anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KD-49XF8596 - podwójny tuner DVBT

profile.country.PL.title
zi.dan
Poszukiwacz

KD-49XF8596 - podwójny tuner DVBT

Dzień dobry

 

Przymierzam się do zakupu TV a dokładnie modelu KD-49XF8596. W specyfikacji widnieje info że ten model posiada podwójny tuner DVBT.Screenshot_1.png

 https://www.sony.pl/electronics/support/televisions-projectors-lcd-tvs-android-/kd-49xf8596/specifi...

 

W związku z tym mam pytanie czy podwójny tuner DVBT w tym modelu będzie umożliwiał mi jednocześnie nagrywanie i oglądanie TV (na tym samym albo innym MUX-ie)? W pudełkowych tunerach DVBT taka opcja nie jest niczym nadzwyczajnym.

 

Ten model jako jeden z niewielu na rynku (poza Samsungami) posiada info o czymś takim choć w salonach nikt nie był w stanie mi tego potwierdzić.

31 ODPOW. 31
profile.country.PL.title
widol5
Poszukiwacz

Mogę oglądać jeden kanał , a drugi nagrywać.

PIP działa tylko z jednym kanałem.


@zi.dan  napisał(a):

Dzień dobry

 

Przymierzam się do zakupu TV a dokładnie modelu KD-49XF8596. W specyfikacji widnieje info że ten model posiada podwójny tuner DVBT.Screenshot_1.png

 https://www.sony.pl/electronics/support/televisions-projectors-lcd-tvs-android-/kd-49xf8596/specifi...

 

W związku z tym mam pytanie czy podwójny tuner DVBT w tym modelu będzie umożliwiał mi jednocześnie nagrywanie i oglądanie TV (na tym samym albo innym MUX-ie)? W pudełkowych tunerach DVBT taka opcja nie jest niczym nadzwyczajnym.

 

Ten model jako jeden z niewielu na rynku (poza Samsungami) posiada info o czymś takim choć w salonach nikt nie był w stanie mi tego potwierdzić.


 

profile.country.PL.title
zi.dan
Poszukiwacz

Dzięki za informację. Jak mogę to dopytam się o bardziej szczegółowe info w tej kwestii. Czy podczas nagrywania można oglądac wszystkie kanały czy tylko z jednego MUX-a?

 

Tak czy owak coraz bliżej mi do kupna tego modelu.

 

profile.country.PL.title
zbygaaj
Doradca

@zi.dan  to trzeba rozgraniczyć na DVB-T i na DVB-T2 tak to powinno wyglądać DVB-T to standard obowiązujący m.in w Polsce obecnie a DVB-T2 to przyszłość być może u nas też taki będzie, telewizor go posiada ale u nas jest niewykorzystany także nie kieruj się tym ,że są dwa tunery być może dwa dlatego ,że jeden jest od naziemnej TV a drugi od kablowej cyfrowej

profile.country.PL.title
zi.dan
Poszukiwacz


@zbygaaj  napisał(a):

.... także nie kieruj się tym ,że są dwa tunery takie same są to dwa inne każdy do innego standardu.


@zbygaaj - no właśnie o to jest moje pytanie - czy wpis ze specyfikacji rozumieć jako dwa standardy (DVBT i DVBT2) tak jak sprzedawcy w sklepach najczęściej tłumaczą czy chodzi o dwa tunery DVBT które pozwalają na nagrywanie i równoległe oglądanie TV z dowolnego innego kanału. 

 

W specyfikacjach innych TV Sony nawet jak wymieniona jest obsługa dwóch standardów widnieje info o tylko jednym tunerze jak choćby tu:

https://www.sony.pl/electronics/support/televisions-projectors-lcd-tvs-android-/kd-49xf7596/specific...

Screenshot_3.png

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Stąd moje pytanie i myślę że to tylko w praktyce można sprawdzić aby wyeliminować nieporozumienia

profile.country.PL.title
zbygaaj
Doradca

@zi.danjak napisałem to są dwa INNE standardy DVB-T2 jest nadawane np  w Anglii gdzie u nas w naziemnej jest w kilku multiplexach ok 30 stacji to w Angli jest ponad 70 w tym 15 kanałów w HD do tego około 30 stacji radiowych taka różnica.

profile.country.PL.title
zi.dan
Poszukiwacz

@zbygaaj - co do standardów to sprawa jest raczej jasna i klarowna. Są dwa standardy i tuner/tunery obsługują oba standardy (DVB-T i DVB-T2). Pytanie moje od początku było o tunery a nie o standardy.  Czy naprawdę są dwa tunery (jeden obsługujący DVBT a drugi DVB-T2 albo oba tunery obsługujące oba standardy) które pozwalają na nagrywanie i oglądanie TV równlolegle z tego samego źródła (TV naziemna) bez względu na standard w jakim TV jest odbierana.

 

TV z jednym tunerem też potrafi obsłuzyć oba standardy (jak większość TV na polskim rynku)

 

Nie ma co na pusto mieszać w to standardów - a tak samo mieszają te kwestie sprzedawcy w sklepach i robi się zamęt (stąd moje pytanie na forum) 

profile.country.PL.title
zbygaaj
Doradca

@zi.dan  co chcesz nagrywać z T2 jak nikt nie nadaje w Polsce w T2, nikt nie nadaje jednocześnie w T i T2 albo kręcimy się w kółko albo już nie wiem o co Ci chodzi jeden tuner obsługuje T a drugi T2 w zależności kto jak nadaje.

profile.country.PL.title
zi.dan
Poszukiwacz

@zbygaaj - OK. Według tego co piszesz to jeden tuner jest do T a drugi do T2. A jak działa TV gdzie jest jeden tuner a obsługuje dwa standardy T i T2? Jeżeli można na jednym tunerze obsłuzyć dwa standardy to po co dwa tunery?

To co piszesz mówią sprzedawcy choć w większości przyznają się że za bardzo się nie orientują w temacie. 

 

Według tego co ja wiem (z teorii) dwa tunery są po to aby działał PIP albo żeby można było oglądac TV podczas nagrywania sygnału z tunera (jeden tuner nagrywa a drugi pokazuje sygnał z innego kanału/MUX-a). Tak działają droższe "pudełkowe" tunery DVBT mające dwa procesory które można dokupić jako osobne urządzenie.  Standard nie ma tu znaczenia. 

profile.country.PL.title
zi.dan
Poszukiwacz