anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Niech Opatrzność Was chroni przed SONY OLED

profile.country.PL.title
AnJa23
Użytkownik

Niech Opatrzność Was chroni przed SONY OLED

Rok 2018 - ulegam reklamom SONY i kupuję na raty spłacane z emerytury dość drogi telewizor Sony KD-55A1. Radość wielka. Obraz krystaliczny. Kolory idealne. Niestety po roku użytkowania tj. w 2019r. w dolnej części ekranu pojawiają się kolorowe pasy. Reklamuję. Zjawia się technik z serwisu gwarancyjnego. Stwierdza wypalenie matrycy. Wymieniają mi telewizor na inny z wznowieniem gwarancji. O zgrozo! Po następnym roku użytkowania sytuacja się powtarza. Znów pojawiają się kolorowe paski u dołu ekranu. Ponowna reklamacja. Zjawia się technik. Dokonuje oględzin. Telewizor przepracował niecałe 2 tys. godzin. Po trzech tygodniach otrzymuję z Serwisu  bardzo  urzędowe pismo, w którym informuje się mnie, że nie dokonają naprawy bo ponoć użytkowałem telewizor niezgodnie z instrukcją. Jestem zaskoczony. Ta sama usterka. Rok temu uznana. Po roku nie uznana. Zarzuca się mi że oglądam programy informacyjne, a z tego powodu ramka wypala panel?????. Pytam się czy telewizor kupuje się do ozdoby, czy do oglądania treści medialnych. Srednio panel przez rok pracował niecałe 6 godzin dziennie. Owszem programy informacyjne były oglądane ale najwyżej do 2 godzin dziennie.

Co to za telewizor na którym nie wolno oglądać niektórych treści. Co to za producent który świadomy wadliwej konstrukcji, reklamuje swój wyrób i informuje że będzie on pracował 100 tysięcy godzin!

W wyniku oszustwa SONY zostają mi do spłaty raty i telewizor który w niedługim czasie wyląduje na śmietniku.

Jeszcze raz ostrzegam! Nie róbcie tego co ja, i z daleka omijajcie telewizory SONY OLED!!!!!!!

98 ODPOW. 98
profile.country.PL.title
mirecore
Użytkownik

Sony używa matryc LG (Oled) ale niestety nie ma własnej technologii zapobiegającej wypalaniu, te wszystkie pierdoły co oni mają to już przestarzałe z czasów plazm. LG ma technologie wykrywania stałych elementów i przygaszania ich.  Sony tego nie ma bo musiałoby samo to opracować. A obecnie SONY to składacz z gotowych elementów: panel od LG, gotowy układ Mediatek, system Android już tylko obudowa im została :), na stronie https://www.rtings.com/ można zobaczyć , niby te same panele użyte w LG i Sony, ale u 

Sony wszystko gorsze i mniej trwałe. Dramat, mi odradzono już jakiś czas temu OLEDY Sony, więc pomyślałem że jak kupię LEDa zwykłego (z serii XR) to nic złego mnie nie spotka, a tu masz pikseloza przy użyciu modułu CAM i dzwonimy i zgłaszamy i nic... zero informacji czy poprawią software czy nie, jedynie płytę wymieniają na taka ze starym softem. DRAMAT

profile.country.PL.title
mirecore
Użytkownik

zanim ktoś tu się z mędrców i expertów odezwie po moim wpisie, podkreślam nie posiada technologii ZPOBIEGANIA wypaleniu, posiada jedynie prosty jak budowa cepa system dopalania reszty pikseli do tych wypalonych. DRAMAT dlatego zastrzega sobie żeby tylko raz w roku to robić. ZAPOBIEGANIE to co ma LG to wykrywanie w czasie rzeczywistym stałych elementów i punktowe  przygaszanie, SONY tego nie ma. Wszystko jest w internetach poszukać poczytać... 

profile.country.PL.title
Walery99
Poszukiwacz

Jesteś Walduś żałosny i schowaj dla siebie swoje ciągotki w robieniu lodów. To że ty walisz konia i robisz loda codziennie, to nie znaczy ze inni też.🤣

 

profile.country.PL.title
Walery99
Poszukiwacz

Mirecore,

Jesteś jednym z nielicznych frustratów w przeciwieństwie do tysięcy zadowolonych. Mam Sony oleda i widzę jakie technologie zapobiegające wypaleniu stosują m. in. przyciemnianie loga i wygaszanie obrazu przy statycznej scenie nie zmieniającej się przez kilka minut. Więc przestań pisać te swoje pierdoły o składakach i inne brednie. Sony to najlepsze telwizory z którym tylko Panasonic depcze. Poczytaj i pooglądaj hdtv a potem kleć ze złości te swoje wypociny. Jak się obraziłes to idź do kąta i się wypłacz.😣

profile.country.PL.title
mikoko1966
Użytkownik

Mam Sony oled AG8 i jestem szczerze zainteresowany tematem przyciemniania logo. Ja w Sony tego nie zauważyłem. Przybliżysz? Owszem na statycznych zatrzymanych obrazach obraz się przyciemnia np na mojej ps5 w trakcie pauzy gry, ale na logo?

profile.country.PL.title
Walery99
Poszukiwacz

1.jpg2.jpg3.jpg

profile.country.PL.title
Walery99
Poszukiwacz

Jak możesz zauważyć powyżej istnieją przyciemnione obszary w miejscu występowania logo programu. Telewizor to Oled A8H.

profile.country.PL.title
valdi740i
Poszukiwacz

Z pisu też jest tysiące zadowolonych to nie znaczy że każdy musi być głupi. 

profile.country.PL.title
Walery99
Poszukiwacz

Tyle, że tyle samo jest niezadowolonych, a nie jeden czy dwóch.

profile.country.PL.title
mikoko1966
Użytkownik

Ok tez to czasem zauważyłem u siebie. Nie wiem tylko czy to zabieg nadawcy kanału. Na czym oglądasz? Poprzez dekoder, naziemna czy moduł cam bezpośrednio w tv ?