po prostu troszkę dłużej w tym siedzę, choć i tak niedługo ;)



Nie wierz mu w to Maciuś ;) Ciągle to powtarza (pewnie przez wrodzoną skromność), ale jak ZAWSZE potrafi pomóc dobrą radą. Taka skarbnica wiedzy ;)

profile.country.pl_PL.title
petra-----
Początkujący

Witam:)) Dziekuje jeszcze raz,dzis robiłam juz pierwsze "kitowe" foty.Cudowne,szokująco-urzekajace :)) Serio. Ale marzę o duzych zlizeniach buzi dziecka i rozmazanym tle.Czy oprócz kita 50-70 da mi satysfakcje czy niestety to bede mogła zrobic tylko z obiektywem o cenie kilka razy wyzszej niz całe body 350 ?

tonioxc-----
Początkujący

Najprostsza i najtansza recepta na ladne zdjecia buzi to minoltowskii 50 f1,7 uzywany z allegro :P(ok.400-500zl)

jankowalski-----
Początkujący

Proponuje jednak zmianic "aparat" sony na normalny sprzet np. Canon lub nikon.
po pierwsze tanszy,
po drugie o wiele mniejsze ziarno (sony juz przy 400 iso ma potezne ziarno),
po trzecie wiecej obiektywów do wyboru i wiele zamienników ni firm sigma, tamron, tokina,
po czwarte popularniejszy - wiecej Twoich znajomych ma canony i nikowy (mozesz pozyczac optyke),
a po piate łatwiejszy canon czy nikon w obsłudze.
Pozdrawiam