anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Jaki dysk zewnętrzny do Sony KDL-32WD750

profile.country.PL.title
TvMan2018
Użytkownik

Jaki dysk zewnętrzny do Sony KDL-32WD750

Cześć,

Kupiłem właśnie telewizor Sony KDL-32WD750. Sprzęt bardzo mi się podoba. 👍

Obecnie chciałbym dokupić do telewizora dysk zewnętrzny do nagrywania programów tv, w cenie do 100zł.

 

Pytanie co byście polecili, żeby zadziałało z tym telewizorem?

Tagi (2)
27 ODPOW. 27
profile.country.PL.title
Sony_Poland_Team
Community Team

Dyski 2.5 cala z wewnętrznym zasilaniem USB :slight_smile:

profile.country.PL.title
TvMan2018
Użytkownik

@Sony_Poland_Team a co powiesz o takim dysku?

https://m.ceneo.pl/32625236#tab=reviews

 

Pytam się głównie o to czy telewizor 32WD750 będzie go widział? Bo czytałem, że z tym "widzeniem" dysku mogą być problemy.

profile.country.PL.title
Sony_Poland_Team
Community Team

To raczej kwestia specyfikacji danego modelu, w tym przypadku producenta innego niż Sony, tak więc nie jestesmy w stanie niczego powiedzieć na temat tego dysku. 

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Poniżej lista przetestowanych oraz uznanych za kompatybilne modeli dysków dla telewizorów Smart (bez Androida) z roku 2016:

 SONY          HD-U3

SONY          HD-Q3

SONY          HD-E2

Buffalo         HD-LLU3

Buffalo         HD-AVSU3

Buffalo         HD-PLFU3

Buffalo         HD-AVQ3

Buffalo         HD-PNFU3-C

I-O Data       AVHD-AUSQ

I-O Data       HDEL-UTB

I-O Data       AVHD-PUTSQ

I-O Data       HDCL-UT(UTB)

I-O Data       AVHD-AUT

I-O Data       HDPC-UTC

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
TvMan2018
Użytkownik

Z tymi dyskami Sony, Buffalo i I-O jest problem: albo są nie do kupienia albo są 2 razy droższe niż dyski uznanych producentów takich jak Toshiba czy Seagate. 

 

A czy ktoś z forumowiczów podpowie z własnego doświadczenia jaki dysk za 200zł zadziała z moim telewizorem?

profile.country.PL.title
Waszko80
Użytkownik

Mały czarny Western Digital np. 750 gb lub 1 tb. Sprawdzone. U mnie działa. Koszt około 230 zł.

profile.country.PL.title
TvMan2018
Użytkownik

@Waszko80, dzięki za wpis.

 

Zaryzykowałem i dwa dni temu zamówiłem dysk Toshiba Canvio Basics 1TB za 199zł. Dzisiaj przyszedł i dobra informacja jest taka, że z telewizorem Sony KDL32WD750 działa bez problemu (należy go tylko podłączyć przy włączonym telewizorze a następnie użyć opcji Ustawienia=>Ustawienia systemowe=>Ustawienia=>Ustawienia nagrywania=>Rejestrowanie dysku HDD).👍

Jak ktoś nabędzie taki telewizor to drogę ma już przetartą.

profile.country.PL.title
Waszko80
Użytkownik

Potestuj i daj znać jak chodzi.

Mój WD dzisiaj zastrajkował i nie nagrał z góry ustalonego programu. Na liście błędów pisało coś o rejestracji dysku i konfiguracji. Wogóle mam wrażenie że w modelu 55Xe7005 nagrywanie działa dużo gorzej niż w kdl40w705c.

Po drugie dlaczego napięcie usb tam gdzie hdd rec to tylko 500? We wspomnainym 40w705c jest 800. Znowu zaoszczędzili?

profile.country.PL.title
TvMan2018
Użytkownik

Na razie chodzi bez zarzutu: działa nagrywanie z programatorem czasowym a także "z ręki". Wszystkie pliki się odtwarzają, nie ma problemu z kasowaniem nagranych filmów, nic się nie zawiesza. Zobaczymy co będzie dalej.

 

A jeśli chodzi o napięcie to czytałem tu gdzieś na forum, że nieraz jest potrzebny specjalny, grubszy kabel usb, który dostarcza "więcej" prądu z tv do dysku. Nieraz też w telewizorach jest specjalne wyjście usb dedykowane do podłączania dysku zewnętrznego ale jak to jest konkretnie w Sony nie wiem.