anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Czy materiał z Mini Dysku można zapisać jakoś na dysku komputera?

profile.country.PL.title
Sonest
Poszukiwacz

Czy materiał z Mini Dysku można zapisać jakoś na dysku komputera?

Jw. Usiłuję to zrobić programem SonicStage ale otrzymuje informację że przenieść muzyki z MD do My Library nie mogę. (W drugą stronę - owszem)

18 ODPOW. 18
profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Przekazałem Twoje uwagi do supportu Sony - oto odpowiedź:

Sytuacja faktycznie związana jest z ochroną praw autorskich, przez co nie ma możliwości za pomocą tego urządzenia przenosić plików pomiędzy komputerami (pliki mogą być eksportowane tylko na komputer, z którego zostały zaimportowane). Niestety nie mamy dokładnych informacji dlaczego urządzenie nie ma również możliwości eksportować własnych nagrań, jednak w taki sposób zostało zaprojektowane. Aktualnie dla tego urządzenia wsparcie zostało zakończone (premiera ponad 10 lat temu, w 2004 roku) i niestety nie jest dostępne więcej informacji, niż te z instrukcji obsługi.

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
Sonest
Poszukiwacz

A propos jeszcze: Napisz czy jest możliwość wrócenia pliku, który chwilę wcześniej został przetransferowany do urządzenia (z tego samego komputera)?

 

Wgrany z komputera plik przez bibliotekę i przetransferowany do MD, może być skopiowany ponownie do biblioteki ale tylko wtedy gdy tam istnieje jego kopia. Gdy tam jej nie ma, dostaję informację że niemożliwa jest kopia bo pliki w bibliotece nie istnieją.

profile.country.PL.title
Julexn
Poszukiwacz

Możliwe że przez SPDIF, zależy w sumie jaki format danych...bo ewoluował ten standard przez lata... 

Na twoim miejscu dałbym se spokój z przestarzałym nośnikiem i wybrał coś współczesnego z dostępnych rozwiązań w procesie edycji audio...

profile.country.PL.title
Sonest
Poszukiwacz

Ja to rozumiem ale to co mam na nośnikach md chciałbym jeszcze uratować i prznieść do komputera

profile.country.PL.title
Julexn
Poszukiwacz

Bardzo prosto to zrobisz ale będziesz asystował każdej zdobywanej minucie tych nagrań, bo standardowo dałoby się, ale masz na nośniku ustawiony tzw bit oryginalności prawdopodobnie... co z genezy jest zabezpieczeniem antypirackim. Mogę tobie pomóc takie kopiowanie "uszykować".

profile.country.PL.title
Sonest
Poszukiwacz

Czyli jest jakiś sposób ??? Podpowiesz?

profile.country.PL.title
Julexn
Poszukiwacz

Jedyne wyjście, to zgrać to w realtime D/A---A/D czyli odpalić zawartość MD jak do odsłuchu, LINE-IN karty dźwiękowej pod PHONES czy LINE OUT MiniDiska, odpalić jakikolwiek edytor audio typu Audacity, FruityLoops/Edison(Trial) lub Audition CC i tuż przed przystąpieniem do samplingu sprawdzić miejsce na dysku, wyregulować poziom sygnału. Pracochłonne, ale żaden bit nie zabroni Ci dostępu do Twoich nagrań :wink:

screenshot.7.jpg

 

 

profile.country.PL.title
Sonest
Poszukiwacz

To co proponujesz to całkiem naturalna sprawa tyle ze jakość nie jest juz cyfrowa a analogowa

profile.country.PL.title
Julexn
Poszukiwacz

W miarę krótkie i dobrze ekranowane kable lub nawet SPDIF jeśli to możliwe bym skompletował przed przystąpieniem do odzysku... Zastanów się czy chodzi o jakość nagrań amatorskich, czy (wybacz żart) o złote kalesony nagrywane high-endowym mikrofonem zasilanym phantomem przy zaadoptowanej przestrzeni...

Jakość którą większość tu uznałaby za niewystarczającą, to 96kbps-128kbps (MP3 radio stream np.)

I jeszcze jedno... A/D przed PCtem na wejściu ja osobiście preferowałbym 24-bit 96000Hz, bo to chyba nie multichannel co?

Nie byłoby tych odpowiedzi tu gdybyś się wziął za to - a tak to tracisz czas i nie dowiesz się czy jakość zesamplowaną byś przyjął czy nie.