anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Ustawienia HDR

profile.country.PL.title
ukpipaa
Użytkownik

Ustawienia HDR

Witam 

Czy jest jakaś instrukcja ustawienia tv pod HDR. Canal+ 4k nadaje z HDR ale u mnie przy HDR10 kolory tak jaskrawe że nie idzie oglądać a orzy hlg ciemny obraz mimo jasności na full. Tv sony bravia 55xe8599. 

286 ODPOW. 286
profile.country.PL.title
jajko6
Użytkownik

Po pierwsze jak wynika ze zdjęć kabel hdmi od dekodera masz wpięty w pierwsze gniazdo telewizora a aby uzyskać obraz 4K należy go wpiąć w gniazdo hdmi 2 lub 3.

No i popatrz czy w ustawieniach formatu sygnału hdmi masz odznaczone "ulepszony".

profile.country.PL.title
Chrispe
Użytkownik

Oki sprawdze na hdmi 2 lub 3

profile.country.PL.title
marcinor
Doradca

jajko6 nie odznaczone, tylko zaznaczone

profile.country.PL.title
jajko6
Użytkownik

Odznaczyć czyli postawić znak.

Nie spotkałeś się nigdy np. przy przeróżnych regulaminach sklepów internetowych z regułką "odznacz wszystko"?

profile.country.PL.title
jaczylibodzio
Użytkownik

Chrispe - ustawienia miałeś dla obrazu SDR, między HDR różnica jest taka że tam jasność i kontrast daje się na maksimum. Reszta tak samo (może poza dokładną regulacją koloru, którą rtings z reguły nie zaleca dla hdr - przynajmniej w przypadku mojego tv)
 
Ale idąc dalej, sprawdź w dekoderze jaki sygnał wychodzi w ustawieniach. Jeżeli TV go nie odczytuje (czarny ekran) to przyczyna też może być prozaiczna - kabel HDMI starszego typu (1.3, 1.4) - chociaż są odstępstwa od reguły, na dobrej jakości 1.4 zdarzyło mi się że 4K HDR poszło :slight_smile: Ale to wyjątki. Wtedy kabelek w specyfikacji 2.0 (nie koniecznie drogi, lepiej kupić w jakimś elektroniku niż stricte w sklepie rtv) i wtedy musi pójść 4K w HDR.
profile.country.PL.title
Chrispe
Użytkownik

Kabel hdmi juz sprawdzalem i kupiony specjalnie powyzej 2.0 to juz zrobilem dawno na slocie 3 4 nic nie widac napisu w hdr jednie w grach i netflixie widze hdr

profile.country.PL.title
Chrispe
Użytkownik

Sluchajcie zrobiłem ustawienia tak jak kolega wyzej podpowiadal na temat ustawien obrazu na sdr i na hdr ale zauwazylem ze jak biore obraz w obrazie to przy trybie obrazu widnieje napis kino pro a przy nie braniu obrazu w obrazie przy tych samych ustawieniach obrazu okazało sie ze widniej napis wideo hdr moze ktos mi tl wyjasnic o co kaman? Dodatkowo sprawdzilem w opcji obraz w obrazie moge zmieniac wszystkie ustawienia gamma itd. Jedynie wlasnie tego kino pro nie moge zmienic oraz co ciekawe tryb obrazu auto moge wylaczyć czego nie moge zrobic w trybie obrazu hdr jutro dam fotki