anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony 65XF9005 - co zrobić aby soundbar nie włączał się razem z TV?

profile.country.PL.title
Pankracy666
Użytkownik

Sony 65XF9005 - co zrobić aby soundbar nie włączał się razem z TV?

Witam,

 

Mam pytanie, co zrobić lub jakich ustawień szukać aby soundbar nie włączał się razem z telewizorem?

Podłączałem pod arc, hdmi + optyczne i samo optyczne. Za każdym razem gdy włączam TV lub przełączam się pomiędzy źródłami sygnału zawsze włącza się soundbar, który muszę wyłączyć ręcznie i mnie to irytuje.

 

Jakiej opcji szukać? ewentualnie jak podłączyć to wszystko żeby soundbar włączał się tylko wtedy kiedy ja chcę czyli pilotem?

 

Pozdrawiam  

18 ODPOW. 18
profile.country.PL.title
AND.N_11
Użytkownik

Połączenie bezprzewodowe po bluetooth.

profile.country.PL.title
stanley50
Użytkownik

Dziwne, ja mam podłączony soundbar Sony do telewizora Sony xh90 po optyku i nie włączy mi się soundbar inaczej niż przyciskiem na soundbarze lub pilotem od niego.

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Jeśli telewizor podłączony  jest z soundbarem za pomocą HDMI wówczas, w TV wyłącz BravisSync. Zgodnie z instrukcją opcję włączania/wyłączania znajdziesz jak niżej:

[Ustawienia] — [Oglądanie telewizji] — [Zewnętrzne wejścia] — [Ustawienia BRAVIA Sync] — [Sterowanie BRAVIA Sync].

Teoretycznie za pomocą samego optycznego włączanie soundbaru nie powinno mieć miejsca, ale być może Twój soundbar reaguje na to czy w gnieździe optycznym TV pojawia się wiązka światła. Z tego co się w TV Sony wiązka światła jest uaktywniania wraz z włączeniem TV niezależnie czy wysyłany jest po niej sygnał.

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
Pankracy666
Użytkownik

Dzięki Panowie, usiądę dziś do tego wieczorem i pokombinuję. Dość denerwująca sprawa, fajnie gdyby się udało coś z tym zrobić.

profile.country.PL.title
Pankracy666
Użytkownik

Wyłączenie funkcji bravia sync powoduje, że soundnar w ogóle nie daje dźwięku. 

 

Próbowałem znów sam optyk, lub sam hdmi, ewentualnie to i to. W żaden sposób nie mogę uzyskać efektu, na którym mi zależy. 

profile.country.PL.title
stanley50
Użytkownik

Ja nie potrafię ci pomóc, natomiast mogę powiedzieć że mam wyłączone bravia sync, wszystkie suwaki na wyłączone i soundbar podpięty optykiem, jak już pisałem wyżej wszystko działa niezależnie.

Może jeszcze zobacz ustawienia audio, ja mam głośnik ustawiony system audio a nie głośnik telewizora.

profile.country.PL.title
Pankracy666
Użytkownik

Wszystkie suwaki bravia sync na off, soundbar podłączony tylko za pomocą optyka i nic z tego dalej ciągle się włącza sam...

 

 

profile.country.PL.title
AND.N_11
Użytkownik

Przy podłączeniu bezprzewodowo (bluetooth) również się włącza sam  ? Czy takie połączenie dla Ciebie odpada z jakichś powodów ?

profile.country.PL.title
Pankracy666
Użytkownik

Właśnie myślę, że zostanie mi tylko bluetooth. Ciekawi mnie czy nie będzie spadku jakości dźwięku przez takie podłączenie?