anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Czy warto kupić telewizor OLED?

profile.country.PL.title
gienek_pa
Użytkownik

Czy warto kupić telewizor OLED?

Jeden z moich telewizorów Sony jest już dość leciwy. Ma już za sobą około 12 lat bezawaryjnej pracy. Choć obraz jest tak samo dobry jak w dniu zakupu, to jednak z powodu dość znacznego wieku telewizora, zastanawiam się nad wymianą telewizora na nowy. Dużo słyszałem o idealnym obrazie jaki oferuje technologia OLED i planowałem wymianę swojego starego LCDeka na jakiś smart TV z matrycą OLED. Planowałem kupno telewizora OLED do czasu aż przeczytałem ten post a konkretnie tłumaczenie powodu dla którego powstał opisywany tam problem przez @

Community Team
.  Zaniepokoiło mnie takie tłumaczenie:
 
"Pojawianie się efektu, o którym Pani pisze związane jest z użytkowaniem TV niezgodnie z instrukcją obsługi
poprzez długotrwałe wyświetlanie elementów statycznych jakimi są paski programów informacyjnych"
Czyli mam rozumieć, że  jeśli  kupię telewizor OLED Sony i będę oglądał na nim przez 6 godzin dziennie (bo tak lubię),
program informacyjny  gdzie są wyświetlane paski informacyjne, to mam spodziewać się, że po roku będę musiał
wymienić na własny koszt matrycę w telewizorze, ponieważ jest to niezgodne z przeznaczeniem użytkowanie odbiornika TV?
Dziwne, bo na moim starym Sony oglądam jakie chcę  programy i nic mu się nie dzieje?
Czy obecnie technologia OLED jest naprawdę aż tak mało trwała?
45 ODPOW. 45
profile.country.PL.title
Walery99
Poszukiwacz

I zdziwiłbyś się kolego , ba jednemu gościowi wypalił się pasek na Sony LCD. Poszukaj na forum hdtv to zobaczysz.😂😂😂

profile.country.PL.title
gienek_pa
Użytkownik

Odnośnie wypalania się paska na matrycy LED. Jak sam zauważyłeś taki pasek wypalił się jednemu gościowi. Z tego co tu czytam to OLED wypalił się znacznie większej liczbie osób.

profile.country.PL.title
Gregory58
Użytkownik

Z tego co usłyszałem od kilku pracowników w marketach sprzedających telewizory OLED , to niestety problem wypalania się matryc OLED dotyczy wszystkich producentów . Technologia ta jest wrażliwa na wyświetlane statyczne treści o podwyższonej jasności np. loga stacji TV, paski informacyjne, te które są wyświetlane podczas długotrwałego użytkowania tv. Sprzedawcy zalecają żeby do oglądania w większości programów TV zakupić jednak telewizor o matrycy LED. A do serwisów streamingowych jak Netflix HBO, itp. OLED będzie już dobrym rozwiązaniem . 

Zresztą podobne sugestie można spotkać na licznych forach dyskusyjnych o tematyce  HDTV.

profile.country.PL.title
w26rysiek
Użytkownik

Też mam tv sony 12 letni, 5 letni  i roczny XH9505, Uważam , że na każdym z nich jest obraz bardzo dobry, a na XH9505 doskonały, porównywalny z Oled, na który i tak bym się nie zdecydował- może to przesądy, A cena u mnie nie grała roli.

profile.country.PL.title
Walery99
Poszukiwacz

Mam Sony 8H ponad rok. Codziennie oglądany jest TVN24 i inne informacyjne przez Ok 3 godziny dziennie i nic. A teraz ciekawostka następny na hdtv facet pokazał XH9505 z wypalonym paskiem TVN24. Wszystko jest tam udokumentowane włącznie ze zdjęciami. I co ? 😂😂😂

profile.country.PL.title
w26rysiek
Użytkownik

 

Nie wiem o czym mówisz. To inna technologia i nie ma czegoś takiego jak efekt pamięci z tylnym podświetleniem matrycy, jak z diodami organicznymi, nie daj się zmanipulować. Ja widziałem powidoki na oledzie, na LCd  nigdy.
A poza tym nie odpowiada mi jasność oleda - to przepaść w stosunku do nowych Lcd. I na tym koniec dyskusji, ciesz się  swoim oledem. Pozdrawiam.https://www.tvtest.pl/dowody-na-wypalanie-sie-oledow/
 
profile.country.PL.title
w26rysiek
Użytkownik

A tutaj dla wszystkich wątpiących jest prawdziwy i rzetelny test wypalania oledów. 

 

Rzeczywisty test wypalania OLED na 6 telewizorach - RTINGS.com

https://www.rtings.com/tv/learn/real-life-oled-burn-in-test

 

 

 

 

profile.country.PL.title
wieczorek46
Poszukiwacz

Co zrobić jak był TV w serwisie i nic nie zrobili - zabrali i po 10 dniach odwieźli nic nie naprawiając bo to retencja a TV ma 2,5 roku .Zwalili całą winę na klienta. Ja o retencji dowiedziałem się po kupnie i wtedy dopiero otrzymałem instrukcję ale po przeczytaniu jej i po 2 dniach od kupna nie chcieli w sklepie przyjąć zwrotu tłumacząc że kupiłem w sklepie stacjonarnym i nie przysługuje mnie zwrot TV gdy w tym momencie TV jest sprawny. Jak bym kupił u nich przez internet to miał bym 14 dni na zwrot TV. Czyli TV oglądałem 2,5 roku i mam TV nie do naprawy. Czyli straciłem 7500,00zł. Chciał bym go naprawić ale nie wiem jak i ile to będzie kosztować. Mój tel. 693866306. Wieczorek Włodzimierz Łódź ul. Pietrusińskiego 24/28,m21.Proszę o kontakt. 

profile.country.PL.title
wieczorek46
Poszukiwacz

Mało tego - u mnie sklep nie uznał reklamacji . Sony  jest tak niewiarygodne bo w żaden sposób nie mona tego zgłosić .Pozostaje sprawa w sądzie ale na to mnie nie stać. Może ktoś zna sposób by zgłosić to do Sony.Ja już straciłem cierpliwość i 7500,00zł. Takie produkuje teraz TV OLED - firma kiedyś bardzo znana a nazywa się SONY i produkuje TV na nieco ponad 2,5 roku używania. JEST TO WIELKA KPINA Z KLIENTA.  Proszę jeśli ktoś ma jak się można skontaktować i zgłosić do Sony że produkuje BUBLE a testowanie tych BUBLI pozostawia klijętom. Mój adres e-mail:wieczorek46@wp.pl lub tel:693866306.

profile.country.PL.title
Walery99
Poszukiwacz

Widziałeś ten test dokładnie czy tylko rzuciłeś okiem. Widziałeś degradację obrazu na LCD tam pokazaną? Statyczny obraz na maxa przez 24h/dobę. Koto tak ogląda i kupuje oleda tylko do śledzenia informacji. Gratuluję pojęcia.😂