anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Problem XR65X90J co zrobić

profile.country.PL.title
Nikotedrtgergf
Użytkownik

Problem XR65X90J co zrobić

Co z takim fantem zrobić. W grudniu żonka na prezent do PS5 sprezentowała mi wyżej wymieniony TV, ale od jakiegoś czasu pojawiły się na matrycy jaśniejsze pionowe pasy, które widać na ciemniejszych scenach.

Czy można spróbować coś z tym zrobić w sensie ustawień czy w ostateczności resetowania ustawień? Czy od razu zgłosić do reklamacji tv.

Nie chciałbym robić resetu ustawień do fabrycznych bo miałem robioną kalibrację tv, no ale wieczorem wygląda to kiepsko. Gdyby to był jakiś budżetowy tv to może bym przełknął, ale tv za grubą kasę, dedykowany PS5 i obraz wygląda bardzo średnio.
Poniżej załączam zdjęcia jedno w menu tv, a drugie podczas włączonej gry na PS5.IMG_2040.JPGIMG_2048.JPG

51 ODPOW. 51
profile.country.PL.title
Nikotedrtgergf
Użytkownik

Nie jest to wina ps5 bo u mnie poza graniem to na filmach w odpowiedniej tonacji barw też widać pasy.

Poza tym XR był polecany jako telewizor stworzony do PS5 i dla mnie osobiście to był jeden z argumentów przez które kupiłem XR od Sony zamiast Samsunga czy LG.
Więc jak dla mnie dedykowany tv dla PS5 powinien miażdżyć jakością obrazu na konsoli.

profile.country.PL.title
SonyESaudio
Użytkownik

Ktoś tu napisał że to flagowy model??? Seria xh, J oraz K to średnia półka żaden flagowiec co nie oznacza że takie coś powinno mieć miejsce bo nie powinno, ale nie przesadzajmy z flagowym modelem... 

profile.country.PL.title
SonyESaudio
Użytkownik

Ja mam od roku x94j i śmiga wszystko pięknie poza modułem cam i to jest mój jedyny problem z tym tv i myślę że będę musiał się pogodzić z dekoderem zewnętrznym... 

profile.country.PL.title
Sebastian81
Poszukiwacz

mi dziś maja przywieść nowy tv, ciekawe jak to będzie wyglądało u mnie.

Może, wada jest dość powszechna w tym modelu, tylko nie  wiele osób na to zwraca uwagę?

profile.country.PL.title
MiroEs
Użytkownik

Trzymamy kciuki aby było wszystko ok. 

profile.country.PL.title
Nikotedrtgergf
Użytkownik

W 2021 roku chyba ponad XR był tylko oled od Sony ale szczerze też nie jestem specem.

Tak czy inaczej nawet jak jest to średnia półka to dałem za 65" koło 6 tysięcy złotych więc wydając powiedzmy ok 1,5 średniej krajowej na telewizor, który producent poleca do swojej konsoli powinienem dostać produkt, który po podłączeniu konsoli powinien cieszyć oko, a nie wkurzać jaśniejszymi pasami na ekranie. Jak bym chciał średni tv to kupiłbym tv za połowę tej ceny i wówczas mógłbym powiedzieć, że wydałem 3k na budżetowy tv więc szału z obrazem nie ma.

Ale chciałem top telewizor LED i XR w tym teoretycznie należał do najlepszych więc obraz też powinien być bardzo dobry

profile.country.PL.title
Pablo1984
Użytkownik

Też już o tym myślałem ale jeżeli paski wyświetlają się też w menu telewizora to jak może być wina PS5??. No i dlaczego wymienili mi telewizor na nowy??. Chyba coś musi być nie tak skoro była wymiana. Najlepsze jest to że nie wiadomo co to jest. 

profile.country.PL.title
Sebastian81
Poszukiwacz

mam nowy tv, podłączyłem, pasów już nie widzę, ogólnie mam wrażenie że w tym nowym tv obraz jest taki jakiś lepszy, nie wiem czy te pasy to była tylko jedna z wielu wad, ale ogólnie obraz jest wyraźniejszy jaśniejszy na tych samych trybach.

W trybie GRA i na ps5 z hdmi VRR, gdzie nie można w ogóle zmieniać ustawień obrazu jest największa różnica, wcześniej miałem jakiś taki mleczny obraz z wypłowiałymi kolorami i słabym kontrastem, a tu jest całkiem inaczej.

profile.country.PL.title
Nikotedrtgergf
Użytkownik

Sebastian81 Ty też reklamowałeś swój tv ze względu na jaśniejsze pasy?

 

Jak możesz to wrzuć proszę zdjęcia jak to u Ciebie wygląda.

profile.country.PL.title
Sebastian81
Poszukiwacz

na drugiej stronie jest zdjęcie

wypełniając wniosek online, wyssałem jedno zdjęcie i wpisałem ze powodem sa linie i to wszystko