anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Niech Opatrzność Was chroni przed SONY OLED

profile.country.PL.title
AnJa23
Użytkownik

Niech Opatrzność Was chroni przed SONY OLED

Rok 2018 - ulegam reklamom SONY i kupuję na raty spłacane z emerytury dość drogi telewizor Sony KD-55A1. Radość wielka. Obraz krystaliczny. Kolory idealne. Niestety po roku użytkowania tj. w 2019r. w dolnej części ekranu pojawiają się kolorowe pasy. Reklamuję. Zjawia się technik z serwisu gwarancyjnego. Stwierdza wypalenie matrycy. Wymieniają mi telewizor na inny z wznowieniem gwarancji. O zgrozo! Po następnym roku użytkowania sytuacja się powtarza. Znów pojawiają się kolorowe paski u dołu ekranu. Ponowna reklamacja. Zjawia się technik. Dokonuje oględzin. Telewizor przepracował niecałe 2 tys. godzin. Po trzech tygodniach otrzymuję z Serwisu  bardzo  urzędowe pismo, w którym informuje się mnie, że nie dokonają naprawy bo ponoć użytkowałem telewizor niezgodnie z instrukcją. Jestem zaskoczony. Ta sama usterka. Rok temu uznana. Po roku nie uznana. Zarzuca się mi że oglądam programy informacyjne, a z tego powodu ramka wypala panel?????. Pytam się czy telewizor kupuje się do ozdoby, czy do oglądania treści medialnych. Srednio panel przez rok pracował niecałe 6 godzin dziennie. Owszem programy informacyjne były oglądane ale najwyżej do 2 godzin dziennie.

Co to za telewizor na którym nie wolno oglądać niektórych treści. Co to za producent który świadomy wadliwej konstrukcji, reklamuje swój wyrób i informuje że będzie on pracował 100 tysięcy godzin!

W wyniku oszustwa SONY zostają mi do spłaty raty i telewizor który w niedługim czasie wyląduje na śmietniku.

Jeszcze raz ostrzegam! Nie róbcie tego co ja, i z daleka omijajcie telewizory SONY OLED!!!!!!!

98 ODPOW. 98
profile.country.PL.title
Walery99
Poszukiwacz

Oglądam przez dekoder vu uno 4K z satelity. 

profile.country.PL.title
Darcus11
Użytkownik


@Instrukcja obsługi napisał(a):

Ochrona ekranu telewizora (Telewizor OLED)

Środki ostrożności służące ochronie ekranu
przed uszkodzeniem
Retencja obrazu
Ze względu na charakterystyki użytych materiałów telewizory
OLED są podatne na retencję obrazu (wypalanie). Retencja obrazu
może wystąpić, jeżeli obrazy są wyświetlane w tym samym
miejscu ekranu wielokrotnie lub przez dłuższe okresy czasu. Nie
jest to usterka telewizora. Należy unikać wyświetlania obrazów,
które mogą powodować retencję obrazu.

Poniżej przedstawiono przykłady obrazów, które mogą powodować retencję obrazu:
• Treść z czarnymi pasami na górze i dole i/lub po lewej i prawej
stronie ekranu. (na przykład w formacie Letterbox, 4:3, SD)
• Statyczne obrazy takie jak zdjęcia.
• Gry wideo, które mogą wyświetlać statyczny obraz w niektórych
częściach ekranu.
• Menu ekranowe, programy telewizyjne, logo kanałów itp.
• Statyczna treść z aplikacji.
• Bloki ekranowe, na przykład bloki stosowane do wyświetlania
wiadomości i nagłówków

Aby zmniejszyć ryzyko retencji obrazu:
• Firma Sony zaleca standardowe wyłączenie telewizora poprzez
naciśnięcie przycisku zasilania na pilocie zdalnego sterowania.
• Wypełnij ekran zmieniając opcję [Tryb szerokoekranowy], aby
wyeliminować czarne pasy. Wybierz [Tryb szerokoekranowy]
inny niż [Normalny].
• Wyłącz OSD (menu ekranowe) naciskając przycisk /
(Wyświetlanie informacji/tekstu) oraz wyłącz menu
podłączonych urządzeń. Szczegółowe informacje można
znaleźć w instrukcjach obsługi podłączonych urządzeń.
• Unikaj wyświetlania statycznych obrazów o jasnych kolorach (w
tym białego), zegarów lub logo.
• Ustaw parametry obrazu w oparciu o warunki otoczenia. Obraz
Standardowy jest zalecany do użytku domowego oraz podczas
przeglądania treści, które często wyświetlają logo stacji itp.


 Do Sony XR-55a80J otrzymałem 5 kuponów w aplikacji Bravia Core, których nie mogę wykorzystać. Telewizor w tej i wszystkich innych aplikacjach nie pozwala na korzystanie z Trybu szerokoekranowego , funkcja jest niedostępna. 

Pytanie jak wyeliminować czarne pasy ? 

ryzyko.jpg

profile.country.PL.title
mikoko1966
Użytkownik

Tryb szerokoekranowy nie działa z żadnym wejściem HDMI oraz treściami z aplikacji. Działa tylko przy oglądaniu treści z tv naziemnej lub satelitarnej np z modułu cam tak jak robię to ja

profile.country.PL.title
Maciej952
Użytkownik

Czy ktokolwiek z was poradził sobie zniesorzeczynmi działaniami i podejściem do klienta przez firmę Sony ? Z tego co się orientowałem za granica ( uk/USA/etc ) podejście do klienta wyglada z grubsza inaczej i chętniej tam wychodzą frontem do klienta i starają się pomoc ( nawet po przesłaniu filmiku obrazującego wadę) tymczasem w naszym pięknym kraju i świetnymi serwisami (MIK Radom) oraz (APS Serwis Wrocław) sami wiemy jakie te serwisy maja niepochlebne opinie w internecie tematy związane z wadami naszych produktów są wrzucane i zamiatane pod dywan.

telewizory są często weryfikowane niekompetentnie i niechlujnie ( nie starając się odwzorować środowiska domowego, nie są w stanie opisać warunków testowych, oraz tego w jaki sposób testy trawaly) i tak każdorazowo po każdym serwisie telewizory są zwracane z zrzuceniem problemów na klienta… przecież to jest żart… 

mną dodatek mi w mailch przyznali się w twarz ze znają problem i wady( ale jak widać mimo to niewiele to dało bo po przekazaniu do „działu wyższego” oczywiście była zwrotna ze to znowu wina klienta ) —> zwalenie winy na wadliwe ps5( oczywiście brak dźwięku i restarty gdy się ode mnie kabel hdmi i zobrazuje im yo wszystko w postaci filmika jest zrzucany na drzewo) 

ta firma to jakaś żenada nikomu nie polecam tego szajsu, jednak ponawiam pytanie może komuś udało się coś wyegzekwować w sądzie albo pismach przedprocesowych (rzecznik praw konsumenta), może warto by ta sprawę nagłośnić w większym gronie np Reddit / wykop, przesłać maila do Japoni ? 🤷‍♂️

profile.country.PL.title
Darcus11
Użytkownik


@mikoko1966  napisał(a):

Tryb szerokoekranowy nie działa z żadnym wejściem HDMI ...


Zgadza się z 4K.

Dla HD i SD tryb szerokoekranowy działa normalnie z hdmi.

profile.country.PL.title
mikoko1966
Użytkownik

Apple TV, dekoder vu+4K SE, PS5, Nintendo Switch żadne urządzenie nie pozwala na włączeniu trybu szerokoekranowego. Tv Sony AG8

profile.country.PL.title
Darcus11
Użytkownik

dekoder vu+4K SE zmień w ustawieniach AV hdmi na tryb 1080i

 

profile.country.PL.title
mikoko1966
Użytkownik

Spróbuje. Dzięki za sugestie. A co z kanałami 4K wtedy które mam w ofercie Sat ?

Własnie sprawdziłem. Jest dostęp do trybu szerokoekranowego ale na kanałach 4 K mleko, do kitu. 

profile.country.PL.title
Darcus11
Użytkownik


@mikoko1966  napisał(a):

... ale na kanałach 4 K mleko, do kitu. 

 


https://www.sat-4-all.com/board/topic/284401-jakosc-obrazu/#comment-512761

profile.country.PL.title
mikoko1966
Użytkownik

Dobra dzięki. Pogrzebałem w tych ustawieniach choć soft vu+ mam inny. Działa teraz przełącza na 4K