anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Czy materiał z Mini Dysku można zapisać jakoś na dysku komputera?

profile.country.PL.title
Sonest
Poszukiwacz

Czy materiał z Mini Dysku można zapisać jakoś na dysku komputera?

Jw. Usiłuję to zrobić programem SonicStage ale otrzymuje informację że przenieść muzyki z MD do My Library nie mogę. (W drugą stronę - owszem)

18 ODPOW. 18
profile.country.PL.title
Sony_Poland_Team
Community Team

Czy szukałes już odpowiedzi w poprzednich wątkach na naszym forum?

profile.country.PL.title
Sonest
Poszukiwacz

Tak, szukałem ale o MD tu raczej cicho

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

@Sonest zgłosiłęm Twoje zapytanie do supportu Sony - oto ich odpwiedź:

Czy klient ma jakiś błąd podczas próby przeniesienia danych z urządzenia do komputera? Jeśli tak to czy można poprosić o screen? Proszę o zastosowanie się do poniższej instrukcji (strona 86) oraz informację co nie działa tak, jak jest to opisane:

https://www.sony.pl/electronics/support/res/manuals/3265/32659764M.pdf

 Dodatkowo, klient w poprzednim wątku wspomniał o korzystaniu z systemu Windows 7, z którym program SonicStage może nie być w 100% zgodny (oficjalnie wsparcie jest do Windows Vista).

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
Sonest
Poszukiwacz

Znalazłem także sterowniki pod Windows 7 i działa choć jest problem z tym kopiowaniem

Instakcję czytałem. Otwieram Sonic i posiadam tak dwa okna (My library i net MD) Utwór z MD chcę za pomocą strzałki w stronę library przenieść i dostaje informację: 

 

Unable to transfer the following tracks to My Library because they are recorded
by Net MD or another computer.

- Untitled

profile.country.PL.title
Sonest
Poszukiwacz
profile.country.PL.title
Sonest
Poszukiwacz
profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Napisz czy jest możliwość wrócenia pliku, który chwilę wcześniej został przetransferowany do urządzenia (z tego samego komputera)?

W uwagach jest informacja - "Utworów przeniesionych do urządzenia MD Walkman z innego komputera nie można przenieść do biblioteki My Library na własnym komputerze". Komunikat wskazuje na to, że plik został dodany do urządzenia z innego komputera, lub został nagrany przez MiniDisc.

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
Sonest
Poszukiwacz

Informację zauważyłem ale mówi ona:  "Utworów przeniesionych do urządzenia MD Walkman z innego komputera nie można przenieść do biblioteki My Library na własnym komputerze". - I to rozumiem ochrona praw np: gdy przenoszę piosenkę z komputera na minidisc (I tu od razu odpowiedź na pierwsze pytanie - z komputera skopiować na MD mogę ale wrócić nie) a potem chciałbym na inny komputer. Nie mogę - trudno - ale ok - rozumiem.

 

Komunikat dodaje jednak, że plik mogł zostać nagrany przez MiniDisc. I tu czegoś nie rozumiem. Bo jeśli byłby to oryginalny minidisc to kłania się znów ochrona praw autorskich ale jeśli sam nagrywam swoje rzeczy np: skomponowaną przez siebie muzykę to robię to po to by prawie bezstartnie przenosić ją właśnie dzięki minidyskowi (Po to go mam ja i pewnie setki tysięcy osób) na komputer. 

 

Urządzenie staje się więc jedynie odtwarzaczem, bo za każdym razem gdy cokolwiek z niego chciałbym skopiować (Moje czy obce, z komputera czy też skądinąd) nie wolno mi tego. Po co więc opcja nagrywania? Chyba że zastosuje wyjście analogowe, tylko po co mi wtedy (I dosłownie wtedy) aż taki sprzęt? (Oczywiście pomijając dzisiejsze czasy mp3-jek itp) Po co Sony swego czasu oparło swoją kampanię na chwaleniu się możliwością nagrywania i kasowania jednego dysku po 1mln razy? 

profile.country.PL.title
Sonest
Poszukiwacz

I ostatnie moje pytanie: w/w informacja brzmi a także program SonicStage jest tak pomyślany jakby inne opcje przenoszenie muzyki z MD były jednak możliwe - tylko jakie bo za Chiny nie mogę wywnioskować jak coś znajdującego się na MD można jednak przenieść - skąd tam to cos ma się wziąc jeśli nie nagramy tego sami i nie skopiujemy z komputera?