anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Tamron 70-300 USD i bardzo wolny AF z Alfą a500

lordkain
Nowicjusz

Tamron 70-300 USD i bardzo wolny AF z Alfą a500

Kupiłem właśnie tamrona 70-300usd. Nawet ładnie chodzi z alfą a500 pod kątem celności AF, zauważyłem bardzo dziwne zjawisko dot. prędkości.

W testach internetowych prędkość jest opisana tak, że na ogniskowej 70mm pełny zakres przebiega w ok 0,7 sekundy, a przy 300 w około 1sek.

U mnie natomiast na 70mm zakres idzie w ok 1 sek (nie narzekam, bo mała rozbieżność), ale na 300mm pełny zakres idzie wooooolnoooo około 3 sekund.
Podobne zachowanie jak sprawdziłem mam dla flinty (minolta 70-400/4), która uznawana jest za wolny obiektyw.

Nie wiem czy ktoś ma tego tamrona, żeby powiedzieć jak u niego to się przedstawia, albo czy ktoś wie czy może puszka A500 słabawo radzi sobie z ostrzeniem i tak się już będzie przedstawiało na wszystkich obiektywach i muszę z tym żyć?

Z góry dzięki

10 ODPOW. 10
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Nie wiem, jak Tamron (nie miałem), ale takiego obiektywu

lordkain napisał(a):

minolta 70-400/4

to Minolta nie wyprodukowała :c18
Zaś "flinta" to okreśenie MAF 70-210/4. Może to o ten chodziło? :c20

------------------------------
fotoamator
armalite
Początkujący

u mnie na dokładnie takim samym aparacie chodził szybciutko. Możesz masz zabrudzony moduł AF???

lordkain
Nowicjusz

Oczywiście chodziło o flintę 70-210 :) sorry

Armalite, ale mówisz, że na a500 z tamronem 70-300usd, na 300mm AF leciał ci tak samo szybko jak na 70mm? około sekundy?

profile.country.pl_PL.title
spolghost1lgexk
Nowicjusz

to że silnik zwalnia na dłuższych ogniskowych, to raczej normalne. miałem to z 200 i 230.
tamron to nowsze szkło więc jeszcze rzadkie. ja nie miałem więc nie pomogę.

lordkain
Nowicjusz

Ale to zwolnienie na 200 czy 230 było takie mocno wyraźne?
Bo mi zwalnia około 3 razy dla 300mm, w stosunku do 70mm?
Czy to aż takie były różnice, czy tylko lekko widoczna różnica?

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

http://www.youtube.com/watch?v=YmSkWTpdE6M

Chyba powinno pomóc w ocenie.

EDIT:

Film nagrany a55 przy użyciu Tamrona 70-300 USD - jak widać śmiga szybciutko
http://www.youtube.com/watch?v=Nmu_72Fc1sE

lordkain
Nowicjusz

Dzięki za wysiłek i pomoc.
Chyba pomogło.

Wygląda na to, że na tradycyjnym lustrze to wszystko działa o niebo wolniej 😕
Szkoda.

Wiesz może dlaczego tak się dzieje?

Jak widziałem testy na d700 i na canonie 7d to latało szybko. Ale to chyba jednak różnica klasy i za coś ci ludzie dopłacają za tamte puszki:)
No nic, ważne, że raczej nie mam ani wadliwej puszki ani nowy obiektyw mi nie głupieje,

Jeszcze raz dzięki

armalite
Początkujący

Teraz już sobie nie przypomnę, czy na 300 mm to była sekunda czy pół sekundy. Przesiadłem się na Tamrona z Sigmy 70-300 i wiem, że było szybko i cicho.

I na pewno nie trwało ustawianie ostrości 3 sek jak piszesz. Tyle albo nawewt i mniej to ja miałem na Sigmie 70-300 APO, a i to tylko w ciemnym lesie, jak AF nic nie widział.

A jeszcze jedno. W jakim trybie pracuje u Ciebie AF? Bo ja zwykle korzystałem z tego szkła z punktowym AF i punktowym pomiarem ostrości. Może to ma znaczenie...

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

lordkain napisał(a):

Wiesz może dlaczego tak się dzieje?


Niestety nie wiem. Przykro mi.

Nie mam nawet pod ręką żadnego teleobiektywu z silnikiem SSM żeby posprawdzać dokładniej.