anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Ustawienia HDR

profile.country.PL.title
ukpipaa
Użytkownik

Ustawienia HDR

Witam 

Czy jest jakaś instrukcja ustawienia tv pod HDR. Canal+ 4k nadaje z HDR ale u mnie przy HDR10 kolory tak jaskrawe że nie idzie oglądać a orzy hlg ciemny obraz mimo jasności na full. Tv sony bravia 55xe8599. 

286 ODPOW. 286
profile.country.PL.title
KrissKEJ
Użytkownik

Może spróbujcie wyłączyć HDR.

 

"A Mi co doradzisz kolego Mr_know........,posiadam tv kd-65xd8505,na poprzednim androidzie nie miałem problemu z wyłączeniem hdr,a teraz nie ma takiej opcji,mam moduł canal + najnowszy,odpaliłem u siebie canal + 4k i co ? Niestety nie ma opcji wyłączenia hdr w normalny sposób,muszę wejść w menu: obraz w obrazie,wtedy pada informacja,że nie można programu 4k użyć jako podgląd,wtedy podtrzymuję Home i wciskam ikonkę pełny ekran,wtedy się wyłącza,bez tego obraz jest blady i ciemny,tą samą metodę stosuję na dekoderze nc+."

 

Od panów "serwisantów" nie dowiecie się nic, prócz "proszę zastosować przywracanie ustawień fabrycznych"

Generalnie sony ma w doopie klientów. Ja posiadam EX9305 i też miałem przeboje z tym TV, ale jakoś i dzięki pewnemu Panu Serwisantowi TV działa jak złoto.

profile.country.PL.title
Chrispe
Użytkownik

Robie tak samo mam ten sam model tylko 55 cali i nie da sie wylaczyc wlaczyc hdr na 4k nc plus efekt ten sam w dodatku serwosanci jeden przyznal ze model za stary na model dekodera a drugi ze jest wszystko pieknie ladnie a trzeci ze mam racje i ze w pip dziala ok

profile.country.PL.title
KrissKEJ
Użytkownik

A co ma model dekodera do przekazywania informacji o HDR 😯 niezłe piguły muszą zażywać w tym serwisie. Prosta logika - jeśli na innych TV jest ok to ewidentnie jest wina odbiornika, który te dane dekoduje i wypuszczana na ekran. Nie ma tam żadnej filozofii. Jest spierdaczony soft i tyle. A sony jak zwykle ma to w 4 literach.

Nie ogarniesz tego nie ma bata. Sony musi wypuścić łatę to może wtedy się coś zmieni. Zresztą straciłem cierpliwość do sony - nic nie kupie od sony nawet gdyby mi dopłacili do tego interesu to podziękuję. Sony powinno się uczyć od M$ jak powinien działać support.

profile.country.PL.title
Chrispe
Użytkownik

Mam rozszerzona gwarancje i powalcze jeszcze z nimi nie odpuszczę tematu i najwyzej zaplace za swoich ekspertow i rzeczników zobaczymy co bedzie dalej

profile.country.PL.title
marcinor
Doradca

Masz rację kolego, coś spierniczyli z softem. Z obserwacji wiem, że jak się kupuje nowy telewizor firmy Sony , to lepiej nie wgrywać aktualizacji, a miałem zamiar kupić Panasa,wymieniając z Panasa FHD a zdecydowałem się na Sony i ciągle z czymś jest problem.

profile.country.PL.title
marcinor
Doradca

Mi z Sony dali za zadowolenie moje dodatkowe 6m gwarancji i dobrze, bo mam plamy na matrycy, zaraz po normalnej gwarancji mi wyszły i zobaczymy co Sony na to zaradzi.

profile.country.PL.title
patrol69
Użytkownik

U mnie również c+4k porażka obraz. Ma ktoś na tym forum gotowca z ustawieniami własnymi HDR pod piłkę nożną która w miarę dobrze wyglada? Nie da się oglądać w żadnym z trybów (kino,żywy,sport itd)

Swoją drogą to jakaś totalna kompromitacja supportu sony

profile.country.PL.title
jajko6
Użytkownik

IMG_6948.jpg

 

IMG_6946.jpg

To nie jest wina softu.

Zdjęcia z wczoraj. Model sprzed 3 lat XE9305. Ustawienia HDR jak na zdjęciu Jasność i Kontrast na max. Soft aktualny.

Na canal+4K obraz jak bajka. Na meczach to jeszcze ładniej wygląda.

profile.country.PL.title
jaczylibodzio
Użytkownik

I tak ma to wyglądać, ale u 90% osób obraz świeci  jak żarówka w sdr, więc nie dziwne że po przejściu na hdr są zawiedzeni. 

profile.country.PL.title
Chrispe
Użytkownik

Noi tak to powinno wygladac