anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

65xh9096 losowo sam się włącza

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
S3phi40T
Poszukiwacz

65xh9096 losowo sam się włącza

Witajcie dobrzy ludzie!!

 

Mam problem z TV Sony 65xh9096.

Sam się włącza w losowych odstępach czasu nie pokazując przy tym obrazu. Słychać charakterystyczne ciche "stuknięcie", po czym po kilku minutach się wyłącza co zwiastuje drugie ciche "stuknięcie". 

Czytam że ogólnie samoistne włączanie się TV z Androidem to znany problem. 

Nie byłoby to bardzo uciążliwe gdyby sam TV się włączał ale on włącza również amplituner który włącza się i wyłącza głośnym "stuknięciem" co w nocy nas budzi a w dzień drażni.  

 

Problem wydawało mi się że rozwiązałem wcześniej odpinając odbiornik USB od klawiatury bezprzewodowej lecz po ostatniej aktualizacji problem wrócił ze zdwojoną siłą.

 

Czytając przeróżne posty z przestrzeni lat na tym forum próbowałem różnych rozwiązań które jednym działały a innym nie:

- odpiąłem wszystkie urządzenia USB łącznie z pendrive USB który robił za magazyn aplikacji  (na starszym firmware odpięcie klawiatury rozwiązało "problem").

- reset fabryczny (robiłem kilkanaście razy)

- wyłączyłem całkiem internet i Bluetooth

- upewniłem się że wszystkie usługi typu WiFi-Direct są wyłączone

- odpiąłem kabel HDMI

- wyłączyłem automatyczne aktualizacje systemu i aplikacji z Google Play

- wyłączyłem raportowanie błędów i inne przekazywanie informacji do Sony

- wyciągnąłem baterie ze wszystkich pilotów w pokoju

 

W skrócie TV wygląda na w pełni "offline" a jedynym kablem jest kabel zasilania. ...i dalej pstryka. Co kilka, kilka naście minut w dzień i kilka razy w nocy. Trochę głupieję i nie wiem co dalej z tym robić. 

 

Zanim oddam TV rzeźnikom z serwisu co uważam za ostateczność (przepraszam ale mam złe wspomnienia z serwisem Sony), chcę się upewnić że zrobiłem wszystko co możliwe.    

 

 

P.S.

W trakcie pisania tego postu telewizor zdążył się włączyć z 6 razy. 

92 ODPOW. 92
profile.country.PL.title
Kamil89
Użytkownik

Dokładnie ja tak zamierzam zrobić amplituner pod arc a pod HDMI 4 podłączyć Xboxa series x. Dlatego że amplituner wydaje mi się że też musi chyba mieć wejście HDMI 2.1 by działały 120 klatek więc w przypadku Xboxa chyba lepiej ampli ominąć a łączyć bezpośrednio z tv pod czwarte wejscie

profile.country.PL.title
S3phi40T
Poszukiwacz

Mi się wydawało że passthrough jest niezależne od portu i z TV kupiłem Ampli który i tak nie obsługuje 120 fps

...ale te co obsługują okazuje się że przez źle zaprogramowany chip i tak nie działają więc jakoś nie pluję sobie  w brodę za bardzo :slight_smile:

Póki co w tym przedziale cenowym i tak mamy TV który bardzo dobrze rokuje do współpracy z PS5 i XSX.

profile.country.PL.title
Kamil89
Użytkownik

Dziś już na grubo bo przed restartem tv pojawił się taki obraz....

IMG_20201026_162523.jpg

Presto_PL
Poszukiwacz

No rzeczywiście coś na grubo.

Jeżeli chodzi o restarty z charakterystycznym stuknięciem mam to samo. Zaobserwowałem jeszcze coś takiego, że kiedy wchodziłem w menu ustawień obrazu to nie pojawiały się suwaki z regulacją poszczególnych parametrów jak podświetlenie, jasność, kontrast itp., a system wracał do poprzedniego podmenu. Po restarcie tv okazało się, że wszystko działa. Zmienił się trochę układ w opcjach i ustawienia dla trybu netflix. Domyślam się, że była to wspomniana wcześniej aktualizacja, która skutkuje nieoczekiwanymi restartami. Chciałem to reklamować, ale widzę że problem mam nie tylko ja. Póki co czekam do wyczekiwanej listopadowej aktualizacji interfejsu do HDMI 2.1.

Ps

Wspomniane rzeczy działy się w przeciągu ostatniego tygodnia.

profile.country.PL.title
Kamil89
Użytkownik

Mi mówią  że w takim razie przy restartach wymagana jest naprawa techniczna, nic o aktualizacji listopadowej nie mowili mi podczas rozmowy telefonicznej .. jeśli rzeczywiście ma takowa być to może poczekam z zamawianiem naprawy?  To pewna informacja odnośnie kolejne aktu?

bo przeciez dopiero co była ta aktualizacja wprowadzająca HDMI 2.1, earc, Apple tv itd

Presto_PL
Poszukiwacz

W takim razie mogę się mylić ponieważ z tego co się dowiedziałem od doradcy technicznego aktualizacja miała się pojawić w okolicach premiery ps5, która przypada na 19go listopada. Tak więc noszę się z zamiarem zareklamowania  "na spokojnie" telewizora po nowym roku jeżeli problem się będzie powtarzać. 

Mam takie pytanie czy po wykonaniu aktualizacji pojawia się jakiś raport w postaci listy ostatnio aktualizowanych rzeczy w tv? Dodam, że to mój pierwszy tv z androidem wiec nie zbyt zorientowany jestem. Gdyby nie Dolby Vision wybór padłby znów na samsunga konkretnie  QLED QE65Q80T bo z tizenem takich problemów nigdy nie doświadczyłem.

 

profile.country.PL.title
Kamil89
Użytkownik

Poprostu aktualizuje ci tv i wyskakuje później informacja że przebiegło to pomyślnie. Jak masz earc i aplikacje Apple tv to masz aktualna i taka sytuację jak ja. Tylko reklamacje zgłaszac i napisać co ci odpowiedzieli 

profile.country.PL.title
garlos
Poszukiwacz

Pomaga ustawienie Prosta kontrola IP w ustawieniach sieci domowej, od 2 dni nie miałem restartów

profile.country.PL.title
Kamil89
Użytkownik

Nic to nie dało , tv nadal sam się restartuje samoczynnie i często przy wyłączonym sprzęcie sam załącza się amplituner 

profile.country.PL.title
S3phi40T
Poszukiwacz

...no i po tygodniu świętego spokoju TV zaczął robić to samo.

Mam nadzieję że ogarną to jakąś aktualizacją.