anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Telewizor

profile.country.pl_PL.title
jezrdna
Początkujący

Telewizor

Co wybrać z4500 czy w5500 ???
A może jeszcze coś innego w podobnej cenie ???

14 ODPOW. 14
Razak-----
Początkujący

Na dzień dzisiejszy trzeba jeszcze trochę poczekać na recenzje w5500- jest od bardzo niedawna w sprzedaży i ciężko ocenić nowy procesor obrazu BE3, to musi wyjść w praniu. Z kolei Z4500 jest już na tyle długo na rynku, że można o nim powiedzieć dosyć dużo (w końcu jeden z flagowych modeli). Jest jeszcze trzecia możliwość dostania większego w4500 (jako, że jest sporo tańsze od obu wymienionych) 40 calowy można znaleźć w okolicach 4700zł.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Napisz coś o swoich wymaganiach co do LCD. No i co lubisz oglądać, odległość od LCD z jakiej będziesz oglądał, co chcesz podłączyć...
Z4500 to bardzo dobry ekran, 200Hz, doskonałe parametry. W5500 nie ma jeszcze żadnych testów, na dniach mają się pojawić.

oldguest
Początkujący

Po pierwsze może być problem ze znalezieniem W4500 na rynku.... Jeśli się znajdzie moim zdaniem oferuje duże lepszy stosunek ceny do jakości (bo ten model jest po paru obniżkach) niż nowa seria której jeszcze nie ma. Drugi pomysł to Z4500 który jeszcze można dostać bez problemu ma lepszy kontrast (to widać lepsza czerń), 200Hz no i będzie chyba tańszy od W5500 ale nie widziałem jeszcze W5500 oraz nie przyglądałem się cenie dokładnie.

Razak-----
Początkujący

CS Bielsko, nie wiem jak konkretnie z w4500, ale w4710 (czyli wnętrze to samo) jest jeszcze dostępne, może to resztówki bo cenie jak pisałem do 4700zł. Faktem jest, że jeśli decydować się na ten model to w miarę szybko. W5500 jest już chyba w sprzedaży? Tak mi się przynajmniej wydaje bo widziałem w 2 sklepach internetowych (chyba, że to jakoś forma przedsprzedaży) cena oscylowała za 40 cali 6500zł.

profile.country.pl_PL.title
jezrdna
Początkujący

a co z X4500 , niektórzy twierdzą ,że to model flagowy Sony i Z4500 nie ma szans.

oldguest
Początkujący

jezrdna - No tak X jest od zawsze najwyższym modelem ale jeszcze dochodzi takie coś jak stosunek ceny do jakości i tutaj seria W4000 czy W4500 jest bezkonkurencyjna od 2-3 "generacji" co ma odbicie w ilości sprzedanych egzemplarzy tego modelu.

Razak - może ktoś jeszcze W4710 ma to możliwe. W5500 to raczej wystawione są aby składać zamówienia a wyślą po dostawie (praktyka dość często spotykana w sklepach internetowych taki pre order)

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Niedawno widziałem promocje w sklepie internetowym.. Nie pamiętam dokładnie nazwy, coś z euro rtv... Jak przez przypadek znajdę, to podrzucę link. Jeżeli nie ma W4500, poszukaj odmian W47xx.
Zgadzam się z CS Bielsko, W4500 prezentuje najlepszy stosunek ceny do jakości. Uważam też model Z4500 i X4500 za lepsze od serii W. Tylko przy tym są dużo droższe. Można spojrzeć na parametry:

http://www.sony.pl/comparison/kdl40w450 ... 40z4500aep

Według mnie optymalnym modelem jest Z4500. Nie myślę o cenie, ale o parametrach. Ma wszystko, czego można w tym momencie oczekiwać po LCD. No, może za wyjątkiem BE3, ale to już w najnowszych modelach.

Razak-----
Początkujący

jezrdna napisał(a):

niektórzy twierdzą ,że to model flagowy Sony i Z4500 nie ma szans.



Bez przesady, nie ma aż takiej wielkiej różnicy między modelami które wymieniłeś, z tego co sam zauważyłem X ma znacznie większe możliwości jeśli chodzi o regulacje i ustawianie pod siebie. Według mnie wybór dla osób najbardziej czułych pod względem jakości obrazu. Podsumowując z tych dwóch telewizorów co wymieniłeś na wstępie, na stan aktualnej wiedzy lepszym wyborem byłaby Ztka, ewentualnie trzecia opcja wymieniona- większe w4500, oczywiście nieodzowna jest wizyta w sklepie dla porównania ;)

profile.country.pl_PL.title
Ernet-----
Poszukiwacz

Zgadzam się z przedmówcami co do W4500. Sam posiadam ten model od kilku miesięcy. Uważam ,że jest to najbardziej udany TV od kilku lat ( oprócz serii X i modelu D3000 ! ).
Przed zakupem sugeruję wziąć pod uwagę mój podpis ( sam kupiłem najpier 40", który po (już) kilku miesiącach okazał się za mały. I w przypadku W4500 już nawet nie chodzi o stosunek jakości do ceny. Nie. Ten model tak świetnie gra,że gdybym miał teraz kupować kolejny Tv, i nawet gdyby był droższy, to właśnie ten model ( na podstawie moich z nim doświadczeń ) bym wybrał ponownie. Tak przy okazji... moich kilka uwag o nowej serii
W5500 tu:
viewtopic.php?f=2&t=1563" target="_blank