anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Ustawienia HDR

profile.country.PL.title
ukpipaa
Użytkownik

Ustawienia HDR

Witam 

Czy jest jakaś instrukcja ustawienia tv pod HDR. Canal+ 4k nadaje z HDR ale u mnie przy HDR10 kolory tak jaskrawe że nie idzie oglądać a orzy hlg ciemny obraz mimo jasności na full. Tv sony bravia 55xe8599. 

286 ODPOW. 286
profile.country.PL.title
jaczylibodzio
Użytkownik

Tak, to prawda. Jak wcześniej pisałem powtarzalność na taśmie jest niemożliwa do utrzymania, każda matryca odrobinę się różni, stąd kalibrację wykonuje się dla każdego telewizora osobno. Niemniej jednak skorzystanie ze zmierzonego wcześniej tv pozwala z grubsza się zbliżyć do ideału. Różnice nie są aż tak drastyczne. 

profile.country.PL.title
jaczylibodzio
Użytkownik

KrissKEJ - pardon, czystość mam, a w niej ostrość ustawiona na 55. Zalecają 50, ale jak siedzisz dalej od tv, to może warto podciągnąć, choć dla mnie 70 to już duża wartość. A co do wejścia to tak jak masz ustawione jest ok, choć czasami zależy jak źródło się zachowuje. W 90% enhanced rozwiązuje wszystkie problemy, tv łyka i rozpoznaje wszystko jak leci. 

profile.country.PL.title
Piter1948
Poszukiwacz

Boże co ty człowieku pieprzysz. To nie ustawienia telewizora tylko Sony olało klientów z HDR. Tego się nie da wyłączyć w starszych modelach. I obraz jest *****. 

profile.country.PL.title
Piter1948
Poszukiwacz

Znam to wszystko, sam przerobiłem w ten sam sposób. HDR nie da się wyłączyć . Jedynie obraz w obrazie ale nie tędy droga

profile.country.PL.title
marcinor
Doradca

Piter1984 masz rację Sony olewa problemy.

profile.country.PL.title
kosa16051971
Użytkownik

Taka niestety prawda.

Kosecki
profile.country.PL.title
Biszczan19
Poszukiwacz

Witajcie :slight_smile:

 

 Trzeci rok używam XE9305 55" i nie mógłbym na takich mocnych ustawieniach oglądać np. Jasność na 40, żywy kolor średni itp :D. Obraz jest mega sztuczny i traci na detalach, ale np. łagodna gradacja jest bardzo fajnym rozwiązaniem i widocznym dla zwykłego użytkownika (szczególnie przy słabej jakości materiale).  Na początku używałem ustawień hdtvpolska, ale od kilku miesięcy używam ustawień Rtings (poza jasnością ponieważ "1" to dla mnie za ciemny obraz). Dopóki nie wyjdzie "ulepszona" wersja XE93 to nie widzę potrzeby zmieniać sprzętu. 

 Canal+ mam, ale dekoder Mediabox+ więc się nie wypowiem co do obsługi 4K.

 

profile.country.PL.title
Chrispe
Użytkownik

Do ja czylibodzio ja mam tylko takie opcje na canalu plus z hdr 4k 

IMG_20200708_120504.jpg

IMG_20200708_120503.jpg

IMG_20200708_120501.jpg

IMG_20200708_120459.jpg

IMG_20200708_120457.jpg

IMG_20200708_120452.jpg

 

profile.country.PL.title
jajko6
Użytkownik

Na podstawie zdjęć można powiedzieć, że u Ciebie HDR nie jest aktywny.

Jakby był to w ustawieniach miałbyś znaczek "HDR" po prawej stronie na górze.

profile.country.PL.title
Chrispe
Użytkownik

Czyli wina dekodera czy tv hahaha no kurde czyli kto ma racje Panowie jak tu mozna cokolwiek wyregulowac i po co mi ustawienia jak w ogole tv nie odczytuje 4k z canal plus