anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Czy warto kupić telewizor OLED?

profile.country.PL.title
gienek_pa
Użytkownik

Czy warto kupić telewizor OLED?

Jeden z moich telewizorów Sony jest już dość leciwy. Ma już za sobą około 12 lat bezawaryjnej pracy. Choć obraz jest tak samo dobry jak w dniu zakupu, to jednak z powodu dość znacznego wieku telewizora, zastanawiam się nad wymianą telewizora na nowy. Dużo słyszałem o idealnym obrazie jaki oferuje technologia OLED i planowałem wymianę swojego starego LCDeka na jakiś smart TV z matrycą OLED. Planowałem kupno telewizora OLED do czasu aż przeczytałem ten post a konkretnie tłumaczenie powodu dla którego powstał opisywany tam problem przez @

Community Team
.  Zaniepokoiło mnie takie tłumaczenie:
 
"Pojawianie się efektu, o którym Pani pisze związane jest z użytkowaniem TV niezgodnie z instrukcją obsługi
poprzez długotrwałe wyświetlanie elementów statycznych jakimi są paski programów informacyjnych"
Czyli mam rozumieć, że  jeśli  kupię telewizor OLED Sony i będę oglądał na nim przez 6 godzin dziennie (bo tak lubię),
program informacyjny  gdzie są wyświetlane paski informacyjne, to mam spodziewać się, że po roku będę musiał
wymienić na własny koszt matrycę w telewizorze, ponieważ jest to niezgodne z przeznaczeniem użytkowanie odbiornika TV?
Dziwne, bo na moim starym Sony oglądam jakie chcę  programy i nic mu się nie dzieje?
Czy obecnie technologia OLED jest naprawdę aż tak mało trwała?
45 ODPOW. 45
profile.country.PL.title
wieczorek46
Poszukiwacz

Proszę nie kupować bo ja też mam tą usterkę chociaż stosowałem się do instrukcji i TV powinien też sam wykonywać automatycznie funkcje by tej wadzie zapobiec. Ale to ściema bo mój w okresie 2 lat 4 razy jak podał technik z serwisu wykonywał tą funkcję automatycznie. Ale czy to robił to on sam tylko wie. Jeśli robił to znaczy że to ściema dla klienta by uwierzył że robił. Sprzedawca nie chce wymienić TV. OSTRZEGAM PRZED KUPNEM SONY OLED. Zostało mnie tylko wystąpić o wadę fabryczną ukrytą  ale sprzedawca  opiera się na decyzji producenta który w instrukcji napisał że to zjawisko może wystąpić i  ta usterka nie jest usterką telewizora. Klient czyli ja nic nie wiedziałem o takiej możliwości wystąpienia takiej usterki przed kupnem telewizora i nie informowano mnie o tym przed kupnem .A dowiedziałem się o tej usterce po kupnie i przywiezieniu TV do domu jak dostałem wtedy instrukcję w której producent napisał o możliwości wystąpienia tego zjawiska Ale było po tzw. "ptokach"  bo już nie chcieli przyjąć zwrotu TV bo kupiony był s stacjonarnym sklepie a jak by był kupiony w internecie lub w sklepie wysyłkowym to mógłbym oddać nawet przez 14 dni a w stacjonarnym ie mogę. 

profile.country.PL.title
wieczorek46
Poszukiwacz

To mało poczekaj a wystąpi około2 lat po kupnie i to nie są sporadyczne wypadki a serwis nie chce naprawiać i tak jak ja np. strata prawie 8000,00zł.

profile.country.PL.title
wieczorek46
Poszukiwacz

Oj mylisz się .

profile.country.PL.title
wieczorek46
Poszukiwacz

 Led to matryca ciekłokrystaliczna a oled to napięcie powoduje świecenie.

profile.country.PL.title
Walery99
Poszukiwacz

Jak się czyta te głupoty to aż płakać się chce. Nie kupujcie Oleda, kupcie sobie radio i słuchajcie tych informacyjnych kanałów nawet po 12 godzin dziennie.😂😂😂  Nie po to kupuję się oleda oby doznawać olśnień wizualnych oglądając tvn24, TVP info czy Polsat News 🙈🙈🙈 Masakra. Mam oleda Sony A8H, który przepracował 2000 godzin i nie zamieniłbym go na żadnego LCD. Oglądam wiadomości, ale to góra 2h dziennie ze względu na innych domowników. 😜

profile.country.PL.title
kurtion
Użytkownik

Warto kupić telewizor OLED, miałem 3 Oledy LG i mam teraz OLED SONY.
Obraz jest najlepszy co nie znaczy, że OLED nie ma wad, bo ma. Powidoki rzeczywiście występują i wypalenia również na pewno się pojawią jeśli będzie oglądać się kanały informacyjne. System przesunięcia pikseli radzi sobie jeśli logo pasek jest małe. Przy kanałach informacyjnych pasek często zajmuje 1/4 ekranu i jeśli żółty lub czerwony kolor nieustannie jest na ekranie to jest to obraz statyczny i wypala ekran. Loga przezroczyste, gry, filmy tego zjawiska prawie nigdy nie robią. Telewizor LCD ma również wiele wad, przede wszystkim brak szczelności matrycy i często pojawiające się owady i zanieczyszczenia pod matrycą zwłaszcza przy większych ekranach, pojawiające się plamy na ekranach LCD to też częste zjawisko już nie mówiąc o bardzo często uszkadzającym się podświetleniu matrycy gdzie gaśnie cały ekran. Dodatkowo na ekranach LCD mamy clouding - wylewające się światło. Ostatnio testowałem w ciemnym pomieszczeniu wysoki model Samsunga QLED oczywiście to LCD i szału nie było. LCD to bardzo kiepska technologia, bo jak może być dobra jak coś z tyłu podświetla matrycę. Niestety OLED to dalej niedopracowana technologia, ale jakość na dzień dzisiejszy jest najlepsza. Najnowsza seria OLED SONY A90J z 2021 ma posiadać jaśniejszy ekran, radiator chłodzący ekran i ma analizować temperaturę ekranu chroniąc przed wypaleniami. Zobaczymy czy coś się poprawi czy to tylko chwyt marketingowy. Niestety nie stworzono jeszcze telewizora, który byłby pozbawiony wad, ja takiego jeszcze nie widziałem :slight_smile:

profile.country.PL.title
gienek_pa
Użytkownik

Na pewno może się tak zdarzyć, że telewizor LCD zepsuje się, lecz bez przesady. 32" LCD sony działa u mnie już z 10 lat a 65" działa już 4 lata i nie zauważyłem żadnych owadów ani plam w matrycy a oglądam wszystko. Czasami program informacyjny potrafi lecieć przez cały dzień.


@kurtion  napisał(a):

Telewizor LCD ma również wiele wad, przede wszystkim brak szczelności matrycy i często pojawiające się owady i zanieczyszczenia pod matrycą zwłaszcza przy większych ekranach, pojawiające się plamy na ekranach LCD to też częste zjawisko już nie mówiąc o bardzo często uszkadzającym się podświetleniu Na matrycy gdzie gaśnie cały ekran

profile.country.PL.title
Wicia75
Użytkownik

Pierdolety o wypalaniu OLED są takie same jak o chodzących robaczkach po matrycy LCD. Nie słuchaj ludzi, którzy coś tam wyczytali w necie i są wielkimi znawcami. OLED, jak i LCD mają swoje wady i zalety, skup się na tym, co tobie bardziej pasuje w obrazie i do czego TV będzie ci potrzebny. Tak wiem zaraz znajdzie się wielu, którzy napiszą, że telewizor jest do oglądania telewizji i zgodzę się z tym to po co im HDR DV itd. Kupcie MANTE czy inne pudełko za 1000 i oglądajcie. Osobiście przerobiłem oleda LG 65CX3LA, Samsung QLED QE65Q90 i w końcu SONY KD75XH9505. Mnie najbardziej pasował sony ze względu na biel i szczegóły w szarościach. Oled fakt ma najlepszą czerń i nieskończony kontrast, ale dla mnie to są czarne kleksy, które pozbawiają szczegółów w niektórych scenach. Natomiast biel to tragedia zawsze jest niebieskawa, jak byś nie ustawił czy skalibrował. O jasności i oglądaniu w jasnych pomieszczeniach już nie wspomnę. Zaznaczam to tylko moje odczucia i wybór TV należy do ciebie.

profile.country.PL.title
Stach-5.
Poszukiwacz

Jeżeli faktycznie przez cały czas w większości oglądasz program informacyjny to odradzam. Matryca się wypala. Od czerwca 2018 eksploatuję OLEDA SONY KD-65AF8 do jakości obrazu nie można mieć zarzutów jest rewelacyjny ale w czerwcu 2020 pojawiły się pierwsze ślady wypalenia pasków z programu informacyjnego. Telewizor był jeszcze na gwarancji wymienili na nowy z zastrzeżeniem że drugi raz nie zakwalifikują tej wady w ramach gwarancji . Teraz staram się ograniczać oglądanie programu informacyjnego przez dłuższy czas, nie jest to komfortowe. Kup dobrej jakości LCD i oglądaj do woli to co lubisz. Kupując OLEDA nie wiedziałem, że te matryce  mają takie ograniczenia. Drugi raz tego błędu nie popełnię. 

profile.country.PL.title
marcinor
Doradca

Wszystko warto , ale innej firmy.