anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony KD55X9005 i problem z połączeniem sieciowym (Ethernet)

profile.country.PL.title
Tomasz_Bielski
Poszukiwacz

Sony KD55X9005 i problem z połączeniem sieciowym (Ethernet)

Otóż od pewnego czasu mam pewien problem z automatycznym nawiązywaniem połączenia z siecią ethernet z moim routerem. Zaczęło się to dziać gdzieś mniej-więcej pół roku temu? Nie wiem czy to się stało po jakimś updejcie systemowym nie pamiętam..

 

Ale hm sytuacja wygląda następująco. Jak włączę tv (przeważnie wieczorami po pracy) to nie chce mi się połączyć z Routerem i jest taki wykrzyknik. Dopiero działa internet na TV jak zresetuje router lub ponownie przeprowadzę ręczną konfigurację sieci .. Dziwna sprawa. Router mam dobry i go resetowałem nawet do domyślnych ustawień.

 

Nie chce resetować TV do fabrycznych bo kurcze mam już sporo poinstalowanych aplikacji i ustawionych .. Za dużo roboty miałbym 😞 a sam nie wiem czy to też by zadziałało. 

 

Po WiFi nie ma problemów zawsze łączy jak włączę sam TV, gorzej własnie  z Ethernet. Kabel ethernet mam dobrej klasy i nawet zmieniałem na dwa inne - efekt ten sam. 


Czy ktoś z was spotkał się z podobnym problemem? Ogólnie jak raz dziennie ręcznie zresetuje ruter to jest ok i mogę z tym żyć.. Ale wiadomo wolałbym by działało tak jak powinno. 

33 ODPOW. 33
profile.country.PL.title
kosa16051971
Użytkownik

4G LTE.

Kosecki
profile.country.PL.title
Tomasz_Bielski
Poszukiwacz

@kosa16051971  Miałem ustawione automatycznie ale dałem teraz 4G.. tylko ze u mnie w routerze nie pisze LTE ;/ dziwne? Miałem w nim inną karte play LTE i też nie pisało tylko samo 4G

 

Nie wiem czy jest możliwość sprawdzenia czy to jest LTE? predkość mam od 15 do 50 mbps przez speedtest.

 

2018-06-03_11h28_44.png

profile.country.PL.title
TomTheMenace
Użytkownik

Nie rozumiem, czemu upierasz się przy kablu, jeśli wi-fi jest wystarczające i działa? Przyczyna twoich problemów tkwi prawdopodobnie w ustawieniach routera, ale bez odpowiedniego rozeznania będzie ci ciężko problem rozwiązać. 

profile.country.PL.title
Tomasz_Bielski
Poszukiwacz

@TomTheMenace  jakoś mam wrażenie, że wifi nie zaoferuje mi tego co po kablu.. czyli np ja oglądam dużo filmów w Ultra HD 4K HDR na Netflixie. Lub w ogóle nie jestem pewny czy zaoferuje mi podobną jakość jak po ethernet?  

 

Zawsze miałem problemy z internetem jeśli chodzi o rozsądną prędkość - jakaś kara boska :tongue: i jestem ogólnie staroświecki dlatego zawsze po kablu się staram korzystac :slight_smile: 

 

profile.country.PL.title
kosa16051971
Użytkownik

Kolego zostaw 4G i przetestuj.

Kosecki
profile.country.PL.title
Tomasz_Bielski
Poszukiwacz

@kosa16051971  dzięki tak zrobie :). 

profile.country.PL.title
TomTheMenace
Użytkownik

Być może zaskoczy cię to, co napisze, ale wi-fi oferuje lepszą przepustowość od kabla. Na kablu masz max. 100 Mbps, a przez wi-fi, jeśli masz dobry router (i połączysz się w trybie 802.11ac lub 802.11n) możesz mięc wielokrotnie więcej. Nie ma to i tak znaczenia, bo filmy z Netflixa działają maksymalnie na przepustowości ~16Mbps, a na YT z ~50Mbps. 

profile.country.PL.title
Tomasz_Bielski
Poszukiwacz

@TomTheMenace zawsze sądziłem, że Ethernet nadal jest najszybszy..Heh no nic może sobie sprawdze jakoś prędkość netu z poziomu TV tylko musiałbym znaleźć program a pewnie nie ma na nim speedtest :slight_smile:

profile.country.PL.title
kosa16051971
Użytkownik

Do sprawdzenia prędkości ściągnij sobie ANALITI ze sklepu google play,tam sprawdzisz prędkość po kablu i wifi.Ja mam szybszy po kablu,na wifi mam bałagan,wszyscy sąsiedzi używają wifi.

Kosecki
profile.country.PL.title
Tomasz_Bielski
Poszukiwacz

Oki pobawie sie .. A co lepsze jest wifi 2,4ghz czy 5ghz?  Własciwie to nie wiem to chyba są predkosci jak cos przesyłam pomiedzy siecia jakies dane ale zewnetrzny przesył chyba nie ma znaczenia.