anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

W W5500 foto w HD?

profile.country.pl_PL.title
grego38
Początkujący

W W5500 foto w HD?

We wczesniejszym modelu KDL 46W4500 był moduł "Photo TV HD", umożliwiający przegląd zdjęć cyfrowych z jakością HD. W nowszym W5500 nie ma tego modułu, ale jest moduł "Automatyczny tryb zdjęć (DLNA / USB / HDMI™)" . Czy on też umożliwia przegląd zdjęć cyfrowych z jakością HD?

20 ODPOW. 20
profile.country.pl_PL.title
grego38
Początkujący

Razak napisał(a):

dzięki Photo TV, telewizor nie ma problemów z plikami RAW



Sprawdziłem model KDL40Z4500 czyta RAW-y i 40W5500 także. Po krótkim teście można stwierdzić że kolory na Z4500 odpowiadają bardziej naturalnym, na W5500 zdjęcie jest wyświetlane w jak by DRO ustawić na maksymalny level (więcej szczegółów w ciemnych miejscach).

Krótki test wykazał także ze model 40Z4500 nie widzi JPEG-ów z A900 (czyli tych 24MPix pewnie za duża rozdzielczość) za to cRAW-y widzi te co jeden zajmuje 37MB.... Model W5500 widzi i RAW-y i jpeg-i

Konkluzja nasuwa się prosta. Photo TV HD odpowiada za odpowiadania paletę do wyświetlania zdjęć i tylko z tym należy to wiązać. Brak Photo TV HD w modelu W5500 powoduje małe przekłamania w kolorach między tym co jest wyświetlane a np. wydrukiem zdjęcia w skalibrowanym odpowiednio fotolabie. Przy czym na zdjęciu widać więcej szczegółów w ciemnych miejscach więc można powiedzieć takie DRO w telewizorze.

Najlepsze rozwiązanie ma tutaj X4500 ponieważ tam można jeszcze wybrać paletę między Adobe RGB a sRGB....


1. Co to jest "DRO ustawić ..."?
2. Co to (jpegi) z "A-900"?
3. W W5500 więcej szczegółów zdjęć widać na TV czy na wydruku zdjęcia?
4. Które z nich jest bardziej naturalne? Jakie są różnice? Czy dadzą się zlikwidowac nieskomplikowaną obróbką zdjęć?

oldguest
Początkujący

grego38 napisał(a):


1. Co to jest "DRO ustawić ..."?



W skrócie technologia w aparatach i kamerach która wydobywa więcej szczegółów z jasnych i ciemnych miejsc kadru.

grego38 napisał(a):


2. Co to (jpegi) z "A-900"?



Są to pliki ze zdjęciami wykonywanymi przez profesjonalną lustrzankę Sonego o rozdzielczości 24MPixele.

grego38 napisał(a):


3. W W5500 więcej szczegółów zdjęć widać na TV czy na wydruku zdjęcia?



Chodzi o rzeczy "wyciągnięte" z ciemnych fragmentów zdjęcia.

grego38 napisał(a):

4. Które z nich jest bardziej naturalne? Jakie są różnice? Czy dadzą się zlikwidowac nieskomplikowaną obróbką zdjęć?



Bardziej naturalnie wyświetlają telewizory z Photo TV HD. Różnice są takie jak opisałem. Obrabiać nie ma co i po co ponieważ to jest tylko prezentacja zdjęcia. Problem by był wtedy jeśli telewizor służy nam za wyświetlacz to obrabiania zdjęcia wtedy jest problem ponieważ coś ustawiamy żeby było ok na wydruku będzie co innego. A przy samej prezentacji te różnice się są jakieś duże można powiedzieć też że W5500 wyświetla zdjęcia w sposób bardziej efektowny (podbity kontrast). Ale jeśli np. ztonowałem zdjęcie tak jak chciałem to na W5500 już wyglądało inaczej. Ale tak jak wcześniej pisałem różnice pewnie nie do uchwycenia dla zwykłego użytkownika telewizora czy przy prezentacji zdjęć znajomym.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Dokładnie DRO tj:

Bardzo ciekawym rozwiązaniem stosowanym we wszystkich lustrzankach Sony Alpha, jest Dynamic Range Optimizer (DRO). Pierwszą lustrzanka, która oferowała tego typu udogodnienie, była Sony Alpha 100. W praktyce system ten może być bardzo pomocny, a jego działanie sprowadza się do zbilansowania poziomu cieni i świateł. Dzięki temu możemy uzyskać większa rozpiętość tonalną i a obraz będzie posiadał więcej szczegółów w cieniach.



tu masz link za zdjęciami, porównaniem itd.:

http://www.swiatobrazu.pl/sony_alpha_a9 ... upl.html,6

4. Które z nich jest bardziej naturalne? Jakie są różnice? Czy dadzą się zlikwidowac nieskomplikowaną obróbką zdjęć?



Jak już wcześniej wspomniał CS Bielsko, zdecydowanie ten z funkcją Photo HD wygląda naturalniej. Jeśli zależy Ci na oddaniu rzeczywistej jakości zdjęcia, to co widzisz, będzie na wydruku (mniej więcej, zależy też od drukarki), to Z4500.
Nie rozumiem ostatniego pytania...

scarface-----
Początkujący

Mam pytanie, czy w W5500 nadal istnieją wszystkie możliwości związane z obróbką zdjęć (choćby 3 tryby wyświetlania), możliwości przycięcia, pokazywania info o zdjęciach (iso itp)?

Bo jeśli istnieją to raczej podejrzewam, że w nowych odbiornikach jest ta sama technologia (a przynajmniej zbliżona). Ja nie mam możliwości porównać bezpośrednio obrazu zdjęć z dwóch tv obok siebie (choć może za jakiś czas będę mógł, jak kolega zdecyduje się wydać ponad 4000 zł do czego go namawiam :smileytwisted: ), więc zdaje się tu i innym polecam również na opinie kolegi z Centrum Sony w Bielsku. Być może jakiś użytkownik W5500 pokusi się o recenzje.

W4500 bardzo ładnie wyświetla zdjęcia, choć dla mnie ideałem są obrazy montowane fabrycznie, relwelacja.

Daniell-----
Początkujący

Tak podsumowujac, to na w5500 zdjecia nie wyglądaja źle? Ja to nie jestem wielbicielem fotografii. Czasami cos pstryknę, no sporadycznie. Mam A350 z kitowymi szkielkami, to dro niezly bajer, sporo mozna wyciagnac z cieni. Czyli tak, jak mam zdjecie zrobione bez dro, w miejscach gdzie sa cienie w5500 potrafi mi rozjasnic obraz bez szumów?

scarface-----
Początkujący

Daniell, moim zdaniem najlepsza opcja to sprawdzić w sklepie jak wyświetla zdjęcia (najlepiej zabrać pendrive). Z tego co zauważyłem w w4500 (czyli z funkcją photo hd) to:
- zdjęcia wyglądają bardzo ładnie (choć generalnie moje zdjęcia są słabe)
- istnieją trzy ustawienia ich wyświetlania (jakby retuszu czy raczej filtrowania)

Jestem na 99 proc. przekonany że tak samo jest na W5500. Jeśli chcesz bezstratny retusz to najlepiej zdjecia w RAW i przerabiać na jakimś programie. (ale o tym pewnie wiesz bo masz lustrzankę).

Dla mnie wyświetlanie zdjęć to standard i większość tv jakie widziałem robi to bardzo ładnie (w tym moja w4500). Po prostu statyczny 1920 x 1080 na 40 calowym tv wygląda świetnie, szczególnie jak producent uwzględni przy tworzenia odbiornika taką potrzebę klientów

Daniell-----
Początkujący

Mam lustrzanke, ale nie wciagnela mnie. Zdjecia beda puszczane, ale to nie jest priorytet. Musza wygladac ladnie, naprawic moje braki w foto... Ta, widzialem jakies programy, raz zaczalem sie bawic, to zepsulem fajne zdjecie. Zapisalem przez przypadek.. Nie zapisuje w raw, jedynie jpeg.
Sory, ale do sklepu nie pójde porownywac zdjec. Z dwóch powodów. Jest roznica miedzy sklepem a domem, moga miec dziwne ustawienia, nie ufam im. Nie mowie o malych, tylko o marketach. No jak bym podlaczyl mohe wypociny (zdjecia) pod tv w sklepie, to ludzie by sie zalamali....

Zostaje pytanie o dro, nie bede cytowal, jest w mojej wypowiedzi powyzej.

oldguest
Początkujący

Daniell napisał(a):

ale do sklepu nie pójde porownywac zdjec.



To udaj się do Centrum Sony takie porównania są na porządku dziennym.

Co do DRO to przypomina taki efekt. Jest trochę więcej szczegółów w ciemnych miejscach po prostu. Ciężko opisywać to co się widzi bo ktoś to może inaczej zrozumieć.

3022-----
Początkujący

Jestem amatorem foto. Traktuje to raczej hobbistycznie niż zawodowo.Raz na jakiś czas, (jak mam wolną chwilę) wyjdę na parę godzin z aparatem w ręku, szkiełkami w torbie. Powiem Wam, że to jest coś wspaniałego, złapać chwile w aparacie. Jeszcze jak jest wiosna... Nie ma porównania do kamer. Zgodzę sie,że początki są ciężkie, w łatwy sposób mogą zniechęcić do kontynuacji.. Nie będę mieszał w tym temacie, jak chcecie poczytać o fotografii, wejdźcie do działu DSLR ( viewforum.php?f=14 )

Z powodu zacięcia do zdjęć, mam Z4500 z Photo HD. Zdjęcia wyglądają fajnie, a telewizorek jest na ścianie :D . Jak masz jakieś pytania, to zadawaj. Jak będę mógł to odpowiem.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Każdy ma swoje preferencje, dlatego jest tyle różnych modeli i firm oferujących różne technologie. Szkoda, że nie ma uniwersalnego LCD, który ma wszystko czego chcesz..

Wracając do tematu, na W4500 zdjęcia też wyglądają bardzo fajnie. Przejścia kolorów są płynne, przy włączonym zdjęciu LCD wygląda jak obraz...