anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Dlaczego nie warto kupować telewizorów SONY BRAVIA z AndroidTV?

profile.country.PL.title
Damaranus
Użytkownik

Dlaczego nie warto kupować telewizorów SONY BRAVIA z AndroidTV?

1. Ciągłe problemy z aktualizacjami, brak aktualizacji pobocznych (były gdy był Android 5.0, później już tylko 6.0 i teraz leci 7.0),

2. AndroidTV 6.0 wnosi m.in. opcję rozszerzenia wewnętrznej pamięci telewizora SONY BRAVIA, niestety, pomimo zastosowania nośnika z USB 3.0 czy 2.0 telewizor gubi tą pamięć, a wraz z nią wszystkie przeniesione na nią aplikacje,

3. Instalowanie kolejnych aplikacji spowalnia działanie telewizora, niby logiczne i obderwowane zjawisko na wielu urządzeniach, nie tylko z systemem Android, ale jaki ma to związek z działaniem tunera cyfrowego i karty CI+? Zmiana programów potrafi trwać nawet 20 sekund, rozwiązaniem oczywiście jest przeniesienie części aplikacji do rozszerzonej pamięci telewizora (zew. nośnik) ale patrz punkt 2,

4. Telewizor notorycznie restartuje się bez powodu. Teoretycznie jest na to rozwiązanie, nawet wskazane w dokumentacji, ale działa to przez pewien czas do momentu... no właśnie, do kiedy?,

5. Telewizor restartuje się po jego wyłączeniu... i uruchamia od nowa,

6. Telewizor gubi wprowadzone ustawienia, chociażby przykład z wczoraj, kiedy po nocnym restarcie (po wyłączeniu go), telewizor dziś nie widzi nośnika pamięci (z własnymi aplikacjami) oraz przywrócił widok wszystkich źródeł obrazu (chociaż mam tylko 2: cyfrowe i HDMI1).

 

Nie twierdzę że problemem jest AndroidTV, nie twierdzę że problemem jest telewizor, ale odnoszę wrażenie że problemem jest cały ten układ pomiędzy SONY a Google. Dziwne, że na forum PHILIPS nie ma takich problemów. Owszem, są inne...

 

I może to sa kiepskie powody aby odradzać zakup telewizora, ale spójrzmy na to z punktu widzenia Kowalskiego. Firma reklamuje możliwości, z których nie da się korzystać. Do tego 1-2 śmieszne błędy, powodują całkowite zaburzenie korzystania z telewizora. W efekcie otrzymujemy niby dobry produkt, ale jednak korzystanie z niego wymaga cierpliwości. I chociaż gdy już odpalimy sobie ulubiony film i będziemy cieszyć oczy pięknym obrazem, to niestety, zanim to zrobimy lub zanim położymy się spać uradowni dobrym filmem, będziemy musieli stoczyć z telewizorem walkę. Walkę, która jest skazana na przegraną. A ja piszę tylko o bazowych problemach, na szczęście nie mam podłączonych urządzeń peryferyjnych ani też nie używam go do pracy. Nie mniej dziś straciłem cierpliwość. I jest mi przykro... bo 2 lata to trochę za długo na dopracowanie produktu. 

 

I wyprzedzając kolejne posty, tak, dziękuję że przekazaliście mój problem swojemu zespołowi trenerskiemu. Ciekaw jestem kiedy zespół trenerski siądzie i odpisze na te wszystkie posty, które im podsyłacie, bo jak do tej pory mam wrażenie że chyba oni sami mają dosyć udzielania pomocy do tego produktu. Pozdrawiam

 

www.karczma.edu.pl - Dowiedz się więcej o AndroidTV
60 ODPOW. 60
profile.country.PL.title
batumi
Użytkownik

Artykuł jest długi i po angielsku, nie dotyczy najnowszej linii, ale modeli z zeszłego roku, warto jednak przebrnąć. Niektóre fakty są szokujące i totalnie kompromitujące dla Sony. Żenada to zbyt delikatne określenie. Śmiało można niektóre aspekty problemu nazwać oszustwem.




Ilekroć widzę arogancję i niekompetencję Sony, aż przyjemnie jest wbić szpilę.
profile.country.PL.title
leczech
Użytkownik

The Sony Android TV Experience-Marshmallow Update następnie włączyć tłumaczenie i jest  w naszym języku.

profile.country.PL.title
waldemar7278
Poszukiwacz

Telewizor kupiłem dwa lata temu wraz z kinem domowym kino domowe przestalo czytać płyty po obejrzeniu dokładnie dwóch filmów podkreslam ze nowych płytach oddalem na gwarancji bo jeszcze bylo ok ale co do tv to gwarancja już minele i ciagle się restartuje prosilbym o pomoc ja sprawdzić czas pracy tv bo naprawdę byl malo uzywany a to dlatego ze posiadam też inne tv proszę o pomoc czy mogę samemu ustawic tv zeby się nie restartowal

profile.country.PL.title
waldemar7278
Poszukiwacz

Też bym prosił o naprawę przez firmy Sony mimo że gwarancja minęła mojego telewizora bo wydanego kupę pieniędzy i naprawdę byli chodzi o czas oglądania to może działał tak non stop przez 4 dni przez okres w ogóle więc jest bardzo dziwna sprawa że telewizor już się restartuje nie mogę nic z tym zrobić Dzwoniłem do serwisu Serwis powiedział że za przyjazd do mnie do domu z Goni mnie 120 zł zabierze telewizor naprawi i przywiezie przy przyjazd też to 20 zł to mam już 240 no i plus naprawa to Podejrzałem wyjdzie dziś 800 900 zł znając życie no i ja nie wiem no ogólnie polecam nie Nie wiem nie Polecam Nie polecam nie Polecam Nie polecam firmy Sony z mini firmy na Samsung jeżeli ceny i naprawić tego problem z moim urządzeniem kino domowe też używałem obejrzałem dwa filmy po czym przestało czytać płyty zaraz ze mną albo jeszcze było na gwarancji wymienili cały czytnik płyt na nowy No nie wiem ile jeszcze podziała się bo ja będę filmów bo przestanie mi znowu działać Masakra jakaś można powiedzieć że zawinąłem w gumkę ponad 8000zł i wrzuciłem do kosza A sprzedawca w firmie Sony w Kielcach w Sony Center informował że będę zadowolony z tego telewizora przez wiele wiele lat oglądania No tak że nawet nie oglądałem Nie wiem ile godzin telewizor chodził bardzo mało chętnie sprawdzę to chyba jakieś kody się to sprawdza ile godzin telewizor działał Jeżeli ktoś wie Prosiłbym o informację jak sprawdzić to kodem lubię jak mogę usunąć to żeby musimy się nie restartować telewizor dziękuję pozdrawiam tych co kupili telewizory i urządzenia firmy Sony bo mają taki sam problem jak ja wyrzuciłem pieniążki do kosza

profile.country.PL.title
jajko6
Użytkownik

Zdecydowanie musisz wgłębić się w interpunkcję.

I przydałaby się stylistyka.

profile.country.PL.title
zbygaaj
Doradca

@waldemar7278  albo jesteś nie wiem Niemcem Anglikiem i użyłeś tłumacza google albo ja już nie kumam nic po długim rozbracie ze szkołą i mimo szczerych chęci nie pomogę Ci bo nie wiem o co Ci chodzi :slight_smile: i czego oczekujesz od nas użytkowników tego forum.
Stand by ?display, 5, vol+, pwr - to wejście w menu serwisowe coś tam zrozumiałem :tongue:

profile.country.PL.title
BULBASEK1
Poszukiwacz

jeden rok i jeden dzień po gwarancji padł moduł główny koszt naprawy ok 2500pln

profile.country.PL.title
kazkarc
Poszukiwacz

Tv Sony to dziadostwo

Tv XR55,X90J kupiony za 4500 w kwietniu 2022 już drugi raz problem z zamazywaniem obrazu. W lipcu pomogła aktualizacja, teraz listopad, znowu zamazuje potwonie obraz ale nie ma aktualizacji, a Sony support mówi mi czekaj na aktualizację firmware. To obłęd. 

profile.country.PL.title
peterq94
Poszukiwacz

A ta pikselizacja w 55X90J występuje wszędzie? Na netflixie, youtubue i programach TV? Pytam z ciekawości. Tak czy inaczej anulowałem zamówienie z 55X90J i idę raczej w kierunku Sharpa. 

profile.country.PL.title
kazkarc
Poszukiwacz

Te dziadostwo pojawia się przy każdym źródle.  Procesor nie wyrabia. Najgorsze jest to że Sony o tym wiedziała wprowadzając na rynek XR55X90J. bo w menu pomocy jest mowa o tym ,że takie ojawy mogą wystąpić i zaleca aktualizację. W lipcu był problem i aktualizacja pomogła. Teraz problem wrócił ale nie ma aktualizacji a Sony mówi czekaj aż będzie ale ja mówię nie cash back i nigdy więcej nic od Sony