anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

65xe9305 nie wykrywa automatycznie HDR z youtube i komputera

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
devilmateo
Poszukiwacz

65xe9305 nie wykrywa automatycznie HDR z youtube i komputera

Witam,

Mam ostatnie aktualizacje. Android 7.0. Ale telewizor nie wykrywa automatycznie jak włączę materiał HDR na youtube. Czy Wam działa automat mając aktualizacje? Czy jak podłączę tv do komputera (tv jako monitor) i włączę materiał HDR z dysku to czy tv powinien automatycznie go rozpoznać? Bo u mnie nie rozpoznaje tego też. Muszę ręcznie włączać.

Pozdrawiam

14 ODPOW. 14
profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

@devilmateo oto dodatkowe informacje od supportu:

Zgłoszenie zostało skonsultowane z działem technicznym. Aplikacja YouTube nie ma obsługi HDR, co jest powodem braku uruchamiania HDR automatycznie (TV nie otrzymuje sygnału HDR). Wybranie opcji HDR "ręcznie" w ustawieniach obrazu uruchamia symulację HDR. Z drugiej strony TV wykrywa HDR z komputera, ponieważ dostarczony sygnał posiada obsługę HDR, który uruchamiany jest po stronie PC. W związku z powyższym przedstawiona sytuacja jest normalna.

Sytuacja związana z kolorami również może być normalna, ponieważ HDR ma za zadanie wyrównać poziomy jasności na ekranie w taki sposób, by ciemniejsze części ekranu zostały delikatnie rozjaśnione, a zbyt jasne przyciemnione (a co za tym idzie bardziej szczegółowe). W związku z powyższym ogólny poziom jasności zostaje obniżony, by ekran miał możliwość (zakres) rozjaśnienia ciemniejszych sekcji ekranu. Obniżenie ogólnej jasności może wpłynąć na postrzeganie kolorów przez klienta.

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
TomTheMenace
Użytkownik

Generalnie tryb HDR powinien włączyć się sam... Jeśli musisz włączać tryb ręcznie (swoją drogą, jak to robisz?) oznacza to, że źródło jest niekompatybilne lub pozbawione HDRu. Testy proponuję sprawdzić na innym urządzeniu (nie PC), bo wiem, że Windows może powodować spore problemy.

profile.country.PL.title
devilmateo
Poszukiwacz

Tryb HDR się sam włącza w tv jak włączę w Windowsie. Tylko kolory robią się średnie. Czy tak powinno być. Wiesz może jak ustawić w panelu Nvidia żeby to miało sens.

profile.country.PL.title
TomTheMenace
Użytkownik

Niestety nie podłączam PC pod TV, więc nie jestem w stanie zweryfikować poprawności wyświetlanych treści. Na konsoli i odtwarzaczu UHD wszystko jest w jak najlepszym porządku. Spróbuj jeszcze w ramach testów ściągnąć sobie jakiś plik demonstracyjny z podanego przeze mnie wcześniej linka i odtworzyć z pendrive'a bezpośrednio na TV, a później ten sam plik odtworzyć z kompa i porównać. To powinno wystarczyć, żeby sprawdzić poprawność sygnału na PC.

profile.country.PL.title
devilmateo
Poszukiwacz

TomTheMenace już wszystko się wyjaśniło. Dziękuję Ci serdecznie za pomoc. Pozdrawiam