anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony srs xb30, obniża poziom głośności.

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
Yszty92
Użytkownik

Sony srs xb30, obniża poziom głośności.

Witam,

 

Chciałem zakupic dwa głosniki sony srs xb30 jako zestaw iprezowy. Mam dwa pytanka

1. Czy mozna wyłączyć funkcje która obniża poziom głośności do połowy gdy bateria ma 50%

2. Gdy zazstosuje funkcje party chain na dwóch głosnikach xb30 to będą one klonowały sygnał audio czy działały jak stereo czyli jeden głosnik jako kanał lewy a drugi jaki kanał prawy?

3. Ile bateria trzyma na maksymalnej głośności?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Cześć, gdzie spotkałeś się z informacją, że głośnik obniża poziom głośności? Prywatnie używam SRS-XB3 i nie zauważyłem takiego zjawiska.

Natomiast funkcja party chain służy do łączenia wielu głośników (max do 10) i odtwarzają one wtedy to samo. Jednak w przypaku dwóch głośników możesz połączyć je w parę, wtedy możesz je ustawić w tryb stereo.

Według instrukcji bateria przy maksymalnej głośności odtwarzania wytrzyma na ok. 4h. Te głośniki grają na prawdę głośno, więc wątpię żebyś potrzebował używać maksymalnej głośności podczas imprezy. Nie raz używaliśmy dwóch modeli srs-xb3 podczas imprez i sprawdziły się bardzo dobrze, było głośno i bez problemu wytrzymały na bateri całą imprezę. Tak samo powinno być z SRS-XB30.

 

Polecam recenzję @djrychu dotycząca SRS-XB30.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

6 ODPOW. 6
profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Cześć, gdzie spotkałeś się z informacją, że głośnik obniża poziom głośności? Prywatnie używam SRS-XB3 i nie zauważyłem takiego zjawiska.

Natomiast funkcja party chain służy do łączenia wielu głośników (max do 10) i odtwarzają one wtedy to samo. Jednak w przypaku dwóch głośników możesz połączyć je w parę, wtedy możesz je ustawić w tryb stereo.

Według instrukcji bateria przy maksymalnej głośności odtwarzania wytrzyma na ok. 4h. Te głośniki grają na prawdę głośno, więc wątpię żebyś potrzebował używać maksymalnej głośności podczas imprezy. Nie raz używaliśmy dwóch modeli srs-xb3 podczas imprez i sprawdziły się bardzo dobrze, było głośno i bez problemu wytrzymały na bateri całą imprezę. Tak samo powinno być z SRS-XB30.

 

Polecam recenzję @djrychu dotycząca SRS-XB30.

profile.country.PL.title
Yszty92
Użytkownik

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Mimo, że miałem styczność z tym głośnikiem - nie zauważyłem spadku głośności o którym piszesz ze wzlędu na to, że takiego testu nie przeprowadzałem. Jeśli w przyszłości będę miał z nim styczność dam znać.

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Jeden z filmów mówi o komunikatach proszących o podłączenie zasilania przy 20% (jednak nic o obniżeniu poziomu głośności). Natomiast, w drugim autor mówi o tym, że obniżenie poziomu głośności nastapiło po 3,5 h, co jest bliskie granicy 4 h, przy maksymalnej głośności, o jakiej można przeczytać w instrukcji. Możliwe, że można to wyłączyć, jednak nie mam możliwości aby to sprawdzić. W modelu XB3 nie zauważyłem takiego zachowania.

profile.country.PL.title
PaWo85
Nowicjusz

Witam,

 

jestem posiadaczem głośnika srs xb31 u mnie pojawia się zjawisko obniżania głośności po gdy bateria osiągnie 50%. Czy jest możliwość wyłączenia tej funkcji? Proszę o pomoc bo potrafi to zepsuć dobra imprezę. 

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

@PaWo85 skierowałem Twój problem do supportu - oto odpowiedź:

Zgodnie ze specyfikacją produktu, zjawisko sciszenia głośności występuje przy poziomie baterii wynoszącym ok. 20%. Z uwagi na bezpieczeństwo działania głośnika, niestety nie istnieje możliwość wyłączenia tej funkcji. 

Na początek zaleciłbym naładowanie baterii do pełna oraz sprawdzenie, czy wówczas przy poziomie baterii wynoszącym 50%, zjawisko to będzie nadal występowało. Jeżeli tak, rekomendowałbym wykonanie resetu urządzenia, korzystajac w tym celu z przycisku znajdującego się pod klapą zamieszczoną na tylnej ścianie. 

Jeżeli powyższe rozwiązania nie przyniosą zamierzonych rezultatów, rekomendowałbym wówczas zlecenie weryfikacji serwisowej głośnika. W celu rejestracji usługi serwisowej, należy skorzystać z formularza, który jest dostępny na stronie:

https://bit.ly/2BUdUOc

Pozdrawiam