anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KDL-46HX755 vs KDL-46HX855

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
djrychu
Expert

KDL-46HX755 vs KDL-46HX855

Witam

Jestem przed zakupem telewizora serii HX. W grę wchodzą modele KDL-46HX755 i KDL-46HX855, ze względu na to że posiadają tuner DVB-T2. Wiem, że DVB-T2 w Polsce jeszcze nie istnieje, długo trwa wprowadzanie DVB-T+, ale kupując telewizor za ok. 5000PLN wskazane jest by już to miał. Poza tym będę korzystał z satelity.

I tu pytania do Was:

1. Telewizor umieszczony będzie w pokoju niezbyt nasłonecznionym. Jakie są zalety panelu OptiContrast. Czy jak jest włączone światło z lampy to lepiej lepiej widać na obraz na ekranie czy nie? Czy się odbija czy rozmazuje.

2. Co daje X-Reality Pro względem X-Reality?

3. MotionFlow 400 kontra 800. Czy aż takie róźnice w scenach dynamicznych?

Czekam na Wasze opinie.

Pozdrawiam

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

1. Telewizor umieszczony będzie w pokoju niezbyt nasłonecznionym. Jakie są zalety panelu OptiContrast. Czy jak jest włączone światło z lampy to lepiej lepiej widać na obraz na ekranie czy nie? Czy się odbija czy rozmazuje.

Panel OptiContrast ma przede wszstkim dwa zadania, a mianowicie rozpraszać padające na ekran światło w taki sposób aby nie przeszkadzało Ci w oglądaniu TV oraz jego drugim równie dość istotnym zadaniem jest nie przeszkadzanie w odzwierciedlaniu kolorów, bieli i czerni (biały i czarny to dość specyficzne kolory w TV stąd są przeze mnie wyróżnione)

O OptiContrast możesz poczytać tutaj:

http://www.sony.pl/hub/telewizory-lcd/korzysci/article/id/1237479593377

Czy odbije u Ciebie światło lampy? Cieżkie pytanie z tego względu, że nie wiem co rozumiesz przez niezbyt nasłoneczniony pokój (różni ludzie różnie to interpretują) oraz jak będzie ustawiona u Ciebie lampa względem TV oraz jaka będzie moc żarówki. Jednym słowem - zbyt dużo zmiennych aby ktoś Ci na to odpowiedział nie będąc u Ciebie w domu.

Odbija czy rozmazuje. Po części to i to. Odbija w różnych kierunkach co daje niekiedy efekt "świetlnej plany" zamiast idealnie odwzorowanej żarówki/lampy na ekranie.

2. Co daje X-Reality Pro względem X-Reality?

X-Reality oraz X-Reality PRO są to procesory grafiki które opierają się na dwóch róznych algorytmach. Moim skromnym zdaniem jest znacząca różnica odzwierciedlania obrazu pomiędzy nimi na korzyść X-Reality PRO.

Sporo przydatnych informacji znajdziesz poniżej:

http://www.sony.pl/hub/telewizory-lcd/korzysci/article/id/1237483539113

Co daje PRO względem X-Reality - jeszcze lepszą "redukcję szumów", jeszcze lepszą poprawę materiałów np z YouTube które są w słabszej jakości. Ciężko jest to opisać słowami. Ja polecałbym Ci przejechać się do sklepu i ustawić dwa modele obok siebie z tym samym obrazem. Już na pierwszy rzut oka można zauważyć różnicę. Moim zdaniem jest to różnica widoczna gołym okiem - raczej nie są to setne części procenta na plus czy minus dla jakiejś technologii.

3. MotionFlow 400 kontra 800. Czy aż takie róźnice w scenach dynamicznych?

Uważam że tak, ale jest to moja subiektywna opinia. Maksymalne wartości dla Motionflow są dla mnie trochę sztuczne ale ustawiając tą funkcję choćby po środku powinieneś zauważyć przy dynamicznych scenach różnicę płynności obrazu. Polecam zobaczyć jakieś szybsze fragmenty meczu z włączonym Motionflow oraz wyłączonym. Rzecz jasna na dwóch modelach - porówasz i sam odpowiesz sobie na to pytanie :smileyhappy:.

I różnież coś do poczytania dla Ciebie:

http://www.sony.pl/hub/telewizory-lcd/korzysci/article/motionflow

Pozdrawiam Stubb

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

3 ODPOW. 3
profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

1. Telewizor umieszczony będzie w pokoju niezbyt nasłonecznionym. Jakie są zalety panelu OptiContrast. Czy jak jest włączone światło z lampy to lepiej lepiej widać na obraz na ekranie czy nie? Czy się odbija czy rozmazuje.

Panel OptiContrast ma przede wszstkim dwa zadania, a mianowicie rozpraszać padające na ekran światło w taki sposób aby nie przeszkadzało Ci w oglądaniu TV oraz jego drugim równie dość istotnym zadaniem jest nie przeszkadzanie w odzwierciedlaniu kolorów, bieli i czerni (biały i czarny to dość specyficzne kolory w TV stąd są przeze mnie wyróżnione)

O OptiContrast możesz poczytać tutaj:

http://www.sony.pl/hub/telewizory-lcd/korzysci/article/id/1237479593377

Czy odbije u Ciebie światło lampy? Cieżkie pytanie z tego względu, że nie wiem co rozumiesz przez niezbyt nasłoneczniony pokój (różni ludzie różnie to interpretują) oraz jak będzie ustawiona u Ciebie lampa względem TV oraz jaka będzie moc żarówki. Jednym słowem - zbyt dużo zmiennych aby ktoś Ci na to odpowiedział nie będąc u Ciebie w domu.

Odbija czy rozmazuje. Po części to i to. Odbija w różnych kierunkach co daje niekiedy efekt "świetlnej plany" zamiast idealnie odwzorowanej żarówki/lampy na ekranie.

2. Co daje X-Reality Pro względem X-Reality?

X-Reality oraz X-Reality PRO są to procesory grafiki które opierają się na dwóch róznych algorytmach. Moim skromnym zdaniem jest znacząca różnica odzwierciedlania obrazu pomiędzy nimi na korzyść X-Reality PRO.

Sporo przydatnych informacji znajdziesz poniżej:

http://www.sony.pl/hub/telewizory-lcd/korzysci/article/id/1237483539113

Co daje PRO względem X-Reality - jeszcze lepszą "redukcję szumów", jeszcze lepszą poprawę materiałów np z YouTube które są w słabszej jakości. Ciężko jest to opisać słowami. Ja polecałbym Ci przejechać się do sklepu i ustawić dwa modele obok siebie z tym samym obrazem. Już na pierwszy rzut oka można zauważyć różnicę. Moim zdaniem jest to różnica widoczna gołym okiem - raczej nie są to setne części procenta na plus czy minus dla jakiejś technologii.

3. MotionFlow 400 kontra 800. Czy aż takie róźnice w scenach dynamicznych?

Uważam że tak, ale jest to moja subiektywna opinia. Maksymalne wartości dla Motionflow są dla mnie trochę sztuczne ale ustawiając tą funkcję choćby po środku powinieneś zauważyć przy dynamicznych scenach różnicę płynności obrazu. Polecam zobaczyć jakieś szybsze fragmenty meczu z włączonym Motionflow oraz wyłączonym. Rzecz jasna na dwóch modelach - porówasz i sam odpowiesz sobie na to pytanie :smileyhappy:.

I różnież coś do poczytania dla Ciebie:

http://www.sony.pl/hub/telewizory-lcd/korzysci/article/motionflow

Pozdrawiam Stubb
profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Dokonałem zakupu. Wybrałem KDL-46HX855. Po rozpakowaniu i uruchomieniu tv w ciemnościach w domu w dolnych rogach widzę delikatne białe plamy i jedno większą chmurę nad diodą sygnalizacyjną pracy. Czy jest to normalne czy powinienem zglosić to SC? Czy może miałem tv uruchomić na miejscu w SC przed przywiezieniem do domu? Znając życie i tak u nich na miejscu bym nie zauważył tego problemu bo jak wspomniałem najbardziej to widać w ciemnościach. Panowie co radzicie? Dodam że w dolnych rogach gdzie są białe plamy ekran jest bardzo ciepły względem pozostałych punktów krawędzi.

Message was edited by: djrychu

profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

W LEDach niestety jest to normalne zjawisko. Przede wszystkim możesz ograniczyć to zjawisko (clouding oraz banding) poprzez ustawienia obrazu. Mam do Ciebie pytanie - czy TV masz ustawiony w trybie DOM czy SKLEP. Jeśli sklep, to ustawienia są "wyżyłowane" aby pokazać możliwości TV.

Jeśli to zjawisko będzie Cię denerwowało zawsze możesz zgłosić TV do serwisu lub poprosić aby technicy Sony przyjechali do Ciebie do domu w ramach gwarancji.

W sklepie jest praktycznie niemożliwe wypatrzenie czegoś takiego ze względu na mocne oświetlenie pomieszczenia i ustawienie trybu SKLEP.

P.S. jak podoba Ci się obraz, bo przyznam że kupiłeś jeden z moich ulubionych modeli Bravii?

Pozdrawiam Stubb