anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Problem XR65X90J co zrobić

profile.country.PL.title
Nikotedrtgergf
Użytkownik

Problem XR65X90J co zrobić

Co z takim fantem zrobić. W grudniu żonka na prezent do PS5 sprezentowała mi wyżej wymieniony TV, ale od jakiegoś czasu pojawiły się na matrycy jaśniejsze pionowe pasy, które widać na ciemniejszych scenach.

Czy można spróbować coś z tym zrobić w sensie ustawień czy w ostateczności resetowania ustawień? Czy od razu zgłosić do reklamacji tv.

Nie chciałbym robić resetu ustawień do fabrycznych bo miałem robioną kalibrację tv, no ale wieczorem wygląda to kiepsko. Gdyby to był jakiś budżetowy tv to może bym przełknął, ale tv za grubą kasę, dedykowany PS5 i obraz wygląda bardzo średnio.
Poniżej załączam zdjęcia jedno w menu tv, a drugie podczas włączonej gry na PS5.IMG_2040.JPGIMG_2048.JPG

51 ODPOW. 51
profile.country.PL.title
SonyESaudio
Użytkownik

Nie nie mam żadnych powiązań z Sony a nick poprostu wymyślony dla potrzeb forum... rozumiem cię bardzo bo sam się wkurzałem bo tv nie szło oglądać a też 5 tys na ulicy nie leży alw koniec końców wziąłem dekoder i dałem sobie spokój z telefonami mailami itp itd 

profile.country.PL.title
Nikotedrtgergf
Użytkownik

Dlatego ja też odpuściłem szarpanie, 3 reklamacje sprzętu za grube pieniądze mi wystarczą. Więcej sprzętu od sony nie kupię poza ps6, ale kolejny tv czy sprzęt na pewno nie od sony. Nawet synowi nowe słuchawki kupiłem z AKG.

profile.country.PL.title
Marcin0104
Poszukiwacz

Ja jeszcze próbuje powalczyć, ale raczej nic z tego nie będzie. Sony się oficjalnie wypięło: 
"Przykro nam z powodu niedogodnosci jednak nie mozemy zaoferowac zadnego rozwiazania."

 

Napisałem jeszcze raz do serwisu podając przykłady z tego forum jako dowód, że jednak niektórym wymieniają, ale już na nic nie liczę... Mam TV za 5 koła, który ma pasy w ciemnych scenach, cudownie... Amazon w takim wypadku to by jeszcze zadzwonił z przeprosinami za taką sytuacje. Niestety, tutaj widać zupełnie inne podejście do klienta.

profile.country.PL.title
SonyESaudio
Użytkownik

Serwis w Pl to jest tragedia i to tyczy się każdego praktycznie producenta tu jest Polska jsk to mówił klasyk za taką wymianę tv to serwis poniósł by koszty więc robią wszystko, aby się od tego wymigać... 

profile.country.PL.title
Nikotedrtgergf
Użytkownik

Marcin jak coś ugrasz to daj znać ja odpuszczam zupełnie.Sony też już odpuszczam :slight_smile:

profile.country.PL.title
Marcin0104
Poszukiwacz

Update po kilku miesiącach, telewizor ponownie pojechał na serwis, oczywiście wrócił w takim samym stanie. Gwarancja już dawno minęła, pasy zostały. Nigdy więcej SONY.

profile.country.PL.title
Pablo1984
Użytkownik

Witam. Ja po otrzymaniu nowego telewizora od serwisu też mam pasy. Napisałem do Sony prośbę o wytłumaczenie sprawny. Jeżeli nie dostanę odpowiedzi piszę do UOKIK. Nie ma opcji nie popuszczenie. Piszcie też bo to jest nie normalne!!!

profile.country.PL.title
Nikotedrtgergf
Użytkownik

Ja odpuściłem zupełnie. Telewizor polecany do PS5 a to właśnie podczas grania najbardziej widoczne są pasy.
Jakiś czas temu kolega kupił 75" i ma to samo, wrócił z reklamacji i sony odrzuciło zgłoszenie.

Gdybym wiedział, że chce kupić Sony to bym mu wybił z głowy ten pomysł.

Ja już się z sony wyleczyłem zupełnie i nigdy więcej od nich tv nie kupię, a niedługo chcę kupić kolejny telewizor.
Sąsiad ma LG akurat oleda i zero problemów, miał na początku jakieś kwiatki serwis przyjął telewizor i oddał nowy.

Sony ma daremny serwis. Ale z miłą chęcią poczytam jeśli u Was się uda coś załatwić.

profile.country.PL.title
kurtion
Użytkownik

W tym modelu telewizora jest taka matryca, nieudała się producentowi, przy przekątnych 65 i 75 niestety banding jest mocno widoczny. Wymiana na inną sztukę wiele nie da, bo będzie podobnie tylko wymiana na inny model, ewentualnie sprzedaż i zakup innego modelu. Najlepiej przy zakupie TV korzystać z 14 dniowego prawa do zwrotu jeśli obraz jest przez nas nieakceptowalny. Później zabawa z serwisem jest trudna. Serwis ma normy od producenta SONY i robi tak by większość było w normie. Produkt jest sprawny, to jest taka cecha technologii wg serwisu. Problem w tym, że w niektórych TV bandingu prawie nie widać, a w innych jest bardzo źle.

profile.country.PL.title
Nikotedrtgergf
Użytkownik

W moim tv na początku nie było w ogóle jaśniejszych pasów. Wyszły po jakichś 8 miesiącach uzytkowania i teraz są widoczne dość mocno podczas grania a głównie po to kupiłem tv zachwalany przez Sony do PS5.

Ale jak to mówią chytry dwa razy traci szkoda mi było dołożyć kilka stówek do tv LG, bo chciałem mieć z jednej firmy konsolę i tv bo liczyłem, że skoro Sony reklamuje go jako tv stworzony pod ps5 to na pewno będzie to sprzęt dobrej jakości.

Na szczęście uczę się na błędach i więcej z Sony telewizora nie kupię i każdemu kto szuka odradzam zakup Sony więc nie wiem czy Sony jako firma wyjdzie na tym lepiej mając niezadowolonych klientów, ale już musztarda po obiedzie. I poważna firma by to uwzględniła i zwróciła pieniądze lub wymieniła matrycę bez wad jak to robi na przykład LG.