anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Problem XR65X90J co zrobić

profile.country.PL.title
Nikotedrtgergf
Użytkownik

Problem XR65X90J co zrobić

Co z takim fantem zrobić. W grudniu żonka na prezent do PS5 sprezentowała mi wyżej wymieniony TV, ale od jakiegoś czasu pojawiły się na matrycy jaśniejsze pionowe pasy, które widać na ciemniejszych scenach.

Czy można spróbować coś z tym zrobić w sensie ustawień czy w ostateczności resetowania ustawień? Czy od razu zgłosić do reklamacji tv.

Nie chciałbym robić resetu ustawień do fabrycznych bo miałem robioną kalibrację tv, no ale wieczorem wygląda to kiepsko. Gdyby to był jakiś budżetowy tv to może bym przełknął, ale tv za grubą kasę, dedykowany PS5 i obraz wygląda bardzo średnio.
Poniżej załączam zdjęcia jedno w menu tv, a drugie podczas włączonej gry na PS5.IMG_2040.JPGIMG_2048.JPG

51 ODPOW. 51
profile.country.PL.title
Nikotedrtgergf
Użytkownik

No to fajnie, że Ci się udało tak fajnie załatwić też jak zluzuje mi się to zajmę się reklamacją.

Chodziło mi o aktualne zdjęcie jak to teraz wygląda po wymianie na nowy :slight_smile:

profile.country.PL.title
Sebastian81
Poszukiwacz

teraz jest ok nie ma pasówIMG_20221230_093655.jpg

profile.country.PL.title
Nikotedrtgergf
Użytkownik

No jest przepaść pomiędzy Twoimi zdjęciami. Teraz wygląda elegancko mam nadzieję, że efekt się utrzyma na stałe

 

Dzięki za zdjecie

profile.country.PL.title
petarda18
Poszukiwacz

Pierwszy strzał w kolano to danie naciągnąć się na jakąś kalibrację za kasę.

Niestety Sony od jakiegos czasu wypuszcza babole i ma w dupie klientów.

Mój inny model po włączeniu na Home ma ciemne pasy przemieszczające sie poziomo.

profile.country.PL.title
Marcin0104
Poszukiwacz

Hej,

 

mam dokładnie taki sam problem, może mniej widoczny. Pasy można zobaczyć w szarych lub bardzo kontrastowych scenach. Zdjęcia często tego nie oddają. Niestety, telewizor wrócił z serwisu MIK Radom z wiadomością, że nie widzą problemu. Po kolejnej interwencji z mojej strony dostałem oficjalną ekspertyzę:

 

"Przeprowadzona przez Serwis diagnoza odbiornika nie wykazała żadnych nieprawidłowości
w jego funkcjonowaniu.Wykonane badania potwierdzają poprawną emisję obrazu dla tego modelu odbiornika.
Informujemy, że wskazywane przez klienta symptomy, widoczne na ciemnych
dynamicznych scenach, nie są traktowane za wadę lub usterkę urządzenia, wynikają one z
konstrukcji i technologii produkcji ekranów tego typu.W związku z powyższym reklamację uznajemy za niezasadną."

 

Zgłosiłem całą sytuację do supportu Sony i otrzymałem taką wiadomość:

 

"Nawet jeśli telewizor jest bardzo wysokiej jakości, zawsze będzie widoczne małe pasmo/mętnienie ze względu na ograniczenia technologii"

 

Jest mi zwyczajnie przykro, że takie przypadki są akceptowane przez producenta. Jaka była oficjalna odpowiedz serwisu MIK w Twoim przypadku?


96268531-F06E-43AF-8457-B23F057E29D6_1_201_a.jpeg

profile.country.PL.title
Nikotedrtgergf
Użytkownik

Dlatego ja poza konsolą od Sony nic już nie kupię bo serwis tnie w ciula jak złoto.
Przy pierwszym tv serwis nie widział problemu z bandingiem na cały ekran, teraz nie widzi problemu z jasnymi pasami.

 

Wyobraźcie sobie, że żona mi chciała kupić oleda z sony na urodziny za ponad 10 tysi, jakby z tym coś było i dostałbym spławik to by mnie krew zalała.

Sony leci teraz na marce, ja kolejny tv do grania tylko oled od lg. Z serwisem nie ma problemu. Ale zobaczymy ile na marce można lecieć jak był okres, że większość sprzętu kupowałem z sony tak teraz po kwiatkach z telewizorem i słuchawkami syna nic już od nich nie kupię.

profile.country.PL.title
SonyESaudio
Użytkownik

Zagranicą wymieniają bez problemu również i tu na forum są osoby, którym tv wymienili na nowy więc wina jest tu po stronie serwisu. Owszem jak są takie problemy to jakaś wada powstała w procesie produkcji i to wina producenta, ale zleży też od modelu na jaki się trafi i mnie od ponad roku takiego problemu nie mam... A co di kupna innego sprzętu od Sony nie można wszystkiego wrzucać do jednego worka... To jest jak z samochodami zależy jak trafisz jedenu jeździ bez problemu, a drugiemu non stop się psuje.... 

profile.country.PL.title
Nikotedrtgergf
Użytkownik

Tak na prawdę nie obchodzi mnie co się dzieje za granicą. To potwierdza tylko, że dalej nas kiwają. Kupiłem z 6 lat temu tv Sony i po 3 miesiącach całą matryca wyglądała jak pochmurne  niebo, czarnego nie uświadczysz, wszędzie szary z ciemniejszym szarym, nadmienię, że na początku matryca tak nie wyglądała. Serwis nie widzi problemu i wszystko jest w normie, a telewizor wygląda koszmarnie.

Kilka miesięcy po premierze XR kupuje tv za ponad 5 tysięcy co na nasze stawki jest ponad średnią krajową, po 2 miesiącach pojawiają się pasy i serwis stwierdza, że wszystko jest w porządku. Kupiłem ten tv do Ps5, które tak sony poleca do grania i się wkurzam obrazem zamiast się nim  cieszyć. Nie chce liczyć na szczęście jak wydaje tyle pieniędzy na tv to ma działać jak należy i prezentować odpowiednią jakość jak za takie pieniądze.

Syn dostał słuchawki bezprzewodowe za prawie 500zł, korzystałem z nich ja, po 2 miesiącach użytkowania przestaje grać prawa słuchawka, oddaje do serwisu, a serwis mi odpisuje, że uszkodziłem mechanicznie i nie ma gwarancji. Nosz kur... wkurzyłem się bo o sprzęt dbam, słuchawki ani raz nie upadły czy coś takiego.

 

Gdybym miał jednostkową sytuację to się zdarza to sprzęt, ale w ostatnich latach kilka sprzętów i serwis za każdym razem mnie dyma.

Z drugiej strony mam sąsiada, któremu na oled lg wyszły jakieś przebarwienia po 20 miesiącach, zgłosił sprawę przyjechał serwis i w domu goście wymienili matrycę na nową i dali nowe 24 miesiące gwarancji. Przyjeżdża serwis sony i zabiera tv na 2 tygodnie śmiech na sali.

Dlatego każdemu znajomemu co kupuje telewizor, słuchawki, jakikolwiek sprzęt poza konsolą odradzam zakup właśnie przez fatalny serwis. Dla mnie sony kiedyś było wyznacznikiem jakości, teraz po prostu naciągaczami gdzie z serwisem nic nie da się załatwić.

Sam jestem handlowcem i pewna zasada się sprawdza, zadowolony klient przyprowadzi drugiego, niezadowolony zniechęci do zakupów 10 innych.

profile.country.PL.title
SonyESaudio
Użytkownik

No masz widać pecha... Ja kupuje sprzęt od roku 1995 i do dnia dzisiejszego nigdy nic mi się nie popsuło, ale sam się wkurzyłem na markę ponieważ też kupiłem xr 94j i nie działał mi tuner dvbc tzn nie szło oglądać treści kiedy karta cam była włożona do modułu a pozatym problemów z tv brak... A co do serwisu trudno mi cokolwiek na jego temat powiedzieć No styczności z nim nigdy nie miałem i obym nie miał ale nie zmienia to faktu że traktują klienta ujowo.... 

profile.country.PL.title
Nikotedrtgergf
Użytkownik

Nie wiem czy masz jakieś powiązania z sony bo masz sony w nicku, ale ja kiedyś też nie narzekałem. Stara bravia plazma jeszcze u rodziców stoi i działa.
Po prostu od kilku lat tak mam i kilku znajomych też mi potwierdzało kwiatki z serwisem sony.

Ja stałem się mocnym krytykującym sony, ale nie dlatego bo tak, tylko tak jak pisze mam złe doświadczenia i czuję się oszukany bo pieniądze szły na sprzęt solidne, a że szanuje swoje pieniądze nie lubię być oszukiwany.