anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Ustawienia HDR

profile.country.PL.title
ukpipaa
Użytkownik

Ustawienia HDR

Witam 

Czy jest jakaś instrukcja ustawienia tv pod HDR. Canal+ 4k nadaje z HDR ale u mnie przy HDR10 kolory tak jaskrawe że nie idzie oglądać a orzy hlg ciemny obraz mimo jasności na full. Tv sony bravia 55xe8599. 

286 ODPOW. 286
profile.country.PL.title
GreeG71
Użytkownik

Z tego co sie dowiedziałem (jeśli jest inaczej proszę mnie poprawić), TV SONY z Satelity nie odtwarza HDR !! Można odtworzyć po HDMI, Netflixa, You Tube a po satelicie  NIE !! Mam ten problem na dwóch kanałach satelitarnych CANAL + 4K HDR i kanał demo na astrze SAS UHD HDR na obu kanałach wyświetla sie że są to kanały HDR . W obu przypadkach obraz jest ciemny i nie można wyłączyc, przełączyć HDR na telewizorze.

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
ukpipaa
Użytkownik

Mam właśnie Canal plus coś z tym hdr jest nie tak tylko w moim przypadku mogę sobie to wyłączyć. Jeżeli jest ustawiony HDR w automacie to przełącza się na hlg i wtedy jest ten ciemny obraz myślałem że to coś z dekoderem canal ale wychodzi na to że to wina tv. Szkoda sony że nie ma takich informacji na pudełkach. 

profile.country.PL.title
Piraciskoo
Użytkownik

Mam identycznie z 55SD8505. Kupa kasy na TV, ***** kasy na dekoder 4K do tego moduł z abonamentem żeby mieć 4K a obraz fatalny bo sony tego nie obsługuje. Obraz fataly (ciemny, brak kolorów) zarówno przez dekoder jak i przez moduł bezpośredio w TV. Generalnie dramat. Jak widać pierdzielone Sony ma problem z HDR HSL 😕 Jak ja jestem zły że to kupiłem. Jak powiem żonie że chce znowu wymienić TV to będzie afera. Zapraszam do mnie przedstawiciela Sony, niech wytłumaczy mojej żonie dlaczego po wydaniu takiej kasy ma gorszy obraz niż na starym TV w FHD bez HDR. 😕

profile.country.PL.title
ukpipaa
Użytkownik

Pewnie. Jest to kwestia zmiany jakiś ustawień i parametrów i mogli by to puścić w aktualizacji ale komu by się chciało. Było brać szrot za tysiaka. 

profile.country.PL.title
zyga00
Poszukiwacz

Dlaczego nikt z sony nie zabierze głosu? W innych wątkach jesteście...

profile.country.PL.title
Piraciskoo
Użytkownik

Dlaczego nikt z Sony się nie odzywa? Bo towar sprzedany. A towar sprzedany nie jest dla nich ważny. Zaraz ktoś napisze kup nowy, kup model 2018, w tym będzie działać. Później po roku wyjdzie znowu coś innego, obiecają aktualizacje i ją zrobią ale i tak się nic nie naprawi. Wtedy napisza kup model 2020. Myślałem że skoro jest android TV, wszystko na linux to można aktualizacje mogą zrobic w każdej chwili, myliłem się. Wiem jedno - ngdy więcej nic od Sony.

profile.country.PL.title
ukpipaa
Użytkownik

Sam kilka wątków założyłem i cisza 

profile.country.PL.title
Piraciskoo
Użytkownik

A takie bzdury dostałem w odpowiedzi od Sony:

Szanowny Panie,
dziękuję za kontakt z firmą Sony Electronics.
Nawiązując do sprawy, uprzejmie informuję, że dział techniczny zakończył już weryfikację zgłaszanej usterki.
Omawiana różnica w kolorach nie jest defektem odbiornika. Nasze telewizory mają możliwość wyświetlania zakresu kolorów w trybie Żywym SDR.

Jeśli chce Pan, aby kolory były bardziej nasycone, proszę, aby o manualną zmianę ustawień koloru obrazu.

 
Pragnę Pana poprosić o potwierdzenie wersji oprogramowania, czy to jest wersja 5. 381?
Czy sam dekoder ma dostępne aktualizacje i czy zostały one wykonane?
 

 

profile.country.PL.title
ukpipaa
Użytkownik

Ale dobra sugestia pewnie nikt z nas na to nie wpadł. Tylko dlaczego zmiana ustawień nic nie zmienia. Dlaczego HDR ustawione w automacie włącza hlg gdzie obraz jest tak ciemny że szkoda gadać. Może niech serwis poda gdzie dać jaśniej jak wszystko jest na full